Natka
06.05.05,14:08
Nemôžem nájsť niečo o preddavk.faktúre za stravné poukážky. Účtujem v "OMEGE" z KROSu a neviem si dať rady so zaúčtovaním preddavkovej faktúry za stravné poukážky (gastrolístky).Predd.fa mi príde napr. 26.,zaplatím 26. a riadna fa mi príde 29 so zdanit.plnením 28.Ja zatiaľ účtujem iba riadnu fa, keďže je to rozdiel iba pár dní a aj tak to ide vždy do jedného a toho istého mesiaca.Čo vy na to?
slnko
06.05.05,19:52
Nemôžem nájsť niečo o preddavk.faktúre za stravné poukážky. Účtujem v "OMEGE" z KROSu a neviem si dať rady so zaúčtovaním preddavkovej faktúry za stravné poukážky (gastrolístky).Predd.fa mi príde napr. 26.,zaplatím 26. a riadna fa mi príde 29 so zdanit.plnením 28.Ja zatiaľ účtujem iba riadnu fa, keďže je to rozdiel iba pár dní a aj tak to ide vždy do jedného a toho istého mesiaca.Čo vy na to?Ak je to v rámci toho istého mesiaca, tak sa nič nedeje. Ale program OMEGA má celkom dobre poriešené účtovanie preddavkov. Túto preddavkovú faktúru stačí zaevidovať v okruhu DPF. Je to len evidenčne (dátum, suma, partner,ext.číslo)
Uhradu tejto faktúry napr. z bankového účtu treba napárovať na túto DPF, použiť pri tom vzor "úhrada DF". Potom, keď Ti príde riadna faktúra a budeš ju účtovať v okruhu DF nezabudni v evidenčnej časti v rozpise sumy zadať v riadku "07" sumu toho preddavku. Program Ti potom urobí v účtovných zápisoch vyúčtovanie preddavku 321/314 a zostane stáť v bunke "odpočet", kde je potrebné napísať interné číslo DPF, alebo ho vybrať pomocou lupy vpravo.
A to je celé. Potom je už vysporiadaná aj DPF aj DF. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
babenko1
06.05.05,20:08
presne tak ako píše slniečko.. je to veľmi jednoduché...:-) treba tam napísať už len evidenčné číslo došlej preddavkovej faktúry...a je to finito...
Natka
16.05.05,06:08
Ďakujem, ide to tak, ako ste mi poradili.