Lukas63
23.09.08,16:14
Zdravim,
uvažujem nad kúpou USB kľúčika. Aké značky sa vám osvedčili a fungujú bez problémov? Koľko GB používate, prípadne koľko vás stáli? Kupovali ste ich cez internet, v obchodoch /mensich, vacsich/? Dakujem
Chobot
23.09.08,14:28
Zdravim,
uvažujem nad kúpou USB kľúčika. Aké značky sa vám osvedčili a fungujú bez problémov? Koľko GB používate, prípadne koľko vás stáli? Kupovali ste ich cez internet, v obchodoch /mensich, vacsich/? Dakujem

Dnes máš oooooooobrovskú ponuku USB kľúčov. V podstate je jedno ktorú značku kúpiš, pokiaľ to nebude NoName od číňanov (viď priložený obrázok).

Najlepšie značky sú PQi, Apacer, ADATA, Kingston, ..... a mnohé iné.

Kapacitu čo najväčšiu, kedysi (keď boli bežné 126 MB) som híkal, keď som videl 1GB kľúč, nedávno sme nafasovali kľúče s kapacitou 8GB. Je to len otázka ceny - koľko si ochotný dať za kľúč. Medzi značkami nie je veľký rozdiel v cene, cena závisí najmä od kapacity.
janko jaci
23.09.08,14:57
Fero11
23.09.08,17:08
Kluce dnes idu cca od 2GB po nejakych 200-300Sk az po nejakych 32GB cca 2200 a viac (zalezi od znacky). Cez internet by som kluc nekupoval, pretoze prerobis na (postovnom, dnes kurierske sluzby beru myslim 150 Sk min). Staci si pozret ceny na nete a potom zajdes do nejakeho obchodu s PC a kupis.
dalid
24.09.08,06:44
Zabudol si na este jeden dolezity parameter - rychlost zapisu a kopirovania s USB kluca. Aby ta potom netriafal slak ze tu kopiruje 4GB napr 30 minut.... To sice zavisi aj od rychlosti portu ku ktorenu to pripajat, ale darmo kluc pripojis k usb 2, ak kluc stiha max 1.1 ... Chcem len povedat, aby si si kupit taky kluc, ktory ta bude co najmenej limitovat... Ale aj "rychlejsi" kluc stoji o par koruniev viacej...
Andy Kralik
24.09.08,07:12
A ešte pripomeniem jednu závažnú chybu ktorú mnohí robia. Keď je kľúč s veľkou kapacitou zvádza na to, aby bol používaný ako univerzálne úložisko všetkých dôležitých a aktívne používaných dokumentov. A tým že je mobilný, často to býva jediné miesto kde sú tieto dokumenty uložené. Nepovažujte kľúč za nepokaziteľné zariadenie! Zálohovať, zálohovať a ešteraz zálohovať aj dáta ktoré máte na kľúči!
chlap
24.09.08,07:36
jeden tip na štýlový a dobrý USB kľúč: http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=bg309944
Martin Mocko
24.09.08,07:38
A ešte pripomeniem jednu závažnú chybu ktorú mnohí robia. Keď je kľúč s veľkou kapacitou zvádza na to, aby bol používaný ako univerzálne úložisko všetkých dôležitých a aktívne používaných dokumentov. A tým že je mobilný, často to býva jediné miesto kde sú tieto dokumenty uložené. Nepovažujte kľúč za nepokaziteľné zariadenie! Zálohovať, zálohovať a ešteraz zálohovať aj dáta ktoré máte na kľúči!

Ha..ja som sa presne takto opálil. Vytiahol som USB z počítača práve počas vypínania...a viac som z neho nedostal nič. Odvtedy odhlasujem USBčko pri vyťahovaní z PC i softwarovo...
iriska
24.09.08,08:13
Presne tak, treba USB používať len na prenos a nie na uchovávanie dát. Preto mám len s malou kapacitou, lebo keby som mala 8gigový tak tam už mám asi všetko :)
V poslednej dobe čo som videla ponuky na USB kľúče tak všetky mali rýchlosť zápisu 2, čiže v tom by nemal byť taký problém.
Fero11
24.09.08,08:44
Ja este na to stale pouzivam CD-RW :--- :D
Lukas63
02.10.08,17:42
aa nepoznate nejaky obchod s takymto PC prislusenstvom kde maju dobre ceny a je v Bratislave?
chlap
02.10.08,20:20
aa nepoznate nejaky obchod s takymto PC prislusenstvom kde maju dobre ceny a je v Bratislave?

Shark Computers, NAY ........ a ak si mobilný a chceš toho kupovať viac, tak aj AGEM.
dolfort
02.10.08,20:30
tieto su "chic":
http://www.westech.sk/?cls=stoitem&stiid=18630
ok cena, standardna rychlost, idealna velkost
RudyB
04.10.08,07:38
USB kľúče sú super vec, ani sa mi veriť nechce, že sme niekedy fungovali na disketách.
ale odporúčam Vám prečítať si tento článok :

Každá tretia počítačová hrozba sa na Slovensku šíri cez USB kľúče

viac na http://www.eset.sk/napisali-sme-kazda-tretia-pocitacova-hrozba-sa-siri-cez-usb