john1982
06.05.05,09:14
Zdravim Vas vsetkych
Kto mi pomoze zodpovedat na par otazok?
S kamaratom si chcem zobrat zivnost na cistenie autointerierov a pneuservis.Kamarat ma na to vhodnu garaz v rodinnom dome co vsetko by sme potrebovali na otvorenie prevadzky su tam niejake povolenia od susedov a zivotneho prostredia ak by sme chceli aj umyvat exterier dakujem za akukolvek pomoc
veronica
06.05.05,11:04
Ahoj no nie som si celkom istá, ale skús si zavolať na živnostenský úrad, že čo všetko k tomu potrebuješ, sú povinní ti poradiť a pomôcť :), veď sú tam pre nás :))).
Ak si z Bratislavy a potrebovali by si účtovníčku, touto formou sa ti ponúkam:)).
Veriím že som ti aspoň trošku pomohla :))..
ondrejvla
06.05.05,11:12
Zdravim Vas vsetkych
Kto mi pomoze zodpovedat na par otazok?
S kamaratom si chcem zobrat zivnost na cistenie autointerierov a pneuservis.Kamarat ma na to vhodnu garaz v rodinnom dome co vsetko by sme potrebovali na otvorenie prevadzky su tam niejake povolenia od susedov a zivotneho prostredia ak by sme chceli aj umyvat exterier dakujem za akukolvek pomoc
Určite tieto potvrdenia budeš potrebovať, nakoľko odpad budeš vypúšťať kam?, rušenie susedov prevádzkou servisu, ak si budete chcieť dať do nákladov aj vodu a energie samozrejme vyňatie z bytového fondu, prihláška v Elektrárni, vlastný ELM, Vodárne, vlastný merač spotreby vody a tým aj splaškovej. Ale ako ti už radila kolegyňa predo mnou, na Živ.úrade by ti mali dať fundovanú odpoveď. Ak nie, ohlás sa, budeme sa trápiť spoločne. Nech sa ti darí!
sklenkova
07.05.05,15:30
Pokiaľ máš prax, si mechanik nie je v tom problémˇživnosť ti dajú, potom si na MU vybavíš povolenie na prevádzkovanie,tí budú žiadať susedov,...
bepo
07.05.05,16:47
Tak na umývanie exteriérov v garáži zabudni,potreboval by si zabudovať lapač nečistôt a olejov+prerobiť stavebne garáž,to je investícia idúca do miliónov.
anto
07.05.05,18:55
Bolo by najlepšie zobrať do prenájmu nejakú garáž, ktorá je niekde inde, kde nie je bytový fond, mohlo by to obťažovať susedov. Ale čistenie interiérov by bolo možné robiť ako dodávka služby u zákazníka, to znamená na telefón dohodnúť si miesto výkonu práce, k tomu by chcelo mať nejaké menšie dodávkové auto a v ňom celú výbavu na čistenie interiéru.Tu by nemali byť žiadné problémy. So servisom to bude horšie, tam je potrebné mať vhodný priestor, musí byť spracovaný havarijný plán pre prípad havárie a úniku nebezpečných a ropných látok, protipožiarné opatrenia, zabezpečenie zberu a odvozu ropných látok a pod.
ondrejvla
07.05.05,19:37
No, mám pocit, že keď si prečíta všetky naše odpovede, a to ešte určite nie je všetko, že ho prejdú ilúzie!