anna25
24.09.08,13:24
Dobrý deň, chcem sa spýtať či existuje možnosť vyplácania mzdy policajtovi, ktorý je na materskej dovolenke.:rolleyes:
Chobot
24.09.08,11:32
Dobrý deň, chcem sa spýtať či existuje možnosť vyplácania mzdy policajtovi, ktorý je na materskej dovolenke.:rolleyes:

:confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

Upresni trochu otázku, asi som ju nepochopil.

Ak je muž na materskej dovolenke miesto manželky, tak dostáva materské (ako manželka) ako náhradu mzdy, ale mzda mu vtedy nepatrí.

Mzda patrí za vykonanú prácu a tú predsa počas materskej nevykonáva.
Tweety
24.09.08,11:37
Muž na MD- je to rodičovská dovolenka podľa § 166 ZP

(1) V súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 28 týždňov. Ak žena porodila zároveň dve deti alebo viac detí alebo ak ide o osamelú ženu, patrí jej materská dovolenka v trvaní 37 týždňov. V súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa patrí aj mužovi od narodenia dieťaťa rodičovská dovolenka v rovnakom rozsahu, ak sa stará o narodené dieťa.
Napíš, či je to tento prípad.
anna25
27.09.08,16:10
nie je to tento prípad...
moj muž je policajt,a chcela som len vedieť, či sa nám oplatí vymeniť si rodičovské povinnost,počas materskej .
neviem, či už to, že je štátny zamestnanec má právo na lepšie zaplatenú dovolenku- rodičovkú ako ja, ktorá som neni štátný zamestnanec.
anna25
27.09.08,16:14
dakujem, že si sa ozval....
ide len to, e som nevedela, či majú štátní zamestnanci , nejake lepšie výhody v tomto prípade, alebo nie..