RenatkaS
23.09.08,07:04
Ahojte, môj otec a jeho súrodenci zdedili pozemok po svojej mame a v katastri je na tomto pozemku plomba, t.z. tento pozemok sa asi nedá predať. Koho žiadať o informáciu z akého dôvodu je na tom pozemku plomba? Kataster? Musia mi na moju žiadosť odpovedať do nejakej lehoty?
Ďakujem.
Martin Mocko
23.09.08,05:06
Ahojte, môj otec a jeho súrodenci zdedili pozemok po svojej mame a v katastri je na tomto pozemku plomba, t.z. tento pozemok sa asi nedá predať. Koho žiadať o informáciu z akého dôvodu je na tom pozemku plomba? Kataster? Musia mi na moju žiadosť odpovedať do nejakej lehoty?
Ďakujem.

pozri na KATASTERPORTAL (http://www.katasterportal.sk) - tam by mala byt tarcha uvedena - aspon v prospech koho je tarcha vedena.
RenatkaS
23.09.08,06:02
Na katasterportali tam tarcha nie je, ale problem je v tom, ze z jedna cast pozemku bola mojej babky a druha cast jej sestri. Na jednom LV su 2 parcely, moj otec si doteraz myslel ze ta parcela je pisana na moju babku, lenze ked je to na jednom LV, tak su s tou starou spolupodielnici.
Na zaklade coho sa da podelit majetok tak, aby to bolo na dvoch LV?
Chobot
23.09.08,11:13
Na katasterportali tam tarcha nie je, ale problem je v tom, ze z jedna cast pozemku bola mojej babky a druha cast jej sestri. Na jednom LV su 2 parcely, moj otec si doteraz myslel ze ta parcela je pisana na moju babku, lenze ked je to na jednom LV, tak su s tou starou spolupodielnici.
Na zaklade coho sa da podelit majetok tak, aby to bolo na dvoch LV?

Geodet musí vyhoviť geometrický plán rozdelenia pozemkov, ktorý slúži ako podklad na zápis do katastra. Na základe toho rozpíšu obe parcely na 2 LV, každý na iného majiteľa, pokiaľ v tom nebránia iné okolnosti.
RenatkaS
23.09.08,12:08
takze nestaci ze je to rozparcelovane? potom podam na zaklade toho rozpisu zapis na vklad do katastra, lenze nepotrebujem pri tom mat podpis ten babkynej sestri? Tomu celkom nerozumiem, pri akej pisomnosti by som mala mat to ze sa obaja majitelia dohodli o tomto deleni?
RenatkaS
29.09.08,07:26
posuvam si, chcela by som dostat odpoved na poslednu otazku :)
Chobot
29.09.08,08:01
takze nestaci ze je to rozparcelovane? potom podam na zaklade toho rozpisu zapis na vklad do katastra, lenze nepotrebujem pri tom mat podpis ten babkynej sestri? Tomu celkom nerozumiem, pri akej pisomnosti by som mala mat to ze sa obaja majitelia dohodli o tomto deleni?

Nájdi si nejakého certifikovaného geodeta a ten ti vysvetlí, čo treba urobiť, aby ste mali pozemky na 2 LV. Teraz nevidím presne, ako to máte zapísané, možno bude stačiť len nejaká dohoda vlastníkov. Ale ak sa budú meniť hranice pozemkov, či vytyčovať nové parcely, musí to urobiť geodet.