aknels87
23.09.08,11:37
Prosím vedel by mi niekto poradiť, aké mám dať znenie do programu valného zhromaždenia, ak spoločník získal akademický titul a chce si ho dať zapísať do obchodného registra.
Ďakujem
Efinečka
23.09.08,10:00
Nemusíš to špecifikovať - v rôznom daj ako bod zmena zápisu v obchodnom registri z dôvodu a uveď návrh zápisu.

Poznámka : to mu tak na tom záleží?
aknels87
24.09.08,17:27
ďakujem za vyjadrenie
zalobaba
24.09.08,17:34
Prosím vedel by mi niekto poradiť, aké mám dať znenie do programu valného zhromaždenia, ak spoločník získal akademický titul a chce si ho dať zapísať do obchodného registra.
Ďakujem

Ak však ide iba o zapísanie získaného titulu, nie je potrebné VZ.
Ajuška
24.09.08,17:52
Ak však ide iba o zapísanie získaného titulu, nie je potrebné VZ.

...je to zmena údajov spoločenskej zmluvy predsa len... asi by bol vhodný dodatok v zmysle požadovaných zmien údajov v OR... a k tomu by zrejme predsa len malo predchádzať VZ... si myslím ja...
zalobaba
24.09.08,17:56
...je to zmena údajov spoločenskej zmluvy predsa len... asi by bol vhodný dodatok v zmysle požadovaných zmien údajov v OR... a k tomu by zrejme predsa len malo predchádzať VZ... si myslím ja...

Je obvyklé "vsunúť" to do zápisnice o priebehu VZ a taktiež do Úplného znenia SZ, nie však nevyhnutné. Dodatky nie je potrebné vyhotovovať už niekoľko rokov.
Ajuška
24.09.08,18:07
Je obvyklé "vsunúť" to do zápisnice o priebehu VZ a taktiež do Úplného znenia SZ, nie však nevyhnutné. Dodatky nie je potrebné vyhotovovať už niekoľko rokov.
O "čo?" sa opiera toto tvrdenie? Každá základná zmluva - ak sa mení niektorá časť jej obsahu - sa predsa rieši dodatkom...
riccado
24.09.08,18:24
O "čo?" sa opiera toto tvrdenie? Každá základná zmluva - ak sa mení niektorá časť jej obsahu - sa predsa rieši dodatkom...

a ak nebude rozhodnutie vz jednomyselne, a na zmenu spolocenskej zmluvy je opravnen vz spolocnisti, kto potom prijme dodatok?

a o com ma vz vlastne rozhodovat? o tom, ci mu tam titul zapisu?

zalobaba ma pravdu, staci cestne vyhlasenie dotycnej osoby a na zaklade toho poda konatel navrh na zapis zmeny