L-M
24.09.08,09:12
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať. Ak zamestnankyňa nastúpi do PP 1.9.2008 a od 24.9.2008 je na OČR - ako postupovať? Z čoho jej SP vyráta náhradu mzdy? Tuším ,že som v nejakom príspevku čítala,že sa to ráta z odvodov? A ak ešte neboli žiadne odvody? Treba niečo nahlásiť SP,alebo si odovzdá sama zamestnávateľom potvrdené tlačivo po skončení OČR? Vôbec nemám poňatia čo treba všetko urobiť. - je o tom niekde napísané?
Poradíte:confused: - ďakujem
Lucia
zena
24.09.08,07:19
musis si vyratat pravdepodobny DVZ a postupujes ako pri klasickej pn
veronikasad
24.09.08,07:29
musis si vyratat pravdepodobny DVZ a postupujes ako pri klasickej pn
nesúhlasím, pravdepodobný VZ sa počíta, keby neodpracovala ani jeden deň.
V tomto prípade, je VZ obdobie od 1.9.-23.9.
L-M
24.09.08,07:39
musis si vyratat pravdepodobny DVZ a postupujes ako pri klasickej pn
Ešte by som chcela dodať ,že predtým bola na RD.
Pri PN sa to musí hlásiť do ZP - od prvého dňa ,ale do SP pokiaľ trvá kratšie ako 10 dní sa nemusí- dúfam,že je to správne.
Ale čo sa týka OČR - namá to súvis iba zo SP ?
DVZ - si vyrátam - z hr. mzdy - napr. 17 500,- /31 dní = 564,5,-
je to tak správne?????????
- to treba oznámiť SP?
Nárok je 10 kal.dní s náhradou 55% z DVZ???
Na tlačive OČR je síce dole na druhej strane DVZ atď... ,ale nad tým je napísané - záznamy pobočky SP. Sú to asi hlúpe otázky,ale ešte som nič také nerobila. Študujem si Poradca Podnikateľa,ale ešte som nedospela k nijakému záveru.
Tak ďakujem za každú radu.
Lucia
veronikasad
24.09.08,07:48
Ešte by som chcela dodať ,že predtým bola na RD.
Pri PN sa to musí hlásiť do ZP - od prvého dňa ,ale do SP pokiaľ trvá kratšie ako 10 dní sa nemusí- dúfam,že je to správne.
Ale čo sa týka OČR - namá to súvis iba zo SP ?
DVZ - si vyrátam - z hr. mzdy - napr. 17 500,- /31 dní = 564,5,-
je to tak správne?????????
- to treba oznámiť SP?
Nárok je 10 kal.dní s náhradou 55% z DVZ???
Na tlačive OČR je síce dole na druhej strane DVZ atď... ,ale nad tým je napísané - záznamy pobočky SP. Sú to asi hlúpe otázky,ale ešte som nič také nerobila. Študujem si Poradca Podnikateľa,ale ešte som nedospela k nijakému záveru.
Tak ďakujem za každú radu.
Lucia
Lucia, robíš výplaty v OLYMPE, zadaj spracovanie výplaty a SW ti vytlačí aj Potvrdenie o príjme, ktoré priložíš k Žiadosti o ošetrovné do SP. Netráp sa s tým ručne.
Dasa80
24.09.08,07:53
Tlačivo odovzdáš Ty , začiatik aj koniec OČR + Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nem.dávku
L-M
24.09.08,08:08
Tlačivo odovzdáš Ty , začiatik aj koniec OČR + Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nem.dávku
Ďakujem pekneeeeeeeee,tak takto sa to robí. Si veľmi zlatá.
A s tou ZP je to ako? - neposiela sa tam nič,však- je to iné ako pri PN.
Do SP to pošlem naraz - aj začiatok aj koniec + potvrdenie na účely uplatnenia nároku na nem.dávku. Alebo začiatok teraz a koniec + potvredie po ukončení OČR.

Aj tebe Dasa 80 ďakujem.

Lucia
Dasa80
24.09.08,08:12
Ja to posielam naraz, až po ukončení OČR. A do ZP musíš takisto ako pri PN vyplniť Hromadné oznámenie...
Tweety
24.09.08,08:15
Ja to posielam naraz, až po ukončení OČR. A do ZP musíš takisto ako pri PN vyplniť Hromadné oznámenie...
Nie je to hromadné oznámenie, pozri link:
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=147
Dasa80
24.09.08,08:19
Máš pravdu Tweety je to Oznámenie zamestnávateľa
L-M
24.09.08,08:35
Ja to posielam naraz, až po ukončení OČR. A do ZP musíš takisto ako pri PN vyplniť Hromadné oznámenie...
ďakujem Vám,to som naozaj netušila-ale už budem snáď trochu múdrejšia.
Predpokladám,že do ZP - to musím zaslať najneskôr do 8 dní od začatia OČR, a ďalšie oznámenie po skončení OČR.
Tweety
24.09.08,08:43
ďakujem Vám,to som naozaj netušila-ale už budem snáď trochu múdrejšia.
Predpokladám,že do ZP - to musím zaslať najneskôr do 8 dní od začatia OČR, a ďalšie oznámenie po skončení OČR.
Nie, nemusíš, stačí to poslať po ukončení mesiaca, ktorom došlo k zmene platiteľa.
L-M
24.09.08,10:18
Nie, nemusíš, stačí to poslať po ukončení mesiaca, ktorom došlo k zmene platiteľa.
Ďakujem.
mimotemy Ja som to skúšala teraz v OLYMPE- zadala som do evidencie PN a OČR -dátum od 24.9-30.9.2008 či mi to vytlačí v tom tlačive -Zmena platiteľa... - ale píše,že žiadne zmeny tam nie sú.Tak neviem?
L
L-M
24.09.08,11:46
ďakujem,ešte raz som to prepísala a už mi to ide:)
Lucia
L-M
25.09.08,07:15
Lucia, robíš výplaty v OLYMPE, zadaj spracovanie výplaty a SW ti vytlačí aj Potvrdenie o príjme, ktoré priložíš k Žiadosti o ošetrovné do SP. Netráp sa s tým ručne.
Ešte by som sa chcela opýtať- to potvrdenie o príjme- v OLYMPE- našla som v téme- OLYMP-začiatočník-
Dokumenty-evidencia nemocí-Potvrdenie o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku.
To si myslela ako -potvrdenie o príjme?- lebo som hľadala všade,ale nič iné som nenašla.
Tam mi to vyhodilo tú výplatu za mesiac september
Ďakujem za odpoveď;)
Lucia
Marína
25.09.08,07:51
Ešte by som sa chcela opýtať- to potvrdenie o príjme- v OLYMPE- našla som v téme- OLYMP-začiatočník-
Dokumenty-evidencia nemocí-Potvrdenie o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku.
To si myslela ako -potvrdenie o príjme?- lebo som hľadala všade,ale nič iné som nenašla.
Tam mi to vyhodilo tú výplatu za mesiac september
Ďakujem za odpoveď;)
Lucia
Je to presne to tlačivo, ktoré uvádzaš.
L-M
25.09.08,08:43
Je to presne to tlačivo, ktoré uvádzaš.
Ďakujem pekne a prajem pekný deň:)
anna27
25.09.08,11:06
Ja som podobný prípad. RD mi skončila 31.5.08 a od 20.6.08-27.6.08 som bola na svojej prvej OČR. Už si celkom nepamätám dátum odovzdania potvrdenia na SP, ale predpokladám, že to bolo až po spracovaní miezd za 6/08, čiže začiatok júla. Robím personalistiku, takže som si to robila sama. Potom som si do bodu 10-vymeriavací základ, z ktorého by sa platilo poistné... napísala svoj plat podľa priznaného dekrétu. Zobrali mi to bez pripomienok.
IVEB
25.09.08,11:32
Podľa mňa to nie je správne.V Bode 10 sa uvádza vymeriavací základ v prípade ak by si nemala odpracovaný ani jeden deň po MD alebo keby si nastúpila do práce 01.06. a od toho istého dňa si mala aj OČR. Ale ak si bola v práci od 01.6.do 19.6.2008 tak toto je tvoj vymeriavací základ .
anna27
25.09.08,12:05
Podľa mňa to nie je správne.V Bode 10 sa uvádza vymeriavací základ v prípade ak by si nemala odpracovaný ani jeden deň po MD alebo keby si nastúpila do práce 01.06. a od toho istého dňa si mala aj OČR. Ale ak si bola v práci od 01.6.do 19.6.2008 tak toto je tvoj vymeriavací základ .
Keď som šla na SP s potvrdením a s OČR, ceruzkou som si vpísala sumu do toho bodu 10 a pani na SP mi povedala, aby som to napísala perom. Je už september, ešte som neodpracovala celý mesiac, malá je v škôlke, píšem jej to každý mesiac a vraj je všetko ok. Tak teraz neviem. Po najbližšej OČR sa jej na to ešte popýtam.
brčko
25.09.08,15:23
Podľa mňa to nie je správne.V Bode 10 sa uvádza vymeriavací základ v prípade ak by si nemala odpracovaný ani jeden deň po MD alebo keby si nastúpila do práce 01.06. a od toho istého dňa si mala aj OČR. Ale ak si bola v práci od 01.6.do 19.6.2008 tak toto je tvoj vymeriavací základ .

nesúhlasím

Podla zákona o sociálnom poistení je:
- v prípade anny26 rozhodujúce obdobie predchádzajúci kalend.rok - § 54 ods.1,
- v prípade L-M je RO určené § 54 ods.2 písm.c.
(vždy záleží, kedy prac.pomer (nemoc.poistenie) začal(o). Pre určenie RO sa už podla terajšieho znenia zákona o sociálnom poisteni prerušenie NP nepovažuje za ukončenie NP a ukončenie prerušenia za vznik NP - vid § 54 ods.5.

Ak v RO anna26 nemala VZ pre nemocenské poistenie, tak sa postupuje podla § 57 ods. 1 písm.a) + ods.2, teda nemocenská dávka sa ráta z pravdepodobného VZ zamestnanca. Takže jej postup bol správny.
L-M
26.09.08,05:36
nesúhlasím

Podla zákona o sociálnom poistení je:
- v prípade anny26 rozhodujúce obdobie predchádzajúci kalend.rok - § 54 ods.1,
- v prípade L-M je RO určené § 54 ods.2 písm.c.
(vždy záleží, kedy prac.pomer (nemoc.poistenie) začal(o). Pre určenie RO sa už podla terajšieho znenia zákona o sociálnom poisteni prerušenie NP nepovažuje za ukončenie NP a ukončenie prerušenia za vznik NP - vid § 54 ods.5.

Ak v RO anna26 nemala VZ pre nemocenské poistenie, tak sa postupuje podla § 57 ods. 1 písm.a) + ods.2, teda nemocenská dávka sa ráta z pravdepodobného VZ zamestnanca. Takže jej postup bol správny.
Tak teraz som z toho už úply blázon:eek:.Čítala som si ten paragraf,ale dajak tomu nechápem- veď aj anna27 - bola pred nástupom do práce-(zrejme 1.6.2008)-na RD. Už v tom mesiaci,kedy nastúpila do PP bola na OČR. Ibaže podľa jej príspevku ohľadne výpočtu dovolenky - ona pokračovala v PP u toho istého zamestnávateľa. V mojom prípade- je tam aj zmena zamestnávateľa a ukončenia RD skôr ako syn dovŕšil 3 roky .Môj prípad nie je rovnáký??? :confused:Tiež OČR vznikla v tom mesiaci kedy začal PP.
Prosím ťa brčko poradíííš???
Ďakujem:)
Lucia
Ohľadom toho výpočtu dovolenky tiež nemám jasno- ale to pridám do témy,ktorá s tým súvisí.
veronikasad
26.09.08,05:52
Tak teraz som z toho už úply blázon:eek:.Čítala som si ten paragraf,ale dajak tomu nechápem- veď aj anna27 - bola pred nástupom do práce-(zrejme 1.6.2008)-na RD. Už v tom mesiaci,kedy nastúpila do PP bola na OČR. Ibaže podľa jej príspevku ohľadne výpočtu dovolenky - ona pokračovala v PP u toho istého zamestnávateľa. V mojom prípade- je tam aj zmena zamestnávateľa a ukončenia RD skôr ako syn dovŕšil 3 roky .Môj prípad nie je rovnáký??? :confused:Tiež OČR vznikla v tom mesiaci kedy začal PP.
Prosím ťa brčko poradíííš???
Ďakujem:)
Lucia
Ohľadom toho výpočtu dovolenky tiež nemám jasno- ale to pridám do témy,ktorá s tým súvisí.
Ak sa jedná o novovzniknutý pracovný pomer /u iného zamestnávateľa/, pri výpočte vymer.základu pre nemocenské a ošetrovné berieš do úvahy ´vymeriavací základ pre platenie odvodov na nem.poistenie od vzniku zamestnania do vzniku PN.
Tvoj prípad nie je rovnaký ako anna 27, u nej pracovný pomer trval v predch.roku u toho istého zamestnávateľa a keďže nemala príjem, berie sa do úvahy pravdepodobný
L-M
26.09.08,06:19
Ak sa jedná o novovzniknutý pracovný pomer /u iného zamestnávateľa/, pri výpočte vymer.základu pre nemocenské a ošetrovné berieš do úvahy ´vymeriavací základ pre platenie odvodov na nem.poistenie od vzniku zamestnania do vzniku PN.
Tvoj prípad nie je rovnaký ako anna 27, u nej pracovný pomer trval v predch.roku u toho istého zamestnávateľa a keďže nemala príjem, berie sa do úvahy pravdepodobný
Ďakujem pekne za vysvetlenie veronikasad-ešteže tá porada existuje a všetci ste veľmi ochotní pomôcť.:);)
A ak by tá OČR bola o mesiac ,alebo dva- tak,keď si vytlačím to tlačivo-potvrdenie na účely uplatnenia.....,tak mi to tam napíše príjem za uplynulé mesiace- a podľa toho už si to SP vyráta?? Ak by začala OČR začiatkom októbra,nov.,alebo dec. - Tak tam SP stačia tie predchádzajúce mesiace??-aby som v tom mala úplne jasno (dúfam)
Ešte raz veľká vďaka
Lucia
veronikasad
26.09.08,06:22
Ďakujem pekne za vysvetlenie veronikasad-ešteže tá porada existuje a všetci ste veľmi ochotní pomôcť.:);)
A ak by tá OČR bola o mesiac ,alebo dva- tak,keď si vytlačím to tlačivo-potvrdenie na účely uplatnenia.....,tak mi to tam napíše príjem za uplynulé mesiace- a podľa toho už si to SP vyráta?? Ak by začala OČR začiatkom októbra,nov.,alebo dec. - Tak tam SP stačia tie predchádzajúce mesiace??-aby som v tom mala úplne jasno (dúfam)
Ešte raz veľká vďaka
Lucia
Pri každe PN alebo OČR budeš tlačiť nové potvrdenie a prikladať k žiadosti. Nem.dávky počíta socialna poisťovňa.
L-M
26.09.08,06:45
Pri každe PN alebo OČR budeš tlačiť nové potvrdenie a prikladať k žiadosti. Nem.dávky počíta socialna poisťovňa.
Ďakujem-ja som len myslela,či tam majú byť príjmy z predchádzajúcich mesiacov?
Rozumiem tomu tak,že SW vie čo tam má dať?? - do toho potvrdenia
Ak si to vyskúšam na dajakom vymyslenom príklade a pozriem si to tlačivo- tak by mi to malo byť už jasné??
ďakujem,ďakujem
brčko
26.09.08,09:07
Ďakujem pekne za vysvetlenie veronikasad-ešteže tá porada existuje a všetci ste veľmi ochotní pomôcť.:);)
A ak by tá OČR bola o mesiac ,alebo dva- tak,keď si vytlačím to tlačivo-potvrdenie na účely uplatnenia.....,tak mi to tam napíše príjem za uplynulé mesiace- a podľa toho už si to SP vyráta?? Ak by začala OČR začiatkom októbra,nov.,alebo dec. - Tak tam SP stačia tie predchádzajúce mesiace??-aby som v tom mala úplne jasno (dúfam)
Ešte raz veľká vďaka
Lucia

Ak PP zamestnanca začal 1.9.08, tak pri uplatnovaní nároku na
- ošetrovné (očr),
- náhradu mzdy pri dočasnej PN (prvých 10dní PN) a aj
- nemocenské (od 11dna PN)
- príp. materské
rátaš nemocenskú dávku z denného vymeriavacieho základu v rozhodujúcom období (RO) (ak teda nežiada o nem.dávku v prvý den PP)

napr. na príklade očr-ky pri začiatku PP 1.9.08

1.
ak vznikne očr v období 2.9.-30.9.08, t.j. v mesiaci vzniku PP (nem.poistenia), tak RO je obdobie od začiatku PP do dna pred očr-kou (§ 54 ods.2 písm.c zákon o sociálnom poistení)
2.
ak vznikne očr v období:
- 1.10.-31.10.08 tak RO je 1.9.-30.9.08,
- 1.11.-30.11.08 tak RO je 1.9. - 31.10.08
- 1.12.-31.12.08, tak RO je 1.9.-30.11.08
t.j. ak vznikne očr v tom istom roku, ale nie v tom istom mesiaci ako vznikol PP, tak je RO od začiatku PP do konca mesiaca, ktorý predchádza mesiacu nástupu na očr (§ 54 ods.2 písm.b ZoSP)
3.
ak vznikne očr v roku 2009, tak RO je 1.9.-31.12.08,
t.j. ak vznikne očr v roku nasledujúcom po vzniku PP, tak je RO od začiatku PP do konca kalend.roka, ktorý predchádza roku, v ktorom vznikla očr-ka. (§ 54 ods.2 písm.a ZoSP)
4.
ak vznikne očr v r.2010, tak RO bude rok 2009
t.j. ak vznikne očr až v druhom kalend.roku nasledujúcom po vzniku PP, tak RO je predchádzajúci kalend.rok (§ 54 ods.1 ZoSP)

- samozrejme z rozhodujúceho obdobia sa vždy vynímajú napr. kalend.dni Očr, PN, prerušenia nem.poistenia z dôvodu napr. čerpania rodič.dovolenky, očr-ky nad od 11-teho dna, neplateného volna ... (§ 54 ods. tuším 6 ZoSP)

5.
a ak v rozhodujúcom období podla bodov 1až4 nie je vymeriavací základ (ale tiež v prípade, ak vznikne nárok na nem.dávku/vznikne očr-ka v den vzniku nem.poistenia, napr. 1.9.08), tak sa neráta nem.dávka "z iného RO-ia" ale z pravdepodobného VZ (§ 57 ods.1 písm. a + b, + ods.2 ZoSP)

Tak toto sú najtypickejšie príklady. Snád je to napísané zrozumitelne ;)
L-M
30.09.08,07:00
Ďakujem pekne "brčko"- síce oneskorene,ale predsa :) . Až teraz som sa k tomu dostala. Krásne si mi to tam rozpísal(a).Nevieš prosím ťa -ak pracujem v OLYMPE,tak to urobí SW sám,že tam nezapočíta tie dni napr. OČR?
Lucia
brčko
30.09.08,07:35
L-M neviem, aj ked by som to predpokladala.
erika_H
30.09.08,17:38
Dobrý večer prajem,chcela by som vás poprosiť o radu:
zamestnankyňa je na OČR od 26.9.2008,bude asi do 3.10.2008.Treba od lekára vypýtať aj papier na prechod mesiaca september a október?
Hm a ešte ma zaujíma,keďže OČR pravdepodobne skončí až 3.10...(príp.neskôr), na sociálku ju treba zaniesť do 3-tieho dňa nasled.mesiaca,aby bola v oktobri vyplatena,tak teraz neviem-mam tam zaniesť zatiaľ iba začiatok OČR, prip.aj prechod mesiacov,a po skončení OČR ukončenie?
ďakujem moc
erika_H
01.10.08,05:26
Dobrý večer prajem,chcela by som vás poprosiť o radu:
zamestnankyňa je na OČR od 26.9.2008,bude asi do 3.10.2008.Treba od lekára vypýtať aj papier na prechod mesiaca september a október?
Hm a ešte ma zaujíma,keďže OČR pravdepodobne skončí až 3.10...(príp.neskôr), na sociálku ju treba zaniesť do 3-tieho dňa nasled.mesiaca,aby bola v oktobri vyplatena,tak teraz neviem-mam tam zaniesť zatiaľ iba začiatok OČR, prip.aj prechod mesiacov,a po skončení OČR ukončenie?
ďakujem moc

posúvam
jankasm
01.10.08,10:03
Dobrý večer prajem,chcela by som vás poprosiť o radu:
zamestnankyňa je na OČR od 26.9.2008,bude asi do 3.10.2008.Treba od lekára vypýtať aj papier na prechod mesiaca september a október?
Hm a ešte ma zaujíma,keďže OČR pravdepodobne skončí až 3.10...(príp.neskôr), na sociálku ju treba zaniesť do 3-tieho dňa nasled.mesiaca,aby bola v oktobri vyplatena,tak teraz neviem-mam tam zaniesť zatiaľ iba začiatok OČR, prip.aj prechod mesiacov,a po skončení OČR ukončenie?
ďakujem moc

No s OČR som sa pri prechode mesiacov ešte nestretla, ale myslím, že keďže im vlastne o pár dní donesieš ukončenie OČR, tak ten papier na prechod možno ani netreba. To je dôležité skôr pri dlhodobejších PN.
Myslím, že by nevadilo, ak to zanesieš aj naraz, a dotyčná osoba bude mať ošetrovné vyplatené až v 11/2008. Alebo skús zavolať na SP, že keď je tam ten prechod, či im máš najprv doniesť ten začiatok a potom koniec, no a zároveň sa spýtaj aj na tú prechodku. :cool:
L-M
01.10.08,12:39
Dobrý deň- moja obľúbená téma :) - keďže tých OČR asi ešte bude dosť.
Do SP - to posielate,alebo nosíte osobne? Ak to pošlem,tak s doručenkou do vl.rúk,alebo len doporučene?
Posiela sa to na tú istú adresu ako som posielala RLFO-podľa adresy z-teľa. Alebo je na to dajaká iná adresa- treba napísať dajaké oddelenie-alebo len SP a oni si to tam už podelia?
Ďakujem za ochotu poraďáci ;)
Lucia
Anja111
01.10.08,12:56
Dobrý večer prajem,chcela by som vás poprosiť o radu:
zamestnankyňa je na OČR od 26.9.2008,bude asi do 3.10.2008.Treba od lekára vypýtať aj papier na prechod mesiaca september a október?
Hm a ešte ma zaujíma,keďže OČR pravdepodobne skončí až 3.10...(príp.neskôr), na sociálku ju treba zaniesť do 3-tieho dňa nasled.mesiaca,aby bola v oktobri vyplatena,tak teraz neviem-mam tam zaniesť zatiaľ iba začiatok OČR, prip.aj prechod mesiacov,a po skončení OČR ukončenie?
ďakujem moc


No s OČR som sa pri prechode mesiacov ešte nestretla, ale myslím, že keďže im vlastne o pár dní donesieš ukončenie OČR, tak ten papier na prechod možno ani netreba. To je dôležité skôr pri dlhodobejších PN.
Myslím, že by nevadilo, ak to zanesieš aj naraz, a dotyčná osoba bude mať ošetrovné vyplatené až v 11/2008. Alebo skús zavolať na SP, že keď je tam ten prechod, či im máš najprv doniesť ten začiatok a potom koniec, no a zároveň sa spýtaj aj na tú prechodku. :cool:
Súhlasím. Papier na prechod neprikladáš. OČR doručíš po ukončení... OČR bude vyplatená v novembri...
Anja111
01.10.08,12:57
Dobrý deň- moja obľúbená téma :) - keďže tých OČR asi ešte bude dosť.
Do SP - to posielate,alebo nosíte osobne? Ak to pošlem,tak s doručenkou do vl.rúk,alebo len doporučene?
Posiela sa to na tú istú adresu ako som posielala RLFO-podľa adresy z-teľa. Alebo je na to dajaká iná adresa- treba napísať dajaké oddelenie-alebo len SP a oni si to tam už podelia?
Ďakujem za ochotu poraďáci ;)
Lucia
Posielam doporučene, na klasickú adresu SP, (bez udania oddelenia)...
L-M
01.10.08,13:13
Posielam doporučene, na klasickú adresu SP, (bez udania oddelenia)...
Ďakujem pekne :) a prajem pekný zvyšok dňa
erika_H
02.10.08,09:58
Aj ja Vám pekne ďakujem za odpovede,ste zlatí;)
L-M
07.10.08,09:33
Dobrý deň,
mohla by som Vás súrne poprosiť o radu.Neviem čo mám napísať do kolonky- Zamestnanec mal v období prvých 10 dní potreby ošetrovania vym.základ na platenie poistného na nemocenské poistenie v dňoch...............( na ukončení OČR-úplne dole).
K OČR priložím -Potvrdenie o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku.
Tak čo tam potom napísať???? TO slovko v dňoch ma mätie..
Poradíte prosím :confused:
Ďakujem veľmi pekne
Lucia
jankasm
07.10.08,10:13
Dobrý deň,
mohla by som Vás súrne poprosiť o radu.Neviem čo mám napísať do kolonky- Zamestnanec mal v období prvých 10 dní potreby ošetrovania vym.základ na platenie poistného na nemocenské poistenie v dňoch...............( na ukončení OČR-úplne dole).
K OČR priložím -Potvrdenie o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku.
Tak čo tam potom napísať???? TO slovko v dňoch ma mätie..
Poradíte prosím :confused:
Ďakujem veľmi pekne
Lucia

No keďže bol OČR, predpokladám, že v práci nemal počas týchto dní žiadny príjem, čiže žiadny VZ na NP, takže tam nenapíšeš nič. ;)
L-M
07.10.08,10:32
No keďže bol OČR, predpokladám, že v práci nemal počas týchto dní žiadny príjem, čiže žiadny VZ na NP, takže tam nenapíšeš nič. ;)
Ďakujem pekne ,
veľmi som tej vete nerozumela. Pomohla si mi, lebo to musím poslať do SP.
MartinkoK
25.11.08,08:26
Prosím Vás SP vyplatí pri OČR 55% z vymeriavaceho základu zamestnanca?
jankasm
25.11.08,09:33
Prosím Vás SP vyplatí pri OČR 55% z vymeriavaceho základu zamestnanca?

Áno, od 1. dňa OČR vypláca SP 55% z VZ, ktorý na SP zašlete na potvrdení o príjme. OČR sa platí v rovnakej výške 10 dní. Od 11. dňa je OČR neplatená. ;)