pepsikova
23.09.08,21:36
Myslím,že dnes nieje jednoduché byť učiteľom a tobôž už nie riaditeľom školy,keď sa mu v škole rozmáhajú také zvery,ako sú vši.Ale proti tomu sa predsa dá bojovať deratizáciou školy a pozornosťou rodičov. Ale čo s takou školou,v ktorej sú vši od júna minulého školského roka a stále tento problém pretrváva. Jasné,že panie učiteľky prenechávajú čistotu detí na rodičov, ale prísna kontrola detí pri vstupe do školy by určite nebola na zahodenie. Trpia deti,ktoré vši majú, ale i tie, ktorým pani učiteľka povie,aby ich mama dala ostrihať. Asi si myslí,že tým sa problém vyrieši.A pre ňu je problém týmto vyjadrením vyriešený. Veru by som si dobre rozmyslela,či do takejto školy dám svoje dieťa, alebo vnúča. Píšem o základnej škole na Makarenkovej 3 v Partizánskom,lebo tam sa tento problém pohadzuje už kus času a holohlavé deti by neboli asi dobrou vizitkou. Čo vy na to,pani riaditeľka? A čo na to rodičia?
Liptáčik
23.09.08,19:44
Zaujímavá téma, ale Porada je v prvom rade o účtovníctve, predpisoch a praxi. Verím, že iných tém je tu dosť, ale väčšinou sú to relaxačné témy. Ako toto súvisí s účtovnými predpismy? Snáď takto:
Vši = MD 998 Deratizačné prostriedky
D 999 Minikafiléria
;)
kukučka
23.09.08,19:46
už tu takú tému máme vši v škole (http://http://www.porada.sk/t22313-vsi-v-skole.html)
a prečo si myslíš, že to bude pani riaditeľka čítať?
kukučka
23.09.08,19:57
Zaujímavá téma, ale Porada je v prvom rade o účtovníctve, predpisoch a praxi. Verím, že iných tém je tu dosť, ale väčšinou sú to relaxačné témy. Ako toto súvisí s účtovnými predpismy? Snáď takto:
Vši = MD 998 Deratizačné prostriedky
D 999 Minikafiléria
;)
a možno aj takto :--- porada - archív (http://www.porada.sk/archive/index.php/), alebo takto domácnosť (http://www.porada.sk/archive/index.php/f-84.html)
pepsikova
23.09.08,19:58
už tu takú tému máme vši v škole (http://http://www.porada.sk/t22313-vsi-v-skole.html)
a prečo si myslíš, že to bude pani riaditeľka čítať?..


Vieš,možno bude a možno nie,ale ja by som rada poznala názor rodičov žiakov z tejto konkrétnej školy,pretože deti istotne doma povedia,čo im doporučila pani učiteľka,a keď toto povie takému ôsmakovi,ten si už myslí svoje,ale prvákovi alebo druhákovi takáto reč o niečom,čoho sa evidentne bojí,môže spôsobiť peknú traumu.
A že porada je len o účtovníctve,tak tomu tak celkom neverím,lebo sú tu témy všehochuti,kopa problémov sa tu rieši aj z iných odvetví a nikto sa nebúri,ale je rád,keď sa dozvie názor iných ľudí. Možno aj kompetentných. Asi tak.


No a sorry,že som nekukla do archívu.
pepsikova
23.09.08,20:08
Tak sa ospravedlňujem,táto téma už tu je a poprosím Richarda,nech toto prenesie do už skôr založenej témy.
jozka56
23.09.08,20:13
Na serveri Porada sú učitelia, môžu sa k tejto problematike vyjadriť. Určite sa s ňou stretávajú. Nech poradia.
pepsikova
27.09.08,18:54
No, ako vidím,trafená hus nezagágala, takže sa nedozvieme,aké opatrenia škola urobila a či vôbec niečo urobili. Aj to je odpoveď.
melbak
28.09.08,17:53
No, ako vidím,trafená hus nezagágala, takže sa nedozvieme,aké opatrenia škola urobila a či vôbec niečo urobili. Aj to je odpoveď.
neviem odkial zacat, pretoze tento problem je tu takto tazko riesitelny,nedozvedela som sa , ako dopadla tvoja navsteva v skole...oznamenie vyskytu vsi triednej, zadokumentovanie navstevy s popisom"staznosti", stanovisko (pisomne)druhej strany, navrh opatreni, pretoze...trafena hus nezagagala...sa mi nezda vhodne, dalej existuje vyhlaska, ako treba pri vyskyte vsi na skole postupovat : stanovisko hygienika, zatvorenie skoly, navrat do skoly s potvrdenim od lekara atd, cize my poradaci sa nemusime dozvedat o postupe skoly, ale ty ako rodic si nas mala poinformovat, ako to oficialne prebehlo,ved mate v triede aj svojho zastupcu, predsedu ,(prip.na rod.zdruzeni dat problem do zapisnice) ten mohol za vas na rade skoly iniciovat dany problem, no toto je uradna stranka problemu, ale povies si , co so vsami dalej, vyhnut sa im totiz neda, na nete najdes o nich vela popisaneho,
prajem uspesne riesenie
pepsikova
02.10.08,17:58
neviem odkial zacat, pretoze tento problem je tu takto tazko riesitelny,nedozvedela som sa , ako dopadla tvoja navsteva v skole...oznamenie vyskytu vsi triednej, zadokumentovanie navstevy s popisom"staznosti", stanovisko (pisomne)druhej strany, navrh opatreni, pretoze...trafena hus nezagagala...sa mi nezda vhodne, dalej existuje vyhlaska, ako treba pri vyskyte vsi na skole postupovat : stanovisko hygienika, zatvorenie skoly, navrat do skoly s potvrdenim od lekara atd, cize my poradaci sa nemusime dozvedat o postupe skoly, ale ty ako rodic si nas mala poinformovat, ako to oficialne prebehlo,ved mate v triede aj svojho zastupcu, predsedu ,(prip.na rod.zdruzeni dat problem do zapisnice) ten mohol za vas na rade skoly iniciovat dany problem, no toto je uradna stranka problemu, ale povies si , co so vsami dalej, vyhnut sa im totiz neda, na nete najdes o nich vela popisaneho,
prajem uspesne riesenie.


Takže- všetky odpovede sú negatívne..pani riaditeľka sa tvárila,akože nič,vši tu boli,aj budú,detská lekárka akoby o probléme nevedela a takisto aj okresná hygiena.Ani mestské zastupiteľstvo o tomto probléme nič nevie, alebo akože nič nevie. Len všičky sa derú ďalej. Asi tak.No a dieťa malo predľžený víkend a všetci hromadne sme nakúkali do vláskov,či náhodou...chválabohu,u nás nie,ale u spolužiačky veru áno.
alaya1
03.10.08,06:08
.


Takže- všetky odpovede sú negatívne..pani riaditeľka sa tvárila,akože nič,vši tu boli,aj budú,detská lekárka akoby o probléme nevedela a takisto aj okresná hygiena.Ani mestské zastupiteľstvo o tomto probléme nič nevie, alebo akože nič nevie. Len všičky sa derú ďalej. Asi tak.No a dieťa malo predľžený víkend a všetci hromadne sme nakúkali do vláskov,či náhodou...chválabohu,u nás nie,ale u spolužiačky veru áno.
Ja som tiez ucitelka, ale aj matka dietata, je na inej skole, ako som ja. DCERA MA DLHE VLASY SKORO PO PAS A VERU V ICH TRIEDE SA VSI VYSYTUJU UZ POMALY DRUHY ROK. TRPNEM, ABY ICH NEDOSTALA AJ ONA, LEBO POTOM VLASY MUSIA PREC. A UCITELKA A VEDENIE ICH SKOLY PRAVIDELNE INFORMUJE RODICOV ZAPISMI V ZIACKEJ KNIHE O TOM, ZE NA SKOLE JE VYSKYT VSI, DOKONCA RAZ SME DOSTALI AJ BROZURU S NAVODOM NA ODSTRANENIE A PREPARATMI NA TO URCENYMI.
ALE V TOMTO SMERE SA MUSIM ZASTAT KOLEGOV, NAKOLKO TATO VEC JE MYSLIM SI, V RUKACH RODICOV. PREDSA NIE JE MYSLITELNE, ABY SKOLA CISTILA VLASY VSETKYM DETOM, KTORE MAJU VSI. AK TO NEVADI RODICOM, ZE PUSTAJU TAKE DETI DO SLOLY, PRIPADNE SI NENAJDU 5 MIN. CASU NA PREZRETIE HLAVY, TAK SA NEDA NIC ROBIT.
Myslim si, ze zbytocne by riaditel zavrel aj skolu, mozno by prave rodicia, ktorych sa to tyka neurobili doma s detmi nic.
Co sa tyka vsi, tie sa daju chytit vsade, ci v autobuse, pri pokladni v obchode, no hoci aj vo vytahu.
Takze, je to na rodine a pristupe rodicov ku hygiene deti.
pepsikova
03.10.08,15:57
Súhlasím,že všetko je v rukách rodičov,v tomto konkrétnom prípade sa aj vie,od ktorých detí to prichádza a bolo by na mieste,aby tieto deti nešli do školy,ale kto im to zakáže? Títo rodičia apelujú tým,že deti musia chodiť do školy,lebo inak nedostanú prídavky a dávky..takže je jedno,v akom stave,ale sú v škole.Aj so zverincom.
pepsikova
21.10.08,05:51
Stretla som sa s pár mojimi spolužiakmi a keďže máme medzi sebou aj dve učiteľky,padli aj názory na vši v školách,no a jedna z nich povedala,že veru oni to riešili skoro rasisticky.V jedno ráno sa riaditeľ postavil medzi dvere školy aj s lekárkou,detičky po jednom vchádzali dnu ako cez colnú kontrolu. No a také,čo mali všičky a zárodky, sa veru pekne-krásne vrátili domov.,škola bola 3 dni poloprázdna ale problém sa vyriešil
Jasné,že zo strany našich rómskych rodičov boli vyhrážky a protesty,ale vši nemáme.
Napadlo ma,či sa riaditeľka bojí o takýto pokus.
Asi je jednoduchšie nechať trpieť ostatné deti.