markox
23.09.08,19:10
Dobrý deň, chcem vedieť či môžu podnikať dvaja živnostníci spoločné! napr. ja mam zákazky a druhy ma nákladne auto. spolu to chceme rozbehnúť. musí byt s.r.o? alebo môžeme obaja spolu v jednej oblasti?
Zoltán Kovács
23.09.08,17:12
Dobrý deň, chcem vedieť či môžu podnikať dvaja živnostníci spoločné! napr. ja mam zákazky a druhy ma nákladne auto. spolu to chceme rozbehnúť. musí byt s.r.o? alebo môžeme obaja spolu v jednej oblasti?

Napríklad združenie fyzických osôb - živnostníkov.
Ibaka
23.09.08,20:35
No dá sa aj samostatne, Ty máš zákazky, objednáš si u kamoša dopravu, on Ti vystaví faktúru, ty ju zaplatíš.
Aendy
24.09.08,06:37
Suhlasim s prispevkom vyssie, ked ste dvaja samostatne pracujuci zivnostnici, preco nie navzajom sa len nejakou zmluvou dohodnut na doprave a je to, rozdiel by bol iba v pripade, ze chcete spolocne nieco kupit a podobne, ale spolupraca je lepsia ako spolocne vlastnictvo :)
gogina
24.09.08,07:00
Poznám, ba som mala klientov, ktorí mali takéto podnikanie, nemali zmluvu o združení, ale si to navzájom fakturovali,ale majetok kupovali spoločne. Darmo som im vravela, zmluva, zmluva, zmluva ked kupujete spolu majetok. Dnes si nevedia prísť na meno, rozišli sa a každý šiel svojou cestou.Nepodce
ňovala by som také podnikanieBez zmluvy ani krok