kvietok
06.05.05,11:31
Ahoj. V tomto všetkom som nová a tak by som potrebovala poradiť. Prijímam nového zamestnanca - okrem pracovnej zmluvy, jeho zaevidovaní na sociálnej poisťovni a zdravotnej poisťovni - čo všetko ešte? Potrebujem od neho aj zdravotnú prehliadku?, výučný list, ...? Fakt som to ešte nikdy nerobila a nemá mi kto poradiť.
Zita5
06.05.05,09:48
Ahoj. V tomto všetkom som nová a tak by som potrebovala poradiť. Prijímam nového zamestnanca - okrem pracovnej zmluvy, jeho zaevidovaní na sociálnej poisťovni a zdravotnej poisťovni - čo všetko ešte? Potrebujem od neho aj zdravotnú prehliadku?, výučný list, ...? Fakt som to ešte nikdy nerobila a nemá mi kto poradiť.
Vstupnú prehliadku - potvrdiť do zápisníka bezpečnosti práce /podľa toho v akom odvetví pracuje /, zápočet rokov z predchádzajúceho zamestnania /kópiu/výučný list . Nezabudni sa registrovať na DÚ - plátca dane zo závislej činnosti .
Fany
06.05.05,09:52
Zdravotná prehliadka nieje povinná, ale vzhľadom na kontroly z IBP, zvláš ak ide o zamestnanca tzv.rizikového, napr.murár, tak by som doporučila prehliadku. Dostať k tomu kúpiť zápisník bezpečnosti práce, kde sú na to kolonky a priamo tam to lekár potvrdí. Ešte ti musí vypísať zamestnanec Vyhlásenie k zdaneniu príjmov, priniesť doklady ak chce úĺavy (rodné listy detí...), doporučila by som spísať s ním aj dohodu o hmotnej zodpovednosti a prípadne, ak máte vnútorný poriadok firmy, tak nech ho podpíše, že bol s ním oboznámený. Ak to máte prvého zamestnanca, tak aj firma sa musí zaregistrovať v SP,ZP a na DÚ. Potom už len nech zamestnanec maká a nech sa mu radšej nič nestane, lebo konkrétne v IBP sú na prac.úrazy tvrdí.
Zita5
06.05.05,10:03
No zdravotná prehliadka je povinná , či už bude rizikové pracovné zameranie , alebo nie . Či je to predavačka,pracovníčka pri PC alebo iné . Osobná skúsenosť .
kvietok
06.05.05,11:04
Zápisník o bezpečnosti práce - je to nejaká kniha, alebo sú to iba listy(tlačivá), ktoré sa dajú stiahnuť z introšu?
lenkak
06.05.05,11:11
Dakedy to bola knižka, a do nej sa priamo vypisovalo. Dá sa to kúpiť v Ševte.
jess
06.05.05,11:17
stojí asi 17 korún , je to knižočka, kde sa zapisuje, kedy pracovník nastúpil, čo robí, kto je za neho zodpovedný, všetky absolv.školenia o bezp.práce, Prvá pomoc., protipožiarne....preskúšania, osobné prostriedky prevzaté atď....
Bionda
06.05.05,18:22
stojí asi 17 korún , je to knižočka, kde sa zapisuje, kedy pracovník nastúpil, čo robí, kto je za neho zodpovedný, všetky absolv.školenia o bezp.práce, Prvá pomoc., protipožiarne....preskúšania, osobné prostriedky prevzaté atď....A aby som mohla byť "múdra a zodpovedná" nezabudnúť dať podpísať súhlas so spracovaním osobných údajom na Pam.
Osobne súhlasím a snažím sa aj u nás zavádzať záppisníky. Sú veľmi dobré v tom , že keď zamestnancom vydám pracovné oblečenie event. pomôcky, je tam aj životnosť , prevzatie a všetky dôležité informácie o všetkom čo sa ho týka.