MirkaV
06.05.05,10:19
ahojte všetci, budúci týždeň budem mať pohovor s potencionálnymi pracovníkmi ku mne na ekonomické oddelenie. Keďže to bude prvýkrát, tak mám také zmiešané pocity. Ak máte niekto skúsenosť, ako by mal pohovor prebiehať a aké bežné otázky by ste kládli? Ide o prácu - príprava podkladov pre účto, neskôr aj účtovanie a všetko čo na takom oddelení fičí, ale to asi všetci viete. Ďakujem každá odpoveď ma aspoň nasmeruje :-) ďakujem
Zuzana210
06.05.05,09:55
Robila som taký pohovor. Pýtala som sa akú majú školu, doterajšie zamestnania, prečo odišli z posledného zamestnania, znalosť jazykov (dala som im preložiť text), znalosť SW, odkedy môžu nastúpiť, či už robili takú prácu. Popísala som im čím sa firma zaoberá, aká bude náplň práce, povedala nástupný plat. Keby som to robila ešte raz, tak im dám aj príklad z účtovníctva alebo hŕbu bločkov do pokladne, že ako by ich potriedili. Lebo tá, čo sme ju prijali, ani nevedela či príjem do pokladne ide na MD alebo D.
pyton
06.05.05,10:37
Ten príklad z účtovníctva súhlasím. Niekedy príde záujemca o miesto, hneď začne o plate tvrdiac, že účtovníctvu rozumie a keď mu zadáte príkladík, usmeje sa, zvrtne, povie, že to nečakal a ide preč.
Pokiaľ hľadáš odborníka, tak nejaké preskúšanie urob určite. A máš radosť, keď niekto suverénne a s radosťou tie príkladíky zaúčtuje, tam sa dá naozaj veľa uvidieť. Vlastne vzťah k danej práci.:)
Yaya
06.05.05,15:20
Zdravím.
MirkaV, také pohovory som robila viackrát. Môžem ti len odporučiť aby si okrem už zmienených rád rozhodne overila ich účtovnícku zdatnosť. Posledne som im dala urobiť z hotového veľmi jednoduchého príkladu súvahu /k dispozícii bola účt.osnova/ a dosť som sa vypytovala na daň z prid.hodnoty- či vôbec chápu o čo ide. Dopadlo to veľmi slabo.Možno sa ti prihlásia zdatnejší. A ešte jedno, za dôležité som pokladala aj osobnosť dotyčného, komunikáciu-či s ním, s ňou
dokážem aj ja spolupracovať, musí tam byť určitá vzájomná sympatia.
Vyber dobre.
ondrejvla
06.05.05,16:51
Dostala si tu už toľko rád, ja pridám ešte ďalšiu, spýtaj sa prečo odišla - odišiel z bývalého zamestnania, prever si jeho komunikatívnosť, spýtaj sa, ako by vybavil telefonát nervózneho odberateľa-dodávateľa, ovládanie softu, no a to triedenie bločkov a DPH by som dala určite. Keď príde niekto, a najskôr sa zaujíma oa platové podmienky, toho pošli preč, ten nechce robiť, len zarábať! Ak sa začne informovať o systéme vedenia účtovníctva, presnosť a úplnosť dokladov, bude od teba chcieť predbežnú súvahu - ten sa rozumie, toho ber! A ešte pozor, ak sa bude iba chváliť, že on je najdokonalejší - never mu! Zakrýva svoje nedostatky, a kým to zistíš, preplatíš ho!

Držím ti palce, aby si dobre vybrala. Veď dobrý ekonóm je polovica úspechu firmy.
Bionda
06.05.05,18:40
Súhlaím s predchádzajúcimi príspevkami aj ja som prehrýzla niekoľko mnoho pohovorov s uchádzačmi a veru je to náročné, vždy je to vabank.
Doporučujem sledovať chovanie, kontakt očí pri rozhovore a človek vie veľa vycítiť.
A aby som nezabudla, treba všetky dotazníky, ktoré poslali uchádzači event. vyplnili, okamžite skartovať, event. ak sa vám niekto bude pozdávať ako "záložník " informovať ho, o tom, že ním uvedené informácie osob. charakteru budete napr. ešte 30dní archivovať a následne budú skartované event. podob. Ale vzľadom k zákonu o ochrane osobných údajov je to dôležitá vec.
MirkaV
09.05.05,05:51
Ďakujem Vám veľmi pekne, veľmi ste mi pomohli
MirkaV
10.05.05,07:33
No paráda, pekne som si vybrala a dnes mi vybraná uchádzačka volá, že aj napriek tomu že "vyhrala" nenastúpi !! :-( tak môžem začať odznova
Katarína STR
10.05.05,07:44
A nenechala si si nejakú poistku ? To sa ti zo všetkých páčila len táto jedna osôbka?
Určite máš ešte aspoň jedného favorita. Či nie ?
adam
31.05.05,12:07
Mám problém s novým zamestnancom. Pracovníčka v trvalom PP mi odišla na MD. Predtým však 1 mesiac zaúčala na svoje miesto 2 uchádzačky, ktoré som z cca.50-tych prihlásených vybrala. Dohodli sme sa tak, že 2 mesiace budú pracovať na príkaznú zmluvu ( 1 mesiac z toho sa zaúčali ), potom uzavrieme pracovnú zmluvu na TPP. Na inventúru sa jedna z nich nedostavila, bez udania relevantného dôvodu,tým pádom som sa s ňou rozlúčila, s druhou sme sa trápili jednu sobotu s fyziskou inventúrou. A pre mňa to znamenalo plus 1 nedeľa spracovávanie údajov. 2 týždne v máji odmaródila. To je OK, veď každý môže ochorieť. Zajtra je 1.6. pracovná zmluva na stole, prihlásená v SP a premilená osôbka mi dnes oznámila, že dnešným dňom u nás končí! 1 mesiac som platila 3 predavačky i keď som potrebovala len jednu z nich!!!! Tá, čo zaúčala dostala 50% príplatok!!! Je to možné??? Zaslúžia si tieto dve nové nejakú výplatu???? Prosím Vás, ako riešiť tento neriešitelný problém???:mad: Niekedy mám pocit, že už ľudí, čo chcú pracovať niet.....!!!
evae
31.05.05,12:50
myslim, ze si zasluzia, lebo to obdobie, za ktore im ides platit uz odrobili. to nemozes strhnut.
ale mam podobny problem (aj ked som neplatila troch ludi) vcera mi volala zamestnancova manzelka, ze sada do auta, ze ide po neho na stavbu, vraj mu nasla inu robotu :eek: co sme v skolke? tak sme volali jemu, a jasan, ze povedal, ze chce skoncit cim skor a ze ked mu to neumoznime, nebude robit, nepride do prace atd atd.... a tiez som rozmyslala, ze mu ten maj zrazim, ale co mozem, maj si odrobil... :mad: a to vraj podnikatelia su zli...!!! aj ked ta cast s manzelkoiu stala za to :D
ma napadlo, nemas v zmluve nejaku moznost strhnut cosik za zle odvedenu pracu? nieco by si snad nasla co dorvali :)
adam
31.05.05,12:59
To prvé rozčúlenie ma už prešlo....Zmluvy mám postavené veľmi dobre. Podľa nich by mohli dostať veľmi málo......Ale, sme malé mesto, všetci ma poznajú a reči sa budú šíriť, ako nevyplácame ľudí!!!!!!!! Nikto sa na problém nepozrie zo strany zamestnávateľa! Len chudák poškodený zamestnanec!!! A toto ma veľmi hnevá!!!! Prosiť sa ľuďom, aby mohli zarobiť penieze!!!!!
evae
31.05.05,13:26
aha, tak to je neriesitelne. ja som brala kamarata do zamestnania, dedina ma okolo 1000 ludi, tiez som si vypocula od inych co rozpravala jeho manzelka, ako ho zdierame atd atd a to mal viac ako ja :) tu si clovek nepomoze, bud to je boj s ludmi alebo ludom dobre, v kazdom pripade je zly zamestnavatel... tak som sa rozhodla, ze fajn, ako sa do hory vola, ja na nich zahucim :) tak zahuc, strhni to, aj tak budes zly. a ked ti zmluva dovoli, ze mozes, tak strhni. nie si to ty co zacal ;) Zn. pomstychtiva
Zita5
31.05.05,13:32
To prvé rozčúlenie ma už prešlo....Zmluvy mám postavené veľmi dobre. Podľa nich by mohli dostať veľmi málo......Ale, sme malé mesto, všetci ma poznajú a reči sa budú šíriť, ako nevyplácame ľudí!!!!!!!! Nikto sa na problém nepozrie zo strany zamestnávateľa! Len chudák poškodený zamestnanec!!! A toto ma veľmi hnevá!!!! Prosiť sa ľuďom, aby mohli zarobiť penieze!!!!!

Tak že s Tebou úplne súhlasím .;) Veľmi krásne si to napísala . Aj já som zamestnávateľ a mám s tým veľmi dobré skúsenosti .