zena
24.09.08,09:04
Vie mi niekto poradit? Stal sa pracovny uraz, vsetky potrebne tlaciva mam pripravene, do kolkych dni ich treba zaniest na socialku? a na zdravotnu staci kopia zaznamu o registrovanom PU a oznamenie poist.udalosti? ci este nieco?
Kedze pn zacala 23.9. a zamestnanec odrobil 4 hod a az potom siel k lekarovi, narok ma len na 9 dni nahrady od zamestnavatela 2dni 25% a 7dni 55%, alebo 3dni 25% a 6dni 55%??????
Martin Mocko
24.09.08,07:14
Vie mi niekto poradit? Stal sa pracovny uraz, vsetky potrebne tlaciva mam pripravene, do kolkych dni ich treba zaniest na socialku? a na zdravotnu staci kopia zaznamu o registrovanom PU a oznamenie poist.udalosti? ci este nieco?
Kedze pn zacala 23.9. a zamestnanec odrobil 4 hod a az potom siel k lekarovi, narok ma len na 9 dni nahrady od zamestnavatela 2dni 25% a 7dni 55%, alebo 3dni 25% a 6dni 55%??????

Do kolko dni ti neporadim...ale asi co najskor.

Co sa vyplacania nahrady tyka..tak vzdy ma zamestnanec narok na 3+7 dni od zamestnavatela. Zaciatok PN je vzdy v den, ktory lekar zapise na tlacivo-PN ako zaciatok PNky. Podla usmernenia zo SP by lekar pri uraze mal uviest az nasledujuci den ako zaciatok PNky. Ak uviedol uz ten den, kedy sa uraz stal - tak mu tie 4 hodiny preplat ako nadcas.
zena
24.09.08,07:16
tak to ja ale robit nemozem, nechcem pletky s inspektoratom, takze jednoznacne potrebujem zaplatit len 9 dni len teraz som v pochybach ako je to s tymi %
Martin Mocko
24.09.08,07:17
tak to ja ale robit nemozem, nechcem pletky s inspektoratom, takze jednoznacne potrebujem zaplatit len 9 dni len teraz som v pochybach ako je to s tymi %

Napis:
Kedy sa stal uraz?
Aky je datum zaciatku PN na tlacive?
Kedy sa skoncila PN?
zena
24.09.08,07:21
23.9. sa stal uraz stale trva a pn je vystavena od 23.9. odrobene su 4 hodiny
Martin Mocko
24.09.08,07:26
23.9. sa stal uraz stale trva a pn je vystavena od 23.9. odrobene su 4 hodiny

Jednoznacne mu musis vyplatit 3+7 kalendarnych dni zo strany zamestnavatela

23.9.-25.9. platis nahradu 25%
26.9.-2.10. platis nahradu 55%

Kedze ide o pracovny uraz - zametnanec ma moznost ziadat o doplatenie rozdielu (do vysku mzdy) myslim zo SP.

http://www.socpoist.sk/urazovy-priplatok/1297s

Tie 4 hodiny mu preplat ako nadcas alebo vycerpat po PN nahradne volno.
zena
24.09.08,07:28
odkial cerpas, rada by som si nieco precitala o tom
karka
24.09.08,07:29
PN platite 25% 3 dni od 23.9. potom 7 55%. Nezabudni napisat ze naposledy pracoval 22.9. NIE 23.9. budu mat v tom chaos. mne sa to uz raz stalo a nemohli sme sa dohodnut socialna urazove, socialna nemocenske a ja ako zamestnavatel. Záznam o úraze treba poslat do 8 dni na SP, ZP a prislusny inspektorat prace. treba od lekara vypisane tlacivo kde uvedie predpokladane dni PN ak to bude myslim nad 40 dni bude to riesit inspektorat.
drobeceva
24.09.08,07:30
tak to ja ale robit nemozem, nechcem pletky s inspektoratom, takze jednoznacne potrebujem zaplatit len 9 dni len teraz som v pochybach ako je to s tymi %
Tu nejde o žiadne pletky s inšpektorátom. Skús vyhľadať na PORADE, podobný problém bol rozoberaný - ale tie 4 hodiny mu dáš ako cezčas a PN mu platíš tak, ako má PN vystavenú. K PN na SP dokladáš aj Hlásenie o úraze.
Dasa80
24.09.08,07:31
Do soc. poisťovne na úrazové oddelenie posielaš Záznam o úraze (fotokópia), Oznámenie o poistnej udalosti (originál) a tlačivo PN časť II.a (fotokópia oboch strán + pečiatka a podpis)
A na nemocenské oddelenie posielaš PN po 10.dňoch, Záznam o úraze (fotokópia), Hlásenie úrazu na účely nem. (originál). Do zdravotnej poisťovne pošleš len fotokópiu Záznamu o úraze. Čo sa týka % mala som taký istý prípad, volala som si do soc. poisťovne a oni sa mi vyjadrili, že to je môj problém keďže prvých 10 dní vypláca zamestnávateľ a ja to aj jeho náklad. Dala som mu to za ten deň 25% za celý a odrobené hodiny pred úrazom do nadčasov. Lekar by mal vystaviť PN až od nasledujúceho dňa.
drobeceva
24.09.08,07:31
PN platite 25% 3 dni od 23.9. potom 7 50%. Nezabudni napisat ze naposledy pracoval 22.9. NIE 23.9. budu mat v tom chaos. mne sa to uz raz stalo a nemohli sme sa dohodnut socialna urazove, socialna nemocenske a ja ako zamestnavatel. Záznam o úraze treba poslat do 8 dni na SP, ZP a prislusny inspektorat prace. treba od lekara vypisane tlacivo kde uvedie predpokladane dni PN ak to bude myslim nad 40 dni bude to riesit inspektorat.
prečo 50 %?
Martin Mocko
24.09.08,07:33
PN platite 25% 3 dni od 23.9. potom 7 50%. Nezabudni napisat ze naposledy pracoval 22.9. NIE 23.9. budu mat v tom chaos. mne sa to uz raz stalo a nemohli sme sa dohodnut socialna urazove, socialna nemocenske a ja ako zamestnavatel. Záznam o úraze treba poslat do 8 dni na SP, ZP a prislusny inspektorat prace. treba od lekara vypisane tlacivo kde uvedie predpokladane dni PN ak to bude myslim nad 40 dni bude to riesit inspektorat.

Výška dávky


nemocenské sa určuje z denného vymeriavacieho základu (DVZ) alebo pravdepodobného denného vymeriavacieho základu (PDVZ)
od 1. do 3. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 25 % DVZ (pozri poskytovanie dávky) alebo PDVZ
od 4. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 55 % DVZ alebo PDVZ (pozri poskytovanie dávky)
zena
24.09.08,07:40
takze po konzultacii so socialkou mu platim iba za 9 dni, pretoze zamestnanec odrobil co i len jednu hodinu ma narok na mzdu nie na nahradu a nemozem mu v ziadnom pripade odrobene 4 hodiny do nadcasov, pretoze na vsetkych tlacivach je presne opisany kedy a ako sa to stalo teda aj kolko hodin odpracoval.
zena
24.09.08,08:27
Prosim vas a na tu zdravotnu mam teda ake tlaciva poslat? Dakujem
Dasa80
24.09.08,08:31
Už som Ti písala, že Záznam o úraze - fotokópiu. No a samozrejme ako pri každej PN Oznámenie zamestnávateľa, kde uvedieš začiatok apotom aj koniec PN
VERONIKA6
24.09.08,08:51
Už som Ti písala, že Záznam o úraze - fotokópiu. No a samozrejme ako pri každej PN Oznámenie zamestnávateľa, kde uvedieš začiatok apotom aj koniec PN
Len doplním, je to II. diel DPN "Žiadosť o nemocenské" a priložiť treba"Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely ......".
zena
24.09.08,09:08
Už som Ti písala, že Záznam o úraze - fotokópiu. No a samozrejme ako pri každej PN Oznámenie zamestnávateľa, kde uvedieš začiatok apotom aj koniec PN
mozno to zle vyznie, ale robim to prvy krat a o tlacive Oznamenie zamestnavatela som este nepocula, nemoze mi niekto poslat link kde ho stiahnem?
Stina
24.09.08,09:09
V súvislosti s hlásením PU pozri prílohu.

odkial cerpas, rada by som si nieco precitala o tom
zena
24.09.08,09:13
V súvislosti s hlásením PU pozri prílohu.
personalny a mzdovy poradca podnikatela 11-12/2007
Dasa80
24.09.08,09:13
Nájdeš to na internete podľa toho akú má zdrav.poisťovňu, v sekcii pre platiteľov alebo tlačivá. Link Ti písala v predchádzajúcich príspevkoch Tweety
VERONIKA6
24.09.08,09:32
mozno to zle vyznie, ale robim to prvy krat a o tlacive Oznamenie zamestnavatela som este nepocula, nemoze mi niekto poslat link kde ho stiahnem?
Na sociálku po 10. dni DPN odovzdávaš tak ako som napísala v príspevku
č. 16. Nič iné.
Aby sme v tom mali jasno. Keď sa stane pracovný úraz, spíšeš tlačivo: "Záznam o registrovanom pracovnom úraze". Toto pošleš:
- inšpektorát práce
- pracovník
- sociálna poisťovňa
- zdravotná poisťovňa
Keď je pracovník DPN viac ako 10 dní, odovzdáš na sociálku: II. diel DPN "žiadosť" + Potvrdenie zamestnávateľa + fotokópia registrovaného pracovného úrazu.
maria-
24.09.08,10:29
Inšpektorát rieši úrazy nad 42 dní.
zena
24.09.08,11:39
ďakujem všetkým veľmi pekne za odpovede
Martin Mocko
24.09.08,12:13
takze po konzultacii so socialkou mu platim iba za 9 dni, pretoze zamestnanec odrobil co i len jednu hodinu ma narok na mzdu nie na nahradu a nemozem mu v ziadnom pripade odrobene 4 hodiny do nadcasov, pretoze na vsetkych tlacivach je presne opisany kedy a ako sa to stalo teda aj kolko hodin odpracoval.

Toto je problém, ktorý sme tu už raz preberali. Aktualizoval sa zákon o SP - a PNky sa začali vyplácať na kalendárne dni. Ale na podobné detaily nikto nemyslel. Podľa toho čo viem z mojej miestne príslušnej SP - lekár by mal na PN vypísať dátum začiatku PN nie ten, kedy skutočne prišlo k úrazu - ale deň nasledujúci. A neodpracované 4 hodiny v deň úrazu preplatiť ako "návštevu lekára"
VERONIKA6
24.09.08,12:17
Toto je problém, ktorý sme tu už raz preberali. Aktualizoval sa zákon o SP - a PNky sa začali vyplácať na kalendárne dni. Ale na podobné detaily nikto nemyslel. Podľa toho čo viem z mojej miestne príslušnej SP - lekár by mal na PN vypísať dátum začiatku PN nie ten, kedy skutočne prišlo k úrazu - ale deň nasledujúci. A neodpracované 4 hodiny v deň úrazu preplatiť ako "návštevu lekára"
Pred pár dňami som riešila takýto prípad. Zamestnacovi sa stal nepracovný úraz po práci vo večerných hodinách. Lekár mu napísal PN od toho dňa. Požiadala som ho, aby mi dátum opravil od nasledujúceho dňa a bolo po probléme.
balu833
24.09.08,14:06
Dobry den.Prosim o radu.!!!
Mal by som otazku.Mal som pracovny uraz.Prisiel mi papier zo Socialnej poistovne o naroku na urazovy priplatok aj s vypocitanym dennym urazovym priplatkom.Je to vsetko na co mam narok pocas PN,alebo okrem tohoto priplatku budem mat aj klasicku platenu PN-ku?
Vraj ma Socialna poistovna,alebo zamestnavatel doplacat do Priemernej mzdy pri pracovnom uraze?Alebo nieco doplaca na konci PN-ky za uraz?
Dakujem.
zena
25.09.08,04:09
Dobry den.Prosim o radu.!!!
Mal by som otazku.Mal som pracovny uraz.Prisiel mi papier zo Socialnej poistovne o naroku na urazovy priplatok aj s vypocitanym dennym urazovym priplatkom.Je to vsetko na co mam narok pocas PN,alebo okrem tohoto priplatku budem mat aj klasicku platenu PN-ku?
Vraj ma Socialna poistovna,alebo zamestnavatel doplacat do Priemernej mzdy pri pracovnom uraze?Alebo nieco doplaca na konci PN-ky za uraz?
Dakujem.
Urcite budes mat prvych 10 dni nahradu od zamestnavatela a potom klasicky do skoncenia PN od socialky + spominany urazovy priplatok. Ale o nejakom doplacani pri skonceni PN silno pochybujem.
balu833
25.09.08,06:20
Na zaciatok chcem podakovat za odpoved.
Takze budem dostavat aj ten urazovy priplatok + PN-ku.Len marodim uz 34 dni a toto je prvy papier ktory som dostal a vymer PN-ky este nemam.Cital som ze urazovy priplatok si treba vyziadat"ja som si ho ani nevyziadal"a tlacivo prislo.Nemal prist najskor vymer PN-ky?
Po skonceni PN-ky mam podat Žiadosť o priznanie náhrady za bolesť+Posudok o bolestnom a sťažení spoločenského uplatnenia?Alebo mi to tlacivo da zamestnavatel aby som ho dal potvrdil u lekara?
Martin Mocko
25.09.08,07:25
Urcite budes mat prvych 10 dni nahradu od zamestnavatela a potom klasicky do skoncenia PN od socialky + spominany urazovy priplatok. Ale o nejakom doplacani pri skonceni PN silno pochybujem.

Veď úrazový príplatok je doplatok do priemernej mzdy..
zena
25.09.08,07:36
Na zaciatok chcem podakovat za odpoved.
Takze budem dostavat aj ten urazovy priplatok + PN-ku.Len marodim uz 34 dni a toto je prvy papier ktory som dostal a vymer PN-ky este nemam.Cital som ze urazovy priplatok si treba vyziadat"ja som si ho ani nevyziadal"a tlacivo prislo.Nemal prist najskor vymer PN-ky?
Po skonceni PN-ky mam podat Žiadosť o priznanie náhrady za bolesť+Posudok o bolestnom a sťažení spoločenského uplatnenia?Alebo mi to tlacivo da zamestnavatel aby som ho dal potvrdil u lekara?
Takze je to vyriesene. a co sa tyka Posudku, ten davam zamestnancom aby si ho dali po skonceni PN potvrdit od lekara a spolu s ukoncenim PN mi ho prinesu. Ak ti ho zamestnavatel nedal da sa stiahnut na nete. Ziadost vypisuje bud zamestnavatel alebo zdravotna sluzba, ty by si ho mal pri spisovani urazu podpisat a ostatne je na zamestnavatelovi. Vsetky tieto 3 tlaciva po skonceni, treba odovzdat socialke.
misolga
13.10.08,07:10
A ako je to v prípade keď pracovník mal pracovný úraz ale nie je na PN, konkrétny príklad: kamarátke v práci sklo z rozbitej vitríny poranilo pravú ruku.Mala len zopár miernych škrabnutí z padajúceho skla, ale o niekoľko dní musela vyhľadať lekársku starostlivosť nakoľko jedno z povrchovývh poranení sa jej neliečilo.Ruku jej zrengenovali aby zistili či v ranke nemá úlomok skla a každý deň teraz chodí na preväzy a čistenia.Hlásenie o pracovnom úraze spísali, kamarátka chodí do práce naďalej.Zaujíma ma ako postupovať v takomto prípade, či má nárok na nejaké dávky aj napriek tomu že na PN nebola .Ďakujem za každú odpoveď.
ZEvina
20.11.08,07:09
Zdravím všetkých trpezlivých poraďákov. Vopred sa ospravedlňujem, viem, že je tu kopec rád, ale neviem sa sústrediť, dosť ma to zobralo, tak vás prosím o konkrétnu pomoc:
Do mojej kolegyne 12.11. narazil opitý vodič, kolegyňa mala ťažký úraz. 18.11. mi doručili Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti s vyznačením "Pracovný úraz". Nakoľko je kolegyňa vo veľmi vážnom stave, stále v bezvedomí, napojená na prístrojoch, nemám od nej doklady podpísané. Okrem týchto dvoch dokladoch /II a IIa/ nemám zatiaľ nič iné. Veľmi by som Vás poprosila o pomoc, ako mám ďalej postupovať, aby som niečo neomeškala. Veľká vďaka. Eva
erzet
20.11.08,08:14
A ako je to v prípade keď pracovník mal pracovný úraz ale nie je na PN, konkrétny príklad: kamarátke v práci sklo z rozbitej vitríny poranilo pravú ruku.Mala len zopár miernych škrabnutí z padajúceho skla, ale o niekoľko dní musela vyhľadať lekársku starostlivosť nakoľko jedno z povrchovývh poranení sa jej neliečilo.Ruku jej zrengenovali aby zistili či v ranke nemá úlomok skla a každý deň teraz chodí na preväzy a čistenia.Hlásenie o pracovnom úraze spísali, kamarátka chodí do práce naďalej.Zaujíma ma ako postupovať v takomto prípade, či má nárok na nejaké dávky aj napriek tomu že na PN nebola .Ďakujem za každú odpoveď.
Ak je to pracovný úraz, oznámiť okamžite Sociálnej poisťovni, spísať záznam o úraze, zaslať Sociálnej poisťovni.
Zranená má nárok minimálne na Náhradu za bolesť a resp. náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia (§ 99 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v platnom znení). Výšku a nárok stanovuje lekár bodovaním podľa zákona č. 437/2004 Z. z. o náhrade za bolesť... v platnom znení. Súčasťou oboch zákonov sú prílohy kde sú formuláre žiadostí na úrazové dávky. Taktiež sú na: www.socpoist.sk
O úrazové dávky žiada zranená sama.
erzet
20.11.08,09:21
Zdravím všetkých trpezlivých poraďákov. Vopred sa ospravedlňujem, viem, že je tu kopec rád, ale neviem sa sústrediť, dosť ma to zobralo, tak vás prosím o konkrétnu pomoc:
Do mojej kolegyne 12.11. narazil opitý vodič, kolegyňa mala ťažký úraz. 18.11. mi doručili Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti s vyznačením "Pracovný úraz". Nakoľko je kolegyňa vo veľmi vážnom stave, stále v bezvedomí, napojená na prístrojoch, nemám od nej doklady podpísané. Okrem týchto dvoch dokladoch /II a IIa/ nemám zatiaľ nič iné. Veľmi by som Vás poprosila o pomoc, ako mám ďalej postupovať, aby som niečo neomeškala. Veľká vďaka. Eva
Pracovný úraz je poškodenie zdravia alebo smrť fyzickej osoby spôsobené nezávisle od jej vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov, ktoré zamestnanec utrpel pri plnení pracovných úloh alebo služobných úloh alebo v priamej súvislosti s plnením pracovných úloh alebo služobných úloh, pre plnenie pracovných úloh alebo služobných úloh a pri odvracaní škody hroziacej zamestnávateľovi. PÚ nie je cesta do zamestnania ani zo zamestnania, občerstvenie.
Toto je podľa Sociálnej poisťovne pracovný úraz a nie to čo napíše lekár na PN-ke. Spĺňa tieto podmienky? Ak áno, tak.
Pracovný úraz mal byť zaevidovaný, ak je PN dlhšia ako 3 dni, musí sa spísať záznam o pracovnom úraze. Ak je predpoklad PN dlhší ako tri dni (a to vašom prípade je) okamžite hlásiť Sociálnej poisťovni, do ôsmych dní spísať Záznam o úraze, poslať Sociálnej poisťovni, Inšpektorátu práce, Zdravotnej poisťovni v ktorej je poistená, zranenej, mzdovej učtárni. Ak jej dávate čiastočnú vinu tak komisia na odškodňovanie prac. úrazov by mala dať návrh na % výšku odškodnenia. Predpokladám, že Polícia o tom vie. Potom sa spisuje pri závažnom pracovnom úraze ešte správa o vyšetrení príčin a okolností vzniku prac. úrazu do 30 pre Inšpektorát práce.
TatianaM
15.12.08,08:29
Mám pracovný úraz, ktorý presiahol 42 dní. Ako mám teraz postupovať? Zo SP mi prišla výzva na doloženie dokladov, v ktorej sa okrem iného uvádza :

.....aby ste na SP doručili fotokópiu Protokolu o výsledku vyšetrenia príčin vzniku závažného pracovného úrazu, resp. fotokópiu dokladu, že registrovaný pracovný úraz nebol predmetom šetrenia príslušného inšpektorátu práce...
zena
15.12.08,08:44
to by mal vsetko za teba vybavit ZL, respektive Zdravotna sluzba, ktora na zaciatku uzaru musela spisat a odoslat tlacivo. Ak ti prisla vyzva obrat sa na ZL
erzet
14.01.09,05:40
Mám pracovný úraz, ktorý presiahol 42 dní. Ako mám teraz postupovať? Zo SP mi prišla výzva na doloženie dokladov, v ktorej sa okrem iného uvádza :

.....aby ste na SP doručili fotokópiu Protokolu o výsledku vyšetrenia príčin vzniku závažného pracovného úrazu, resp. fotokópiu dokladu, že registrovaný pracovný úraz nebol predmetom šetrenia príslušného inšpektorátu práce...
Neskoro som našiel tento prípad pretože bol zakopaný pod starým dátumom, starou témou. Asi to bude už vyriešené. Ospravedlňujem sa.
erzet
14.01.09,05:42
to by mal vsetko za teba vybavit ZL, respektive Zdravotna sluzba, ktora na zaciatku uzaru musela spisat a odoslat tlacivo. Ak ti prisla vyzva obrat sa na ZL
Nie, to vybavuje zamestnávateľ. Nie PZS ani ZL.
jana32
15.01.09,16:24
Dobrý večer. V práci si kolega nechtiac zlomil palec, čiže malo by ísť o pracovný úraz. Dal si to ošetriť, nemá však PN, vôbec nemaroduje. Môžete mi poradiť aké tlačivá treba zaslať a kam v takomto prípade? Ide o to, že on to ani neoznámil, ja som sa to dozvedela náhodou, ale rada by som to dať do poriadku. Ďakujem.
jana32
15.01.09,16:33
Dobrý večer. V práci si kolega nechtiac zlomil palec, čiže malo by ísť o pracovný úraz. Dal si to ošetriť, nemá však PN, vôbec nemaroduje. Môžete mi poradiť aké tlačivá treba zaslať a kam v takomto prípade? Ide o to, že on to ani neoznámil, ja som sa to dozvedela náhodou, ale rada by som to dať do poriadku. Ďakujem.

Prešla som príspevky na porade, všade išlo o úrazy s PN, tak neviem či v takom prípade, okrem zápisu v knihe úrazov je nutné ešte niečo zasielať. Len logicky si myslím, že asi áno, veď nakoniec k nejakým zdravotným komplikáciám môže dôjsť aj neskôr, aby sme boli prípadne krytý a mali to OK. Ďakujem.
jana32
15.01.09,17:17
Prosííím, poraďte mi, ja budem s kolegom len zajtra, potrebujem to dať dokopy, kým som v práci.
erzet
16.01.09,06:38
Ono to nie je také jednoduché, mal by to robiť bezpečnostný technik, hlavne Záznam o registrovanom pracovnom úraze (ja ho vypisujem vždy aj keď je evidovaný a nejde na Inšpektorát práce a posielam ho iba do Sociálnej poisťovne). Pre istotu ho prikladám. Teda: Záznam o registrovanom pracovnom úraze a Oznámenie poistnej udalosti do Sociálnej poisťovni zasiela zamestnávateľ. Žiadosť o priznanie náhrady za bolesť a sťaženie spoločenského uplatnenia a Posudok o bolestnom a o sťažení spoločenského uplatnenia si žiada zranený v Sociálnej poisťovni sám. Samo že to tam môžete poslať aj vy.
Inak § 17 zákona č 124/2006 Z. z. o BOZP, vyhláška MPSVaR SR č. 500/2006 Z. z., ktorou sa ustanovuje... a hlavne § 99, ale nie iba, zákona č. 461/2006 Z. z. o sociálnom poistení.
V krátkosti, narýchlo. Prosím kolegov.
valca11
18.03.09,06:21
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Manžel mal pracovný úraz. PN je už ukončená, má aj lekársky posudok.... V práci mu povedali, že do SP nič nenosí, že to robí zamestnávateľ (vojenský útvar). Lenže sú tomu už dva mesiace a žiadna náhrada za bolesť neprišla. Takže mi z toho vyplýva, že tá informácia bola pôvodu JPP (jedna pani povedala). Podľa vašich príspevkov si má žiadosť o priznanie náhrady za bolesť spolu s lekárskym posudkom zaniesť do SP sám. Prosím len mi to potvrďte...
erzet
18.03.09,07:19
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. Manžel mal pracovný úraz. PN je už ukončená, má aj lekársky posudok.... V práci mu povedali, že do SP nič nenosí, že to robí zamestnávateľ (vojenský útvar). Lenže sú tomu už dva mesiace a žiadna náhrada za bolesť neprišla. Takže mi z toho vyplýva, že tá informácia bola pôvodu JPP (jedna pani povedala). Podľa vašich príspevkov si má žiadosť o priznanie náhrady za bolesť spolu s lekárskym posudkom zaniesť do SP sám. Prosím len mi to potvrďte...
Žiadosť o priznanie náhrady za bolesť spolu s lekárskym posudkom si má v Soc. poisť. žiadať poškodený.
Zamestnávateľovi zákon o Sociálnom poistení túto povinnosť neukladá (§ 231).
valca11
18.03.09,07:45
Ďakujem, to isté som si myslela, ale čo keď sú tí v robote najmudrejší........... Ešte by som sa chcela spýtať, na ktorú SP sa to má zaniesť? Manžel pracuje v PO a trvalý pobyt má v MI. Predpokladám, že PO. Alebo je to jedno??
milanr
08.01.10,12:19
Vypisujem tlačivo Oznámenie poistnej udalosti pri pracovnom úraze do SP, ktorý sa stal v 01/2010. Chcem si overiť výpočet DVZ pre výpočet sumy úrazových dávok. Zamestnanec bol u nás zamestnaný celý r.2009. Zo mzdového listu za r.2009 som si vytiahla VZ na ÚP za r.2009 (9500,- €) RO je r.2009 a počet KD je 365. Výpočet DVZ = 9500/365 = 26,0274 €. V r.2009 nemal vylúčenia ani prerušenia platenia SP. Je výpočet správny ?
milanr
11.01.10,09:30
Nikto mi neporadí, či je môj výpočet správny ?
rlitavski
21.01.10,16:15
dobre na to ides. tak to je
rlitavski
21.01.10,16:15
je uraz.priplatok to iste co usla mzda?
rlitavski
21.01.10,16:17
nie v tvojom pripade ale vseobecne-sa Potvrdenie o strate na zarobku pocas PN z komercnej poistovne moze uplatnit aj ked si niekto narikuje na uraz.priplatok zo socialnek poist?
lusil329
22.01.10,14:13
tak som sa i ja stretla po prvýkrát s pracovným úrazom, a ako tak vyplňujem Záznam o registrovanm pracovnom úraze, tak som z toho trochu mimo :)
prvá strana je ako tak jednoduchá, ale druhá je zložitejšia. ked mi ako s.r.o.čka nemám odborový orgán, môže toto podpísať konateľ, tam kde je napísane podpis zástupcu zamestnávateľa?
no a bod 13, Kde chcú udaje podľa metodiky Europskej štatistiky pracovných úrazov, tak z tohoto som paf, podla čoho tu vyplním jednotlivé údaje? OKE4 a povolanie som zvládla vyhladať, ale ostatné údaje podla čoho vyplňam?
kde nájdem tú metodiku? vo vysvetlivkách k tomu nie je veľa napísaného.. :confused:
dakujem za pomoc
Zuzy
19.02.10,09:27
Dobrý deň prajem, prosím Vás, keď sa stal pracovný úraz na tlačive Potrvdenie o doč. prac.neschopnosti zaškrtnem kolonku žiadosť o nemocenské, /zamestnanec normálne dostane nemocenské dávky/ a ten úrazový príplatok on musí žiadať, je to povinné, alebo keď je na potvrdení aj tak podčiarknuté, že je to prac. úraz, aj tak to dostane? Prosím Vás poraďte, ešte som nemala taký prípad, vopred ďakujem
gazda
07.04.10,07:54
Aby som nemusel otvárať novú tému: ak si pracovník zlomil nohu na futbale, patrí mu tiež náhrada mzdy od zamestnávateľa 3+7? Ako sa to posudzuje z pohľadu mzdy, PN, atď.?

Ďakujem
blondy
07.04.10,07:57
Aby som nemusel otvárať novú tému: ak si pracovník zlomil nohu na futbale, patrí mu tiež náhrada mzdy od zamestnávateľa 3+7? Ako sa to posudzuje z pohľadu mzdy, PN, atď.?

Ďakujem
počas prvých 10 dní Pn mu aj v tomto prípade patrí náhrada mzdy. Pokiaľ PN trvá dlhšie, je potrebné spolu s PN zaslať do SP aj hlásenie o drobnom úraze
gazda
07.04.10,19:12
ďakujem pekne
gazda
07.04.10,19:14
Ďakujem pekne