Jozef
23.09.08,14:44
Zdravim poradaci,

prosim vas potrebujem poradit v nasledovnej veci.

Mam odberatela z ciech. ma ZL s miestom podnikania v Ostrave a sidlo organizacnej zlozky ma v Samorine.
Ma vystavene IC DPH.

Ako budem fakturovat tovar?
Faktura bude zniet na organizacnu zlozku so sidlom v Samorine, alebo bude zniet na miesto podnikania v ostrave a konecny prijemca bude oraganizacna zlozka v Samorine?

Predpokladam, ze faktura bude s DPH.

vdaka

P.S.
Zivnostensky list je vydany v Trnave
Martin Mocko
23.09.08,12:47
Zdravim poradaci,

prosim vas potrebujem poradit v nasledovnej veci.

Mam odberatela z ciech. ma ZL s miestom podnikania v Ostrave a sidlo organizacnej zlozky ma v Samorine.
Ma vystavene IC DPH.

Ako budem fakturovat tovar?
Faktura bude zniet na organizacnu zlozku so sidlom v Samorine, alebo bude zniet na miesto podnikania v ostrave a konecny prijemca bude oraganizacna zlozka v Samorine?

Predpokladam, ze faktura bude s DPH.

vdaka

P.S.
Zivnostensky list je vydany v Trnave


Organizačná zložka je zvláštna firma, založená v SR so slovenským IČOm?
Jozef
23.09.08,12:48
Ano, je to zvlastna fitma - v mojom pripade SZCO - a ma pridelene ICO.
Martin Mocko
23.09.08,12:50
Ano, je to zvlastna fitma - v mojom pripade SZCO - a ma pridelene ICO.

Tak záleží, komu tovar skutočne išiel..resp. firma ti musí sama povedať, komu vystaviť faktúru. Pokiaľ išiel tovar do ČR a prijímateľ je plátca (i ty si plátca)..vystavíš bez DPH.

Pokiaľ prijímateľ je slovenská firma a tovar zostáva na SR - vystavuješ s DPH.
Jozef
23.09.08,12:53
Tovar pojde do Samorina, cize s DPH.

Mne este ide, ci faktura bude zniet priamo na OZ v Samorine, alebo na miesto podnikania v ostrave. V ZL je miestom podnikania ostrava a sidlo OZ je v Samorine,

Mozem vystavit fakturu priamo na OZ bez uvedenia miesta podnikania v Ostrave?
Martin Mocko
23.09.08,12:55
Tovar pojde do Samorina, cize s DPH.

Mne este ide, ci faktura bude zniet priamo na OZ v Samorine, alebo na miesto podnikania v ostrave. V ZL je miestom podnikania ostrava a sidlo OZ je v Samorine,

Mozem vystavit fakturu priamo na OZ bez uvedenia miesta podnikania v Ostrave?

Normálna firma píše už na objednávku fakturačnú adresu a adresu doručenia. Existuje objednávka? Ak nie..radšej by som sa spýtal.
Jozef
23.09.08,12:58
zatial poslal len ZL na zaregistrovanie do systemu a objednavky bude posielat mailom.
Danila
23.09.08,12:59
Tovar pojde do Samorina, cize s DPH.

Mne este ide, ci faktura bude zniet priamo na OZ v Samorine, alebo na miesto podnikania v ostrave. V ZL je miestom podnikania ostrava a sidlo OZ je v Samorine,

Mozem vystavit fakturu priamo na OZ bez uvedenia miesta podnikania v Ostrave?Môžeš.
http://www.porada.sk/t54341-uctovanie-organizacnej-zlozky.html
Jozef
23.09.08,13:09
Dakujem