dara
06.05.05,10:24
Dobrý deň ľudkovia, mám na predaj program OMEGA na vedenie podvojného účtovníctva od firmy kros s.r.o.. Program bol FO zakúpený v minulom roku, kedy sa prejednávalo, že FO musia prejsť na podvojné účtovníctvo. Keďže sa zákon zrušil, program nám ostal. Prosím nenašiel by sa niekto kto by ho odkúpil ?
Zita5
06.05.05,08:26
Dara , je to škoda predať , pretože si myslím , že k PÚ sa dostaneme tak či tak .
dara
06.05.05,08:34
Aj FO, ktorá nie je platca DPH ?
dara
06.05.05,08:34
Som rada Zitka, že reaguješ, vždy dobre poradíš.
Zita5
06.05.05,08:41
Dara já mám tiež Omegu , a nechcem ju zatiaľ predať , pri tom ako zrušili ten prechod z JÚ na PÚ povedali , že sa to má zrealizovať , ale neviem v ktorom roku . Tak si myslím , že nemáme ešte čierne na bielom . Viem , že firmy si pokupovali program a teraz je zbytočný . No čo už .:)
dara
06.05.05,08:44
No tak ale bude sa to týkať aj neplatcu FO ?
Zita5
06.05.05,08:49
Keď mám byť úprimná , tak neviem či sa to týka aj neplatcu DPH , ale verzií bolo dosť . Veď čas ukáže .
dara
06.05.05,08:51
Neviem, ale FO ho chce odpredať. Takže ak sa niekto nájde prosím kontaktujte ma. ĎAKUJEM

PS: Zitka pozri si príspevok "Odborné semináre" čo si o tom myslíš ?
jess
06.05.05,12:46
dara, nie som si istá na 100%, ale firma, ktorá si zakúpila licenciu (program) nemôže ďalej ďalšej firme odpredať účtovný program, potom by tá nová firma nemala možnosť licencie na ďalšie obdobie na svoje IČO, všade by sa na zostavách tlačili iniciály starej firmy a aj licencia na ďalší rok by prišla tebe a nie tej novej firme. Ja mám aj OMEGu (z toho dôvodu ako ty, len ja som bola platcom DPH - pre neplatcov DPH sa to vtedy netýkalo, myslím ten prechod z JU na PU), mám aj ALFU, aj OLYMP na mzdy. Sú to všetko super programy a myslím, že to nepredáš, pretože nová firma by v ňom mohla pracovať iba rok a po roku by jej bol program na nič, keďže nezíska licenciu ani upgrady.

Ja som kvoli prechodu založila s.r.o. a v nej používam OMEGu a postupne "likvidujem" FO. Myslím, že FO - platcov DPH to PU aj tak neminie. Nie som vyučený účtovník, ale snažím sa a zatiaľ mi to ide vďaka Porade. Nepredávaj ho, alebo ak máš manžela -platiteľa DPh, ktorý podniká, tak tam sa to dá presunúť, aj keď vytvoríš s.r.o., v ktorej bude figurovať podľa OR tá FO vlastniaca program, môžeš to presunúť tam - tak sa to dá, ale na inú osobu NIE.
Zita5
06.05.05,12:51
Jess, môj manžel mal Omegu v s.r.o. , program, mi predal a na žiadosť program za 300 Sk preregistrovali na mňa . To že som mu vyplatila za program fa to už je druhá vec . Tak neviem . Ale Kross, všetky Upgredy čo sa týka faktúr, zasiela na moju firmu .
jess
06.05.05,13:13
Muž bol tiež FO a kúpil si program, no a potom si založil s.r.o. a Krosáci mu preregistrovali každý program na s.r.o. za tých 300,- a teraz nám chodia všetky upgrady a licencie na s.r.o. a tiež od vtedy mám vlastne všetky programy na s.r.o., aj ALFu, aj OMEGu, aj OLYMP a na všetkom sú údaje s.r.o.čky. To, že si program s.r.o.čka kúpila od FO je iná vec. S tým licencia nič nemá, ale ide o to, že ak firma AB kúpi program od tej FO, tak po roku príde faktúra na ďalšiu ročnú licenciu starej firme a tá už program nebude mať, tak fa zahodí a novej firme AB sa nepodarí stiahnuť nový upgrade z netu, pretože bude mať licenčný súbor so starým dátumom. A na všetkých zostavách firmy AB bude naspodku visieť , že zostavu spracovala FO .....
slnko
06.05.05,19:17
Muž bol tiež FO a kúpil si program, no a potom si založil s.r.o. a Krosáci mu preregistrovali každý program na s.r.o. za tých 300,- a teraz nám chodia všetky upgrady a licencie na s.r.o. a tiež od vtedy mám vlastne všetky programy na s.r.o., aj ALFu, aj OMEGu, aj OLYMP a na všetkom sú údaje s.r.o.čky. To, že si program s.r.o.čka kúpila od FO je iná vec. S tým licencia nič nemá, ale ide o to, že ak firma AB kúpi program od tej FO, tak po roku príde faktúra na ďalšiu ročnú licenciu starej firme a tá už program nebude mať, tak fa zahodí a novej firme AB sa nepodarí stiahnuť nový upgrade z netu, pretože bude mať licenčný súbor so starým dátumom. A na všetkých zostavách firmy AB bude naspodku visieť , že zostavu spracovala FO .....jess má pravdu, softwér nemožno odpredať, hovorí o tom licenčná zmluva. Pokiaľ viem, tak preregistrácia je možná v tých dvoch prípadoch ako uvádza jess: z manžela na manželku a naopak, alebo ak si FO, ktorá vlastní sw založí s.r.o., v ktorej je konateľom, je možné preregistrovanie na túto s.r.o.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
andreaS
07.05.05,09:04
jediny pripad kedy preregistruje kros program na inu firmu je ked FO zalozi sro a je tam konatel - musi dolozit vypis z OR..

Zitka, na teba to dali asi preto, ze si manzelka. Ale z cudzej FO na inu FO ci PO urcite nehrozi.
UCET
24.04.07,06:03
dara program ktory si kupila od Kros, a.s. urcite podla zakona 618/2003 Zákon o autorskom práve nemozes predat dalej to je na 100%. Jedine co by sa dalo tak to je preregistrovat program ako pisala Zita5 ale tu je tiez problem preregistrovat v tvojom pripade by slo len vtedy ak by si FO zalozila s.r.o. alebo z FO na jej manzela alebo manzelku. Inak to urcite nebude legalne.
endrju
24.04.07,08:51
dara program ktory si kupila od Kros, a.s. urcite podla zakona 618/2003 Zákon o autorskom práve nemozes predat dalej to je na 100%. Jedine co by sa dalo tak to je preregistrovat program ako pisala Zita5 ale tu je tiez problem preregistrovat v tvojom pripade by slo len vtedy ak by si FO zalozila s.r.o. alebo z FO na jej manzela alebo manzelku. Inak to urcite nebude legalne.
UCET, odpovedal(a) si na príspevok spred 2 rokov (6.5.2005). Je veľmi pravdepobodné, že svoj "problém" už dara vyriešila. :cool:

Aj keď týmto nespochybňujem správnosť Tvojej odpovede. ;)