neva19
23.09.08,18:15
Kupili sme nový netebook MSI pre dcéru, avšak nejde mi na ňom rozchodiť wifi.
Internet je cez T-com, jeden PC máme napojený cez kábel a občas druhý notebook cez wifi, (ten má syn,avšak velmi zriedka chodí domov, pracuje v BA), tie idú bez problémov.
Pripojenie k internetu máme cez Vigor 2600.
Čo a kde je potrebné nastaviť v tom novom notebooku prvý krát- máme ho len 2 dni. Ešte sa ho nepodalilo pripojiť cez Wifi.
Cez kábel ide v pohode. Myslím, že zo strany routera je všetko nastavené, má povolené na základe IP adresy pripojiť sa.
Už som vyskúšala všetko čo som našla na internete, ale bez úspechu. Stále vypíše, že nie je dostupná sieť.
Prosím krok po kroku, ak je to možné.
Eva
noel.g
23.09.08,16:54
skusala si zapnut datovu wi-fi kartu vedla hlavneho vypinaca? tento problem som riesil vcera na jednom notebooku MSI...
chlap
23.09.08,17:02
Ak sa starý notebook pripojí a nový nie, potom sú na routri nastavené dve môžné zabezpečenia - buď je nastavená ochrana podľa MAC adresy počítača alebo je nastavené šifrovanie, ktoré na notebooku nastavené nie je.

Preštuduj návod, určite tam nájdeš riešenie - pýtaj sa na detaily.
Ak návod nemáš, stiahni si ho: http://www.t-com.sk/ImgCont/zakaznicka_podpora/internet/KTZ/Vigor_2600Ge_uzivatelska256.zip
bobino38
24.09.08,04:53
...neviem prečo ľudia nepoužívajú návody:-)
neva19
24.09.08,14:19
noel.g. -
ďakujééééém, presne si pomenoval môj problém 100 bodov - už to fičí


chlap -
všetko bolo nastavené podľa odporúčanej príručky, problém bol v tom, že existuje vypínač, o ktorom som si myslela, že je len na bluetooth. Teraz už viem, že má 4 režimy a pomocou neho sa vypína a zapína aj wifi.



bobino 38-
nie je problém ich čítať, len keby boli vždy ku všetkému jasne napísané.

VĎAKA všetkým
bobino38
25.09.08,04:39
...no ak čítam návod v čínštine, tak mám tiež problém ho pochopiť:-))
Moki35
04.02.10,14:41
mam podobny problem s msi u 100. Nejde mi wifi. System sa mi raz obnowil a odvtedy to nejde . Co je to ta wifi karta kde to zapnem ? Pls pomozte mi. Dakujeeemm :mad::(
Laco-monter
04.02.10,14:56
...neviem prečo ľudia nepoužívajú návody:-)

Je v mentalite Slovákov riadiť sa podľa vlastného úsudku a návody čítať až vtedy ak si nevedia rady.:rolleyes::---:D