valeriam
24.09.08,12:08
Môže byť FO, ktorá nie je vedená na ŽU, je to prekladateľ a tlmočník - zamestnávateľom? Nemá pridelené IČO.
Už som preverovala v SP, tam mi potvrdili, že ho môžem prihlásiť ako zamestnávateľa, aj keď teda nemá právnu subjektivitu, zostáva mi ešte DÚ a ZP.
Nezabudla som na niečo?
Ďakujem pekne.
valeriam
07.11.08,10:10
takže podľa mojich zistení - ako zamestnávateľa ho akceptuje aj SP aj ZP a aj DÚ. Nie však Úrad práce, odkiaľ potrebovala jeho potencionálna zamestnankiňa -Ukrajinka povolenie na zamestnanie:cool:
Muška
07.11.08,10:42
takže podľa mojich zistení - ako zamestnávateľa ho akceptuje aj SP aj ZP a aj DÚ. Nie však Úrad práce, odkiaľ potrebovala jeho potencionálna zamestnankiňa -Ukrajinka povolenie na zamestnanie:cool:
Valeriam,
a Úrad práce to odôvodnil čím?
Možno treba pozrieť zákon - ak ide o cudzinca sú asi prísnejšie kritéria
valeriam
07.11.08,11:06
Podĺa Zákona o službách zamestnanosti- červenou farbou.....
Čo prosím vy rozumiete pod pojmom Identifikačné číslo zamestnávateľa? Ja teda IČZ pridelené Sociálnou poisťovňou a to má.


§ 22
Povolenie na zamestnanie
http://www.porada.sk/images/porada_style/hore.png (http://www.porada.sk/t21601-zakon-o-sluzbach-zamestnanosti-od-01-01-2007-a.html#hore)

(1) Povolenie na zamestnanie môže príslušný úrad udeliť cudzincovi, ak voľné pracovné miesto nie je možné obsadiť uchádzačom o zamestnanie vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie.

(2) Pri vydávaní povolenia na zamestnanie úrad prihliada na situáciu na trhu práce.

(3) Povolenie na zamestnanie obsahuje najmä

a) meno, priezvisko a dátum narodenia cudzinca,

b) adresu v štáte trvalého pobytu a adresu na doručovanie písomností,

c) miesto výkonu práce,

d) druh vykonávanej práce,

e) názov a sídlo, identifikačné číslo zamestnávateľa a druh ekonomickej činnosti zamestnávateľa,

f) obdobie, na ktoré sa vydáva.

(4) Na udelenia povolenia na zamestnanie nie je právny nárok.

(5) Úrad udelí povolenie na zamestnanie bez prihliadnutia na situáciu na trhu práce cudzincovi,

a) ak to ustanovuje medzinárodná zmluva, ktorou je Slovenská republika viazaná a ktorá je uverejnená v Zbierke zákonov Slovenskej republiky,

b) ktorý bude zamestnaný na určené obdobie na účel zvýšenia kvalifikácie vo vykonávanom zamestnaní (stáž) najviac na obdobie jedného roka,

c) do 26 rokov veku, ktorý je zamestnávaný príležitostnými a časovo obmedzenými prácami v rámci výmeny medzi školami alebo v rámci programov pre mládež, ktorých sa Slovenská republika zúčastňuje,

d) ktorý vykonáva v Slovenskej republike sústavnú vzdelávaciu činnosť alebo vedeckú činnosť ako pedagogický zamestnanec alebo ako akademický zamestnanec vysokej školy, alebo ako vedecký zamestnanec, výskumný zamestnanec, alebo ako vývojový zamestnanec vo výskumnej činnosti,

e) ktorý vykonáva duchovenskú činnosť z poverenia registrovaných cirkví alebo náboženských spoločností.
Muška
07.11.08,11:12
...to akože im chýba IČO???? :eek:

Tak požiadajte Štatistický úrad o pridelenie.
valeriam
07.11.08,11:13
Štatistický úrad? Asi živnostenský, nie?
Milan Benka
07.11.08,11:16
Štatistický úrad? Asi živnostenský, nie?

Štatistický .
valeriam
07.11.08,11:24
Už som si to zisťovala, takže štstistický- ďakujem ...ibaže tam mi povedali, že ak pridelia oni IČO, bude považovaný za právnickú osobu, tým pádom si nemôže uplatňovať paušálne náhrady na daňové priznanie. Je to tak?
Muška
07.11.08,11:34
:eek:

...prečo???...odrazu sa Jožko Mrkvička zmení na Slovnaft???

Veď aj napr. lekárom, ktorí majú "licenciu" pridelí ŠÚ IČO a podnikajú ako SZČO.
Tvoj tlmočník má tiež nejakú "licenciu" na základe ktorej podniká a chce prideliť IČO

...aspon si myslím , že mám pravdu
valeriam
07.11.08,11:43
Máš pravdu, našla som žiadosť pre FO.
A ďakujem veľmi pekne. Obidvom.
Pekný deň.