ivana184
24.09.08,12:01
Dobrý deň, chcem sa uistiť vo vyúčtovaní cestovných náhrad, či to robíme správne. Uplatňujeme paušál 5,50 Sk / 1km, píšeme knihu jázd, na základe ktorej počítame náhradu takýmto spôsobom:
(najazdené km x 5,5) + (priemerná spotreba x km x cena PHM) = náhrada.

Zaujíma nás samozrejme aj skutočnosť či sa vmestíme do spotreby a to robíme takto:

najazdené km x kombinovaná spotreba x cena za 1l / 100 = daňovo uznaná spotreba.

Robíme to dobre? Niečo sa mi na tom nezdá...........

Veď, keď počítame náhradu, tak spotrebu uplatňujeme iba za najazdené km, ktoré sú na podnikateľské účely a nadspotrebu by sme do toho nemali pliesť, či áno? Už som dopletená, veď prakticky neuplatňujeme nákup PHM, ale len časť PHM, ktorá zodpovedá km .vo vyúčtovaní náhrad........Uvažujem dobre? Uveďte ma na správnu myšlienkovú cestu
optimistka
24.09.08,10:11
nakoľko používate priemernú spotrebu uvedenú v TP, tak žiadna nadspotreba neexistuje
Manual
24.09.08,12:14
Dobrý deň, chcem sa uistiť vo vyúčtovaní cestovných náhrad, či to robíme správne. Uplatňujeme paušál 5,50 Sk / 1km, píšeme knihu jázd, na základe ktorej počítame náhradu takýmto spôsobom:
(najazdené km x 5,5) + (priemerná spotreba x km x cena PHM) = náhrada.

Zaujíma nás samozrejme aj skutočnosť či sa vmestíme do spotreby a to robíme takto:

najazdené km x kombinovaná spotreba x cena za 1l / 100 = daňovo uznaná spotreba.

Robíme to dobre? Niečo sa mi na tom nezdá...........

Veď, keď počítame náhradu, tak spotrebu uplatňujeme iba za najazdené km, ktoré sú na podnikateľské účely a nadspotrebu by sme do toho nemali pliesť, či áno? Už som dopletená, veď prakticky neuplatňujeme nákup PHM, ale len časť PHM, ktorá zodpovedá km .vo vyúčtovaní náhrad........Uvažujem dobre? Uveďte ma na správnu myšlienkovú cestu
Pretože počítate paušálnu náhradu za používanie OA /ktoré nie je zaradené v majetku firmy/, tak úvaha o tom či náhodou nemáte nadspotrebu je bezpredmetná. Pretože pri výpočte paušálnej náhrady podľa známeho vzorca sa použil údaj z TP .
a pozri tu http://www.porada.sk/t89269-auto-starsie.html#post808816
príspevok č.6 a na link v ňom.
ivana184
24.09.08,13:35
Ďakujem Vám krásne, konečne som sa z toho vymotala.