AlenockaS
23.09.08,07:55
Dobrý deń,nadobudli sme výrobnú linku z Kóree, pričom táto bola
preclená v Nemecku, čiže sme samozdaňovali. Teraz prišla faktúra
na inštaláciu linky. Kedže táto služba bola dodaná kórejskou spoločnosťou,
ktorá nie je v EU registrovaná pre DPH, služba bola vykonaná
na Slovensku a dovezená linka samozdaňovaná, mám samozdaniť aj
túto službu ?

Ďakujem
Vladimír Ozimý
23.09.08,06:50
Vychádzajúc z ustanovenia § 69 ods. 2 mám za to že by ste to mali samozdaniť.
AlenockaS
23.09.08,07:48
Ďakujem, ešte Vás prosím o radu, dostala som do rúk faktúru za software do stroja, tak isto z Kóree. JCD žiadne, predpokladám, že bolo inštalačné CD.
Mám samozdaniť ? V zákone som nenašla odvolávku, že by programy boli oslobodené od dane.
apo
23.09.08,08:41
Prosím o vysvetlenie rozdielu medzi ustanovením v § 69 ods. 2 a odst. 3. Je to mimo tejto otázky.

Odstavec 3 sa týka iba vybraných služieb uvedených v § 15 ods. 8. Takže ak by som mal mobilný telefón od českého operátora a ja som registrovaný na DPH dostal by som fa bez DPH a túto službu by som nemusel samozdaniť?

Ďakujem

apo
Vladimír Ozimý
23.09.08,08:46
Prosím o vysvetlenie rozdielu medzi ustanovením v § 69 ods. 2 a odst. 3. Je to mimo tejto otázky.

Odstavec 3 sa týka iba vybraných služieb uvedených v § 15 ods. 8. Takže ak by som mal mobilný telefón od českého operátora a ja som registrovaný na DPH dostal by som fa bez DPH a túto službu by som nemusel samozdaniť?

Ďakujem

apo

služby uvedené v § 15 ods. 8 sú vyčlenené zo všeobecného režimu podľa § 69 ods. 2. To znamená že na nich sa napr. nevzťahuje ani podmienka ak je osoba registrovaná v tuzemsku prednosť má režim samozdanenia pri týchto službách. Ano správne uvažujete ak vám český mobilný operátor dodáva službu pre Vás ako platiteľa v tuzemsku potom miesto dodania tejto služby je tam kde máte sídlo t.j. SR. Fa bez DPH a vy máte povinnosť samozdaniť podľa § 69 ods. 3
apo
23.09.08,08:48
Ďakujem, ešte Vás prosím o radu, dostala som do rúk faktúru za software do stroja, tak isto z Kóree. JCD žiadne, predpokladám, že bolo inštalačné CD.
Mám samozdaniť ? V zákone som nenašla odvolávku, že by programy boli oslobodené od dane.

Ak softvér na CD má určenú cenu a je aj vyfakturovaný a NIE JE V CENE celkovej dodávky potom áno nakoľko dodávateľom je osoba z tretieho štátu.

Poznámka:
Pred vstupom do EÚ by na colnici vymerali clo a DPH iba z hodnoty CD-éčka a nie z hodnoty toho čo je na CD-éčku zapísané. Napokon vo Vašom prípade nepôjde o REŽIM samozdanenia, ale pôjdete režimom ako pred vstupom do EÚ, všetky Vaše záväzky voči ŠR predpíše Colný úrad. ASPOŇ SA TAK DOMNIEVAM.

apo
apo
23.09.08,08:52
služby uvedené v § 15 ods. 8 sú vyčlenené zo všeobecného režimu podľa § 69 ods. 2. To znamená že na nich sa napr. nevzťahuje ani podmienka ak je osoba registrovaná v tuzemsku prednosť má režim samozdanenia pri týchto službách. Ano správne uvažujete ak vám český mobilný operátor dodáva službu pre Vás ako platiteľa v tuzemsku potom miesto dodania tejto služby je tam kde máte sídlo t.j. SR. Fa bez DPH a vy máte povinnosť samozdaniť podľa § 69 ods. 3

Prosím upresniť odpoveď. Ja som sa domnieval, že nemusím urobiť samozdanenie, Vy píšete, že správne uvažujem a mám povinnosť samozdanenia. Tak prosím ako to je.

Ďakujem.

apo
Vladimír Ozimý
23.09.08,09:42
Prosím upresniť odpoveď. Ja som sa domnieval, že nemusím urobiť samozdanenie, Vy píšete, že sa správne uvažujem a mám povinnosť samozdanenia. Tak prosím ako to je.

Ďakujem.

apo

aha ja som čítal musel samozdaniť....takže prenášate daňovú povinnosť na príjemcu to znamená že vykonáte samozdanenie pretože predmet dane ako som už písal je podľa sídla príjemcu služby a to je tuzemsko.
apo
23.09.08,10:01
Potom nerozumiem ustanoveniu v § 69 ods. 3. Čo upravuje toto ustanovenie.

Ďakujem.

apo
Vladimír Ozimý
23.09.08,12:43
Potom nerozumiem ustanoveniu v § 69 ods. 3. Čo upravuje toto ustanovenie.

Ďakujem.

apo

čomu nechápete? Proste vyčlenili služby podľa § 15 ods. 8 zvlášť to znamená že sa riadim § 69 ods. 3 a nie 2. To znamená že ods. 2 použijem vtedy ak predmet dane je v tuzemsku a osobou ktorá dodala službu alebo tovar s inštaláciou je zahraničná zdaniteľná osoba, ktorá nie je v tuzemsku registrovaná. Ak je registrovaná ustanovenie § 69 ods. 2 sa nepoužije. Pričom pri službách § 15 ods. 8 nie je podstatné či je registrovaná alebo nie v tuzemsku predmosť ma režim podľa § 69 ods. 3 to znamená prenáša sa daňová povinnosť na príjemcu aj vtedy aj zahraničná osoba je registrovaná v tuzemsku (samozrejme ak neposkytuje služby cez organizačnú zložku)
apo
23.09.08,13:57
O.K.
Celý môj problém spočíva v tom, že v §69 ods. 3 som čítal "zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň", napriek tomu, že je povinná.

:---Čo sa babe chcelo to sa babe snilo.

apo