matusstefan
24.09.08,11:31
Zdravim vas, poradaci.
Po dlhom uvazovani sme si s manzelkou vybrali prave tento projekt z dovodu jednoduchosti a financnej nenarocnosti. Stavbou by sme chceli zacat uz na jar. Chcel by som vas vsak poprosit, kto ma moznost nech mi posle nejake obrazky uz zariadeneho domu, aby sme mali nejaku realnu predstavu o velkosti miestnosti, nakolko dom ma v podstate maly podorys (9x9m).
Vopred velmi pekne dakujem za kazdy prispevok.
andiablo
06.02.11,16:36
ako si dopadol so stavbou domku. Môžeš sem hodiť zopár foto??Mám v pláne obdobný domček
matusstefan
12.02.11,19:56
Mame dokoncenu hrubu stavbu. Balkony sme vynechali. Najprv sa nam zdal maly-ked sme mali este len zaklady (9mx9m) sme sa zlakli, ze bude vyzerat skor ako chatka a nie ako rodinny dom. Potom vsak zacali rast steny, a teraz sme s nim uplne spokojni. Sme radi, ze sme vybrali prave tento projekt. Idealny na svojpomocnu vystavbu!!! Vsetko velmi jednoducho riesene.
andiablo
13.02.11,08:49
dik pekne veru napredujete
ja som tento projekt trichu poupravil tak ked bude viacej času tak tu hodim pôdorys
matusstefan
13.02.11,16:17
Ok, rad si ho pozriem.
Vela stastia so stavbou.
andiablo
14.02.11,10:23
V prílohe posielam nákres môjho junioru. Ešte som v štádiu projektovania. Vychytávam všetky muchu. Nechcel som točité schodisko tak som domček trošku natiahol. Budem rád za každú tvoju pripomuienku.
Inak ak môžem čo ťa zatial koštovala stavba
Dik
matusstefan
14.02.11,13:10
Mas dobre napady. Paci sa mi riesenie vchodu do domu. Tiez sme rozmyslali, ze pomenime schody, ale potom by bola chodba moc uzka. Najuzsia cast schodov ma 13cm, takze malo by to byt dost - uvidime, lebo schody zatial este nemame. Nevidim dobre tie rozmery na obrazku, ale budete mat dost miesta v kuchyni na stol a stolicky kvoli balk.dveram?
Este taka technicka poznamka, ze kanalizacna rura pre WC ma 10cm, takze asi tam bude treba trosku hrubsiu priecku. Ozaj, poschodie si nemenil?
Tiez som si vsimol, ze si zmenil otvor medzi obyvackou a chodbou. Povodne sme to aj my chceli riesit podobnym sposobom, ale nakoniec sme to predsa spravili podla povodneho vykresu, lebo asi bude lepsie mat viac miesta pri manipulacii nabytku na poschodie.
Co sa tyka nakladov, som spokojny. Uplne vsetko sme zatial robili sami, takze praca bola zadarmo. Tehlu sme kupili pezinsku, strop z Madarska bez potreby podopretia (uspora penazi a prace), krytina tondach rumba tiez z HU. Naklady mame zatial okolo 16-17tis eur. Ako som uz spominal, je to velmi jednoduchy domcek. Na strechu sme potrebovali len 5,5m3 dreva, co je v porovnani s valbovymi strechami podobnym podorysom spotrebou okolo 10m3 pekna uspora.
andiablo
14.02.11,13:24
dik za pochvalu
NO či sa mi zmestí stôl a stolicky to som na vážkach. Zatial su dvere presne na stred domu ale budu sa ako prvé otvárať tie ľavé(ďalej od kuchyne) a potom pravé. Počítam že takto by to bolo OK . Pravé by sa teda otvárali iba v prípade núdze.
No dobrá pripomineka na to wc. Ešte nie som úplne rozhodnutú na ktorú stranu otočím WC ale dobre vedieť o tej hrúbke steny.
No a pravá časť schodou je nástupná a pravá výstupná (zabudol som to označiť) tak počítam že by sme tam vošli s akýmkoľvek nábytkom.
Ja tiež idem tvrdá svojpomoc a chcem sa zmestiť do 60000 EUR aby to bol spodok skoro na komplet a vrch postupne dorábať
matusstefan
14.02.11,19:47
Teraz som si spomenul na jednu pikosku, ktoru sme mali v projekte. V projekte krovu sme na jednej strane domu mali tak cudne rozmiestnene krokvy. Na tej spravnej strane, kde je aj komin, mame rozostupy 90cm, a na tej druhej strane sme mali prvu 80cm, potom 78c, 75 cm, 67cm, 45cm, . . . .
Stresne okno ide tam kde je tych 80cm, takze projektant asi bol pod vplyvom nejakych omamnych latok, ked ten projekt vypracoval. Ale mylit sa je ludske.
andiablo
15.02.11,07:52
no pekne teda. No ja si to zatila cele projektujem a kreslím sám a potom pôjdem za známou projektantkou nech to dorobí na stavebné povolenie. Ja som sa rozhodol že nedám strešné okná
terezaba
20.02.11,18:48
Dobry den, vsimla som si, ze ste si nedali stresne okna. Postacuje teraz svetlo z bocnych okien v izbach?
Tiez uvazujeme tento projekt.
Argument za - viac svetla.
Argument proti - v zime okno zasypane snehom bez moznosti otvorenia a mozne priesaky pri nedokonalej montazi.
Aka je vasa skusenost?

Dakujem za odpoved :-)
andiablo
21.02.11,06:25
kolega ma iba jedno strešné okno. Ja nebudem mať žiadne. Svetla bude dostatok a na západnej strane strechy by mi strešné okná prehrievali priestor a ako ste spomenuli a sneh je pre mňa problém kedže som na Kysuciach. Navyše strešné okná čosi stoja a hlavne treba upsôsobovať aj krov a zalatiť chlapa za strešné okno. Inak krov si budem robiť sám. Rozmýšľam len či dám krov ako má kolega alebo polovalbovú strechu