Black
23.09.08,20:16
Cavte poradaci,

Momentalne mam velmi tazku dilemu a rozhodujem sa ci vypadnem z roboty (hl. pracovny pomer) a rozbehnem podnikanie. Poviem vam, ze to nie je vobec lahke rozhodnutie. Chcel by som vas preto poprosit ci by ste nam vy, ti ktori podnikate, trochu nepomohli tym ktorym uvazuju nad podnikanim a nenapisali nejaky strucny pribeh na povzbudenie ako ste zacinali vy.

Pripadne mozete napisat nejaku tu radu ako rozbehnut marketing a ziskat nejakych tych zakaznikov. Alebo len nejaku tu usmevnu prihodu z podnikania... Proste nieco na povzbudenie z vasich skusenosti.

Vdaka :)
misomiso
23.09.08,18:31
Zacinali sme tazko, ako vacsina podnikatelov ale stalo to za to. To je cely nas pribeh.

Co sa tyka marketingu, najprv musis vediet v com chces podnikat, potom by si mal zacat skumat, komu by si to mohol asi tak ponukat, zistit potreby tychto ludi, dalej sa zasa musi vratit k tomu, co ches ponukat (aby si to dokazal prisposobit ich potrebam) - a opat pozeriet sa na svojich buducich zakaznikov, aby si mohol uvazovat nad tym, ako im svoje sluzby a vyhody, ktore ponukas "odkomunikujes".

Az potom mozes uvazovat nad reklamou konkretne - teda kam ju dat, kam nie a ako. To je v podstate cely princip marketingu. Ak budes podnikat v oblasti v ktorej robis, tak by som ocakaval, ze budes schopny aktivne vyuzit aj osobne kontakty. Vela takychto podnikatelov sa potom zaobide uplne bez reklamy.
kofy
23.09.08,19:38
Dat radu na marketing? Neexistuju univerzalne riesenia typu ctrl+C a ctrl+V. Ako napisal misomiso, musis najprv vediet, co a komu budes predavat. Az potom hladaj konkretne tipy (je lepsie spoliehat na celok/koncept, nez na jeden marketingovy trik) pre konkretne produkty/sluzby.

Pribehy su silne... putaju pozornost a udrzujuju ju... tak ako by mal vyborny marketing. Ale ziadny pribeh ti nepomoze urobit rozhodnutie ci ist do podnikania alebo nie. Proste kazdy pribeh je iny a kazdy si ho pise sam. U teba nemusi platit to, co u ineho a opacne. Ziadny pribeh ta nedokope do prace, ked sa ti nechce. Iba z euforie buduci podnikatel nevyzije. Sam prave pripravujem jeden projekt (cize este nepodnikam), tak trosku do toho vidim. Nech sa dari... kludne sa pytaj, len nieco konkretneho ;-)
Ibaka
23.09.08,20:26
Asi nechceš počuť príbeh milionára (nie môj prípad)- ukradol som jablko, predal za dolar, kúpil som dve jablká, predal za štyry doláre, kúpil som bedňu jabĺk, predal za sto.....atď.
Ja som pracoval vo firme na manazerskej funkcii- stredný stupeň, firma prešla do zahraničných rúk. Začal som sa cítiť ako panák-vykonávateľ rozhodnutí. Po ranných poradách bez možnosti vyjadrenia vlastného názoru len zaznelo: DO IT ! nenaplňalo ma to, dal som výpoveď. Pre môj job potrebujem osvedčenia, nejaké som mal, ďalšie som začal vybavovať, ale ako "rýchlo" pracujú úrady, dávno som bol z firmy preč a mne chýbali nejaké papiere aby som naplno mohol rozbehnúť činnosť. Zobral som si so sebou však všetky kontakty, ktoré som na štart využil.
Jednoducho som začal stavať na tom čo som dosiaľ robil, prvý rok bol najťažší, kým sa vytvorila stabilná klientela, kde sa opakovane vraciam. Po druhom roku sme s jedným kolegom vytvorili tandem, a doplňame sa , takže tá pomyslená snehová guľa sa slušne začala nabaľovať, dnes máme čo robiť aby sme stíhali. Dnes už rozmýšľam nad rozšírením živnosti aj v ďalšej oblasti.
Takže záver- moja skúsenosť , začať postupne, zhodnotiť čo vieš, obnoviť všetky kontakty (aj tie na ktoré si zabudol), stanoviť ciel a mať "ťah na bránu". Zabudni na snívanie.
Aendy
24.09.08,06:56
Nejaké rady na zaciatok najdes aj u mna dufam ze to nie je reklama - http://www.aendy.sk/aendy_design_privat_graficke_studio/zacinam_podnikat.htm

Len sa mi to nechce znovu pisat a vesele prihody?

Noo zacalo to tym, ze som mimo skoly upratoval urcite kancelarske priestory - mlady chalan bolo jedno hlavne ze prasule boli z toho, potom som predaval noviny NA ULICI - bolo to neskutocne strasneee hrozna praca za trest vydrzal som moment, pocas toho postavania som minul viac na pitie a č-ranie ( bola zima!) a to ma motivovalo aby som sa tak neskutocne vytocil ze tak toto nikdy viac, nebudem pracovat takto a robit za par korun ako otrok, venoval som sa pocitacovej grafike, tak som sa do toho pustil po hlave - ozaj kazdy den stale skusal, robil hovadinky v programoch a podobne, potom som mal jednej neziskovej institúcií urobit stránku, tak som sa pustil aj do toho, zacalo ma to bavit, a korcik po kroku som sa naucil aj to, dal som sa na studium podrobnejsie, a marketing je to co ma bavi, najskor boli malinke zakazky, skor pre znamych a neskor som urobil par grafik pre velku instituciu, a uz sa to rozbehlo vo velkom, a teraz po dvoch rokoch podnikania, mam zakaznikov z anglicka, nemecka, aj velke sloevnske institucie, prisli zamestnanci a citim ze je to ozaj to co ma bavi, je to super len jedine co je problemom podnikania ze si sama sebe sefom a to je najhorsia vec na svete - lebo ked sa nestiha zostane sef, ked nieco treba ide sef, a tak ale zase mozes s casom nalozit ako chces, dufam ze som aspon trosku namotivoval, a keby som si mohol vybrat tak nevolim inee, podnikanie je o slobode, vyzve a ak sa podari aj o uspechu :)
misomiso
24.09.08,09:05
Nejaké rady na zaciatok najdes aj u mna dufam ze to nie je reklama - http://www.aendy.sk/aendy_design_privat_graficke_studio/zacinam_podnikat.htm

Len sa mi to nechce znovu pisat a vesele prihody?

Noo zacalo to tym, ze som mimo skoly upratoval urcite kancelarske priestory - mlady chalan bolo jedno hlavne ze prasule boli z toho, potom som predaval noviny NA ULICI - bolo to neskutocne strasneee hrozna praca za trest vydrzal som moment, pocas toho postavania som minul viac na pitie a č-ranie ( bola zima!) a to ma motivovalo aby som sa tak neskutocne vytocil ze tak toto nikdy viac, nebudem pracovat takto a robit za par korun ako otrok, venoval som sa pocitacovej grafike, tak som sa do toho pustil po hlave - ozaj kazdy den stale skusal, robil hovadinky v programoch a podobne, potom som mal jednej neziskovej institúcií urobit stránku, tak som sa pustil aj do toho, zacalo ma to bavit, a korcik po kroku som sa naucil aj to, dal som sa na studium podrobnejsie, a marketing je to co ma bavi, najskor boli malinke zakazky, skor pre znamych a neskor som urobil par grafik pre velku instituciu, a uz sa to rozbehlo vo velkom, a teraz po dvoch rokoch podnikania, mam zakaznikov z anglicka, nemecka, aj velke sloevnske institucie, prisli zamestnanci a citim ze je to ozaj to co ma bavi, je to super len jedine co je problemom podnikania ze si sama sebe sefom a to je najhorsia vec na svete - lebo ked sa nestiha zostane sef, ked nieco treba ide sef, a tak ale zase mozes s casom nalozit ako chces, dufam ze som aspon trosku namotivoval, a keby som si mohol vybrat tak nevolim inee, podnikanie je o slobode, vyzve a ak sa podari aj o uspechu :)

Mas fajn stranku. Chybaju mi tam ukazky stranok, ktore ste robili...
Aendy
24.09.08,14:23
Mas fajn stranku. Chybaju mi tam ukazky stranok, ktore ste robili...
Oooch, dakujem. Ukazky by tam mohli pribudnut, casom ale tie skor zasielam na poziadanie, a hlavne stranka spolocnosti symbolizuje spolocnost, nase prace nie vzdy vyzeraju ako by sme chceli, ale nas zakaznik nas pan, zial niekedy sa neda zakaznik presvedcit a musi tam byt na reklame cez celu stranu ZADARMO, asi vies o com hovorim :)
misomiso
24.09.08,17:50
Oooch, dakujem. Ukazky by tam mohli pribudnut, casom ale tie skor zasielam na poziadanie, a hlavne stranka spolocnosti symbolizuje spolocnost, nase prace nie vzdy vyzeraju ako by sme chceli, ale nas zakaznik nas pan, zial niekedy sa neda zakaznik presvedcit a musi tam byt na reklame cez celu stranu ZADARMO, asi vies o com hovorim :)

Presne viem o com hovoris, ale napriek tomu, ak si ma potencialny zakaznik spravit nejaku predstavu, tie referencie tam musia byt. Navyse kazdy webdizajner bojuje s rovnakymi problemami, takze porovnat sa da. Mna by to napriklad zaujimalo, mozes poslat aj cez SS.
Black
25.09.08,05:12
No co ludkovia, to tu nie su ziadny podnikatelia ??? Nejak nam to tu mrzne ;)
Infarkt
25.09.08,05:25
Nenadávaj nám do podnikateľov :D.

Ťažko ti písať nejaké príbehy...čo sa podarilo jednému, nemusí vyjsť druhému... ;)
Samo, máš univerzálne metódy (marketing, reklama a pod.), ale vždy ich musíš upraviť konkrétne na svoj biznis a záleží len a len od teba, ako ich budeš aplikovať vo svojom biznise...
...a priznajme si otvorene - 90 % Slovákov chce zarobiť prvý milión za prvý mesiac...a za nič a bez investícií :rolleyes: :eek: :cool:
Black
25.09.08,10:32
Nenadávaj nám do podnikateľov :D.

Ťažko ti písať nejaké príbehy...čo sa podarilo jednému, nemusí vyjsť druhému... ;)
Samo, máš univerzálne metódy (marketing, reklama a pod.), ale vždy ich musíš upraviť konkrétne na svoj biznis a záleží len a len od teba, ako ich budeš aplikovať vo svojom biznise...
...a priznajme si otvorene - 90 % Slovákov chce zarobiť prvý milión za prvý mesiac...a za nič a bez investícií :rolleyes: :eek: :cool:

A co podnikateľ ti nevyhovuje :D

Asi sme sa nie celkom pochopili :rolleyes:

Ja nechcem kopirovat vase podnikanie, taktiež nepotrebujem nejake univerzalne rady v oblasti marketingu (mozno len to s čím ste začinali - ci prevazoval tel. kontakt, reklama a pod. - takze taky maly prieskum) a uz vobec necakam ze zbohatnem za prvy mesiac milion (inak dobre som sa zasmial:D). Keby som naivne cakal ze zarobim miliony hned prvy mesiac asi by som nemal taku tazku dilemu.

Od tejto temy cakam, ze prispejete (hlavne ti ktori mate zivnost alebo sro) niecim co vas motivovalo v podnikani, mozno co dobreho povzbudilo vas, pripadne ako sa vam darilo na zaciatku, mozno nejaka ta usmevna prihoda. Je to na vas ja som len myslel ze je vas tu viac takych, ktori mi s tym mozete pomoct.
Ako som napisal poptrebujem ani nie tak poradit ako povzbudiť.
rickman
25.09.08,16:03
K teme:
Niektore "biznis pribehy" najdes aj na eTrend-e. Viac-menej SK firmy, ktore sa vypracovali z nicoho na velke podniky (velke poctom zamestnancom, velke obratom, velke uzemim posobnosti).

Mimo temy:
Kedze mi pride zbytocne zakladat novu temu, rad by som sa prizivil na tejto. Ako, cez co, kde, kedy ... by ste oslovovali cielovu skupinu zien vo veku 22-39 rokov?
Dakujem :).
Zoltán Kovács
25.09.08,16:22
K teme:
Niektore "biznis pribehy" najdes aj na eTrend-e. Viac-menej SK firmy, ktore sa vypracovali z nicoho na velke podniky (velke poctom zamestnancom, velke obratom, velke uzemim posobnosti).

Mimo temy:
Kedze mi pride zbytocne zakladat novu temu, rad by som sa prizivil na tejto. Ako, cez co, kde, kedy ... by ste oslovovali cielovu skupinu zien vo veku 22-39 rokov?
Dakujem :).

Napr. vkladaná reklama do ženských časopisov.
Bastian
25.09.08,16:32
Napr. vkladaná reklama do ženských časopisov.
Len im tam treba vložiť niečo čo ich zaujme - čo sa im bude páčiť :)
rickman
25.09.08,16:47
To znie dobre.
Myslel som vsak nieco typu posilovna, kozmeticky a take. Skratka rad by som poznal myslenie zien v tomto veku, co robia, na co myslia, co preferuju a na co kladu doraz.
Zoltán Kovács
25.09.08,16:53
To znie dobre.
Myslel som vsak nieco typu posilovna, kozmeticky a take. Skratka rad by som poznal myslenie zien v tomto veku, co robia, na co myslia, co preferuju a na co kladu doraz.

Vkladaná reklama veľkosti A5, na jednej strane reklama, na druhej anketa. S tým, že sa vyžrebuje výherca nejakej poukážky z tých ktoré ti pošlu späť dotazník.
Ingrid Ondruskova
25.09.08,16:53
To znie dobre.
Myslel som vsak nieco typu posilovna, kozmeticky a take. Skratka rad by som poznal myslenie zien v tomto veku, co robia, na co myslia, co preferuju a na co kladu doraz.


Asi poviem blbosť, patrím presne do tej kategórie...nedáš nám dievčatám malý testík, napr. 10 bodov/otázok/ a niektoré Ti snáď radi odpovieme...a máš prieskum úplne zadarmo!!
tetrisss
25.09.08,17:01
Ja som zacinala este v podnikatelskom praveku a to vobec nie dobrovolne, ale po uragane malej privatizacie a vybrala som si lahsiu cestu, co mi prave prisla pod ruku a tak mam maly obchodik, asi taky, ze od hladu neumriem a do dnes lutujem, ze som sa nepustila znova do studia a nespravila si napr. auditorske skusky, alebo nezacala podnikat v tom, co vacsina na tomto vebe- v uctovnictve. Vtedy to bolo este volne pole, ziadne odvody alebo absolutne minimalne, dane sme tiez na zaciatku neplatili, trh bol nenasyteny, ludia mali relativne dost penazi. Cim dalej je to tazsie najst nejaky volny kusok svojho uzemia, ale zase su jasne podmienky, je dost skusenosti. Ked sa tak nad tym zamyslim, jedina velka vyhoda podnikania je to, ze som sama sebe panou.
Dáša_
25.09.08,17:21
K teme:
Niektore "biznis pribehy" najdes aj na eTrend-e. Viac-menej SK firmy, ktore sa vypracovali z nicoho na velke podniky (velke poctom zamestnancom, velke obratom, velke uzemim posobnosti).

Mimo temy:
Kedze mi pride zbytocne zakladat novu temu, rad by som sa prizivil na tejto. Ako, cez co, kde, kedy ... by ste oslovovali cielovu skupinu zien vo veku 22-39 rokov?
Dakujem :).

je tu zopár vyslovene ženských stránok. Dá sa reklama umiestniť aj tam, najlepšie podporiť súťažou :))
Kľudne by som ti nejaké odkazy dohodila...
Filip Glasa
25.09.08,19:49
Ako, cez co, kde, kedy ... by ste oslovovali cielovu skupinu zien vo veku 22-39 rokov?

Masový, frontálny útok cez Evu a Emmu. Vkladačky sú drahé, lepšie vychádza klasická inzercia.
kofy
25.09.08,20:03
A co podnikateľ ti nevyhovuje :D

Asi sme sa nie celkom pochopili :rolleyes:

Ja nechcem kopirovat vase podnikanie, taktiež nepotrebujem nejake univerzalne rady v oblasti marketingu (mozno len to s čím ste začinali - ci prevazoval tel. kontakt, reklama a pod. - takze taky maly prieskum) a uz vobec necakam ze zbohatnem za prvy mesiac milion (inak dobre som sa zasmial:D). Keby som naivne cakal ze zarobim miliony hned prvy mesiac asi by som nemal taku tazku dilemu.

Od tejto temy cakam, ze prispejete (hlavne ti ktori mate zivnost alebo sro) niecim co vas motivovalo v podnikani, mozno co dobreho povzbudilo vas, pripadne ako sa vam darilo na zaciatku, mozno nejaka ta usmevna prihoda. Je to na vas ja som len myslel ze je vas tu viac takych, ktori mi s tym mozete pomoct.
Ako som napisal poptrebujem ani nie tak poradit ako povzbudiť.
Asi sme sa nie celkom pochopili. Niektori ti uz pribeh napisali. Ako ta maju povzbudit? Ked ta to do podnikania netaha, tak tam nechod. Ak ano, tak utekaj. Podnikanie nie je pre kazdeho a rovnako, ako zamestnanie ma vyhody, aj nevyhody (novinka, co? heh). Ak tuzis po slobode a vysledkoch ktore si zasluzis, no sucasne po nepohdli, vela premyslani a prace, tak si ten spravny adept.

Ver mi, nepotebujes povzbudit. Potrebujes sa rozhodnut a stotoznit sa s radostami a nastrahami podnikania. Nech sa dari. Cau
vmsux
25.09.08,20:15
Ja (teda my so zenou) zaciname podnikat. V oblasti consultingu, sprostredkovania a podobne. Pociatocne naklady nemame velke, prakticky len webstranku a reklamu.
Je to nieco nove pre mna, skusenosti v tom nemam, ale snad to vyjde.
Jednoducho ma uz omrzelo byt zamestnancom za 35K cisteho, vtierat sa niekomu, aby ma povysili, mat malo moznosti na sebarealizaciu... A moznost stat sa milionarom v nedohladne :-) Ine pracovne ponuky ma tiez moc neoslovili a to som hladal hadam aj rok.
Hladam viac zodpovednosti a viac vyziev. Nechodil som predsa 20 rokov do skoly, aby som robil na niekoho ineho. Preto ideme podnikat. A aby sme nepodnikali len tak, dali sme si motivaciu, lebo nejaky kratkodoby ciel musi byt - buduci rok si chceme kupit Dodge Journey.
Mozno o rok budem vediet povedat viac.
Bastian
25.09.08,20:30
Ja (teda my so zenou) zaciname podnikat. V oblasti consultingu, sprostredkovania a podobne. Pociatocne naklady nemame velke, prakticky len webstranku a reklamu.
Je to nieco nove pre mna, skusenosti v tom nemam, ale snad to vyjde.
Jednoducho ma uz omrzelo byt zamestnancom za 35K cisteho, vtierat sa niekomu, aby ma povysili, mat malo moznosti na sebarealizaciu... A moznost stat sa milionarom v nedohladne :-) Ine pracovne ponuky ma tiez moc neoslovili a to som hladal hadam aj rok.
Hladam viac zodpovednosti a viac vyziev. Nechodil som predsa 20 rokov do skoly, aby som robil na niekoho ineho. Preto ideme podnikat. A aby sme nepodnikali len tak, dali sme si motivaciu, lebo nejaky kratkodoby ciel musi byt - buduci rok si chceme kupit Dodge Journey.
Mozno o rok budem vediet povedat viac.
Ak budeš písať (myslieť) aj na budúci rok len týmto spôsobom, tak bude z teba podnikateľ akých tu je veľa...

Prípadne sa môže stať aj to, že ťa pretromfnú od teba ešte viac materiálne založení "podnikatelia", tzv. dravci... a skončíš práve kvôli svojim nízkym cieľom.
kofy
25.09.08,20:31
Caute, kedze som clovek v reklame kompetentny, trosku to uvediem na spravnu mieru. Vopred sorry za mudrovanie ;-)

Niekde som pisal, ze napad v podnikani nie je dolezity - mal som na mysli podnikatelsky zamer. Pri reklame to napad naopak vyzduje. Ak by ste chceli uspesne oslovit zeny tohto veku, tak kvoli presytenosti reklamy automaticky musite uvazovat inak/lepsie. To, co ste popisali (s tou anketou a tak) je uplne klasicke riesenie. Sak v tych casakoch su dalsie desiatky reklam, s ktorymi bojujete o citatelkynu pozornost. Netreba vidiet iba ten svoj inzerat. Chce to nieco viac, aby ste zaujali. To ja len tolko k tomu, ze sa tu popisuju tak samozrejme postupy.

Mozno si teraz vravite: "Co ten mudrlant nenapise teda nejaky "lepsi" napad?!" ;-) Nepisem, ze lepsi napad je lahsi na vymyslenie. Ak by som vsak s niecim prisiel, tak len za peniaze ;-)

P.S.: Klasicky prevedena reklama je vzhladom k vysledkom navyse pomerne predrazena.

Nech vieme o com je rec:
http://www.ibelieveinadv.com/commons/rebornad.jpg
http://www.ibelieveinadv.com/commons/sixass1.jpg
http://www.ibelieveinadv.com/commons/sulamericatorn.jpg
http://www.ibelieveinadv.com/category/ambient-outdoor/page/3/

A jedno mimo temu, ale dobre ;-)
http://www.ibelieveinadv.com/commons/carrotwrap.jpg
kofy
25.09.08,20:37
Ja (teda my so zenou) zaciname podnikat. V oblasti consultingu, sprostredkovania a podobne. Pociatocne naklady nemame velke, prakticky len webstranku a reklamu.
Je to nieco nove pre mna, skusenosti v tom nemam, ale snad to vyjde.
Jednoducho ma uz omrzelo byt zamestnancom za 35K cisteho, vtierat sa niekomu, aby ma povysili, mat malo moznosti na sebarealizaciu... A moznost stat sa milionarom v nedohladne :-) Ine pracovne ponuky ma tiez moc neoslovili a to som hladal hadam aj rok.
Hladam viac zodpovednosti a viac vyziev. Nechodil som predsa 20 rokov do skoly, aby som robil na niekoho ineho. Preto ideme podnikat. A aby sme nepodnikali len tak, dali sme si motivaciu, lebo nejaky kratkodoby ciel musi byt - buduci rok si chceme kupit Dodge Journey.
Mozno o rok budem vediet povedat viac.
Mne sa paci, ked ludia svoju nechut voci zamestnaniu (a tych, ktori ju maju je vela) pretavia aj v rozhodujuci cin. Otazka sak nastava ci tu pripravu na podnikanie nepodcenili, nemaju velke/rychle oci a ci na to vobec maju. Osobne ti a tvojej zene drzim palce.

Ja vsak nikdy poriadne nepochopim argument 'chodil som x rokov do skoly, tak to musim vediet'. Prosim?! Fuj skola, nemam ta rad. Si precenovana a pritom tak malo naucis, o praxi uz ani nehovorim. Nevsimajte si ;-)
rickman
26.09.08,10:03
Vkladaná reklama veľkosti A5, na jednej strane reklama, na druhej anketa. S tým, že sa vyžrebuje výherca nejakej poukážky z tých ktoré ti pošlu späť dotazník.

Dakujem za tip.


Asi poviem blbosť, patrím presne do tej kategórie...nedáš nám dievčatám malý testík, napr. 10 bodov/otázok/ a niektoré Ti snáď radi odpovieme...a máš prieskum úplne zadarmo!!

Prieskum na jednej strane potrebujem, no na druhej nie. Takto ziskany prieskum by mi bol nanic. Nemal by ziadnu vypovednu hodnotu.

Skor by si mohla napisat, akymi cestickami chodievate, ako sa stravujete, co robite vo svojom volnom case, a tak :).


je tu zopár vyslovene ženských stránok. Dá sa reklama umiestniť aj tam, najlepšie podporiť súťažou :))
Kľudne by som ti nejaké odkazy dohodila...

Nejake odakzy uz mam (pravdupovediac asi absolutne vsetky, ake mozu byt), no mozno mi predsa nejaka stranka usla :). Sutaze su zalozene viac-menej vzdy na bartri. Venovanie cien = mensie promo = bez platbu za inzerciu.


.. lepšie vychádza klasická inzercia.

Najlepšie riadková, nie? :D

--------------------------------------
Dakujem za komentare :---.
Filip Glasa
26.09.08,12:01
Najlepšie riadková, nie?

Inzercia: celá stránka v Eve ( A4 - 1/1) 159 000,- v jednom čísle. Ak ti to neponáhľa, tak sa na inzertnom iba nechaj zaradiť do mailinglistu a oni ti budú posielať last-minute akcie. Potom si tú celú stránku môžeš v akcii niekedy zobrať aj za tretinu ( 50 000).

Vkladačka: 1,6 za kus pri náklade asi 100 000 je to cca 160 000. Tlač letáku si riešiš vo vlastnej réžii, povedzme za 0,5 Sk za kus. Spolu to máš 210 000 a žiadna šanca na last-minute.

V lacnejších menej čítaných časákoch s rovnakým nákladom to bude ešte viac v neprospech vkladačky.
Richard
26.09.08,12:54
K teme:
Niektore "biznis pribehy" najdes aj na eTrend-e. Viac-menej SK firmy, ktore sa vypracovali z nicoho na velke podniky (velke poctom zamestnancom, velke obratom, velke uzemim posobnosti).

Mimo temy:
Kedze mi pride zbytocne zakladat novu temu, rad by som sa prizivil na tejto. Ako, cez co, kde, kedy ... by ste oslovovali cielovu skupinu zien vo veku 22-39 rokov?
Dakujem :).

Porada.sk :) 300 tisic unikatnych uzivatelov mesacne, z toho asi dost v tvojej cielovej skupine.
MOJSTYL.sk (http://www.mojstyl.sk) - interaktívna reklama a komunikácia s užívateľmi :)
rickman
26.09.08,14:29
Porada.sk :) 300 tisic unikatnych uzivatelov mesacne, z toho asi dost v tvojej cielovej skupine.
MOJSTYL.sk (http://www.mojstyl.sk) - interaktívna reklama a komunikácia s užívateľmi :)

Srandičky, srandičky... :)
Dáša_
26.09.08,17:25
a zaujímajú ťa iba slovenské "ženské" weby alebo aj české?

A čo ja mám skúsenosti, nejde vždy iba o bartre.
rickman
26.09.08,18:19
Prozatim slovenske. Mam ich cca 25.
Dáša_
26.09.08,18:43
Prozatim slovenske. Mam ich cca 25.

mam skusat?
www.nanicmama.sk
http://www.woman.sk/
http://www.rodinka.sk/
http://www.modrykonik.sk/
http://www.mamaaja.sk/
http://www.editasipeky.sk/www/
http://www.alinka.sk/
http://www.moda.sk/
http://www.femme.sk/
http://www.moletka.sk/
http://wanda.atlas.sk/
http://www.svadba.sk/
http://www.edusan.sk/



ale je to take triafanie naslepo. Bolo by treba blizsie definovat oblast.

by ma celkom zaujimave, ci sa zhodujem s tvojim zoznamom :):cool:
rickman
27.09.08,05:30
Z týchto som mal len 2 :). Dik.