bcjan
24.09.08,08:04
poradite mi kde najdem alebo kde je problem

neda sa mi nainstalovat audio drivery na notebook Asus F5N nainstalovany mam W XP

skusal som stiahnut instaacne subory priamo zo stranky Asus-u
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
no koniec instalacie mi konci chybovym hlasenim ... a v spravcvi hardwaru mi vyskakuje chybove hlasenie na realtek audio high definition .... a su to original instalacky!!!
k notebooku bolo prilozene install CD ale pre Vistu!!!!

fakt neviem ako mam s tym dalej pokracovat - paradi mi niekto????
chlap
24.09.08,06:17
s najväčšou pravdepodobnosťou budeš musieť nanovo preinštalovať Win XP. Pre správnu inštaláciu Win XP na notebookoch ASUS je potrebné dodržať správny postup inštalácie driverov. Ako jeden z prvých musíš nainštalovať UAA bus driver (nájdeš ho v položke audio) ...... a ty sa ho snažíš asi inštalovať ako jeden z posledných - preto ti to nejde.

Vždy, keď inštalujem Win XP na notebooky ASUS, robím to nasledovným postupom:
1. inštalácia Win XP
2. pripojenie na internet a stránku suport.asus.com
3. stiahnutie všetkých ovládačov, driverov a utilít pre príslušný notebook
4. kontrola postupnosti inštalácie
5. postupná inštalácia najskôr najdôležitejších driverov a utilít a potom tie ostatné.

Dobre si pozri poznámky pri jednotlivých driveroch. Proste ten UAA bus driver musíš nainštalovať ako jeden z prvých driverov.

Takže ak máš čerstvú inštaláciu Win XP na novom NB, urob jednoducho Format C: a spusti novú inštaláciu.
bcjan
24.09.08,12:20
dakujem zaodpoved ..ale ten notebook mam od znamej takze uz do toho pozeralo mnoho odbornikov a cely preinstalovat s ami ho nechce nieje tu vazne nejaka ina moznost ako tu zvukovku spojazdnit bez formatovania?
chlap
24.09.08,12:33
dakujem zaodpoved ..ale ten notebook mam od znamej takze uz do toho pozeralo mnoho odbornikov a cely preinstalovat s ami ho nechce nieje tu vazne nejaka ina moznost ako tu zvukovku spojazdnit bez formatovania?

Pred pol rokom som inštaloval XP na ASUS F5VL a pamätám si, že som to robil na 2x - lebo som nedodržal poradie inštalácie a nenainštaloval som UAA Bus driver medzi prvými. Takže dosť pochybujem, že to inak rozchodíš.
Fero11
24.09.08,13:19
dakujem zaodpoved ..ale ten notebook mam od znamej takze uz do toho pozeralo mnoho odbornikov a cely preinstalovat s ami ho nechce nieje tu vazne nejaka ina moznost ako tu zvukovku spojazdnit bez formatovania?Reinstal win netrva viac ako hodinu aj s ovladacmi