anna27
23.09.08,12:04
Zdravím Vás!
Zamestnávame dôchodcu na plný úväzok od 1/08.
1. Na základe prevádzkových zmien mu chceme upraviť prac.zmluvu na kratší prac.čas. Podľa par49,ods 2 sa môžeme dohodnúť na zmene ustanoveného týždenného prac.času na kratší týždenný čas. To sa spíše len dodatok k súčasnej prac.zmluve?
2. Potrebujeme ho denne na 4 hodiny (vrátane SO,NE). Je to super pracovník, nechceme ho okrátiť o stravné poukážky (SP). Aby sme splnili literu zákona, SP môžeme poskytnúť pracovníkovi, ktorý vykonáva prácu viac ako 4 hodiny (par 152, ods2). Ako je to však s poskytnutím prestávky? Tú možno dať zam-covi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako 6hodín.
Do prezenčky by si mohol písať (chodiť tak aj do práce) od 18.30 - 23.00hod? Odpracoval by 4,5 hodiny - splnených viac ako 4 hodiny kvôli SP, zároveň by mu boli celé preplatené, lebo prestávka by mu poskytnutá nebola.
Mohli by sme to tak riešiť?
A zároveň otázka - môžeme túto zmenu na kratší čas riešiť v priebehu mesiaca?
ĎAKUJEM!!! Ja viem, je toho veľa naraz... Anna
m.hladka
23.09.08,10:16
Je to možné, treba to ošetriť dodatkom k pracovnej zmluve.
Áno, môžeš to už riešiť aj v priebehu mesiaca, ak si to potom vieš urobiť v mzdách tak, aby si v tom mala poriadok. Neviem, či túto zmenu nebudeš musieť nahlásiť na SP. Radšej si to na SP zisti.
Libusa
23.09.08,10:19
Ja som spisovala len dodatok k zmluve o zmene pracovnej doby . Ja som mala pracovníka s pracovným časom 6 hodín stravné som dávala.
anna27
23.09.08,10:23
Ďakujem, dievčatá! Idem na to.
Marína
23.09.08,10:37
Zdravím Vás!
Zamestnávame dôchodcu na plný úväzok od 1/08.
1. Na základe prevádzkových zmien mu chceme upraviť prac.zmluvu na kratší prac.čas. Podľa par49,ods 2 sa môžeme dohodnúť na zmene ustanoveného týždenného prac.času na kratší týždenný čas. To sa spíše len dodatok k súčasnej prac.zmluve? Nerozväzujete s ním PP, preto dodatok k PZ.
2. Potrebujeme ho denne na 4 hodiny (vrátane SO,NE).
Zamestnávateľ musí zamestnancovi poskytnúť aspoň dva po sebe nasledujúce dni na odpočinok. Pozri ZP §93, pozri aj výnimku v ods.3. Je to super pracovník, nechceme ho okrátiť o stravné poukážky (SP). Aby sme splnili literu zákona, SP môžeme poskytnúť pracovníkovi, ktorý vykonáva prácu viac ako 4 hodiny (par 152, ods2). ZP §152/7/c Ako je to však s poskytnutím prestávky? Tú možno je povinnosť dať zam-covi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako 6hodín.
Do prezenčky by si mohol písať (chodiť tak aj do práce) od 18.30 - 23.00hod? Odpracoval by 4,5 hodiny - splnených viac ako 4 hodiny kvôli SP nemusí 4,5 hod., viď vyššie ZP §152/7/c, zároveň by mu boli celé preplatené, lebo prestávka by mu poskytnutá nebola.
Mohli by sme to tak riešiť?
A zároveň otázka - môžeme túto zmenu na kratší čas riešiť v priebehu mesiaca? Môžete, zmena nastáva ku dňu uzavretia dohody o zmene prac. podmienok.
ĎAKUJEM!!! Ja viem, je toho veľa naraz... Anna
Odpoveď v rámci citátu.