Airam25
24.09.08,11:49
Pekny den,
chcem sa spytat profesionalov - ako spotrebovat učtovny preplatok na prirucnej pokladni??
Co sa stane, alebo moze nastat ak sa v uct.obdobi neurobi dotacia pokladne??
Dakujem.
Tweety
24.09.08,09:53
Pekny den,
chcem sa spytat profesionalov - ako spotrebovat učtovny preplatok na prirucnej pokladni??
Co sa stane, alebo moze nastat ak sa v uct.obdobi neurobi dotacia pokladne??
Dakujem.
Prebytok hotovosti účtujeme: 211/668.
Airam25
24.09.08,09:58
Dakujem za rychlu odpoved.
Mam este jednu otazku - ohladom dotacie pokladne, musi byt robena kazdy mesiac?? Aj vtedy ked je v nej fyzicky dostatok penazi??
Tweety
24.09.08,10:00
Dakujem za rychlu odpoved.
Mam este jednu otazku - ohladom dotacie pokladne, musi byt robena kazdy mesiac?? Aj vtedy ked je v nej fyzicky dostatok penazi??
Ak je v nej dostatok peňazí, tak dotácia nie je potrebná, ale môže byť.
Airam25
24.09.08,10:07
S tym suhlasim, tiez si to myslim. A co v pripade ked v nej uz fyzicky peniaze nie su, ale program vykazuje zostatok?? Mam to doplatit z vlastneho vrecka??? Manko na pokladni je vylucene.
Tweety
24.09.08,10:17
S tym suhlasim, tiez si to myslim. A co v pripade ked v nej uz fyzicky peniaze nie su, ale program vykazuje zostatok?? Mam to doplatit z vlastneho vrecka??? Manko na pokladni je vylucene.
Treba si priezrieť účtovanie na účte 211. Treba najpr zistiť, kde je chyba, z čoho vznikol ten rozdiel.
Airam25
24.09.08,10:23
No idem za tym,prehrabavam sa uz dlhsiu dobu v uct.dokladoch za minule roky a zatial som nic nenasla.Mam smolu v tom ze tato firma ma ext.uctovnika,kt.robi koncorocne uzavierky ale nepodpisuje doklady - teda neprebera zodpovednost.Ako mu potom mozem jeho chybu aj ked najdenu dokazat?
Rozalka
24.09.08,10:32
4x ročne sa musí robiť inventarizácia pokladničnej hotovosti (samozrejme aj so zápisom), možno by pomohlo pohľadať posledný zápis a začať od toho dňa.
Airam25
24.09.08,10:38
Pracujem v tejto firme od r.2006 ale ziaden takyto doklad som tu od ext.uctovnika nevidela. Ani som nebola oboznamena, ako sa to robi.Bola som presvedcena, ze ked ma zmluvu o dielo na zaklade,kt.je vyplacany kazdy mesiac,tieto prace odvadza, v zmysle svojej zmuvy sa k nim zavazuje.
Tweety
24.09.08,10:42
Pracujem v tejto firme od r.2006 ale ziaden takyto doklad som tu od ext.uctovnika nevidela. Ani som nebola oboznamena, ako sa to robi.Bola som presvedcena, ze ked ma zmluvu o dielo na zaklade,kt.je vyplacany kazdy mesiac,tieto prace odvadza, v zmysle svojej zmuvy sa k nim zavazuje.
No, to áno, je na zvážení zamestnáv., či po týchto nedodržiavaní zákona o účtovníctve neprehodnotiť zmluvu s externistom. Predsa za účtovníctvo zodpovedá on.
Rozalka
24.09.08,10:44
Inventarizáciu pokladničnej hotovosti nevykonáva účtovník sám, ale za prítomnosti pokladníka.
Treba zabezpečiť jej vykonávanie, DK to občas pýta.
Airam25
24.09.08,11:17
Tweety a Rozalka,ďakujem za cenné rady a upozornenia. No veci na kt.upozornujete su tazko riesitelne, firma je s.r.o. s konatelom cudzincom, a nik nema jeho splnomocnenie na zastupovanie.Jeho navsteva vo firme je 1.krat rocne. A ja nie som uctovnik firmy, iba zamestnanec.

A problem s pokladnou si musim poriesit nejak sama, pripadne s pomocou skvelych poradakov