Olga65
24.09.08,14:01
Dobrý deň pán Mihál,

Študent VŠ nespravil štátnice a bude opakovať 5. ročník. Má rodič nárok na daňový bonus a na rodinné prídavky od septembra keď opakuje ročník?
Zoltán Kovács
24.09.08,12:05
Dobrý deň pán Mihál,

Študent VŠ nespravil štátnice a bude opakovať 5. ročník. Má rodič nárok na daňový bonus a na rodinné prídavky od septembra keď opakuje ročník?

Ak prekročil štandardnú dlžku štúdia, tak nie.

P.S.
Z Etikety:

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.
Tweety
24.09.08,12:07
A keby aj neprekročil dlžku štúdia, ale prekročil vek 25 rokov, tak tiež nemá nárok na DB.
kargo
25.09.08,04:04
Môj syn teraz opakuje druhý ročník na VŠ. Budem dostávať na neho daňový bonus ? Dcéra dovŕši počas škol. roka 16 rokov. Bude treba doniesť potvrdenie o návšteve školy (na daňový bonus) vtedy alebo bude stačiť v novom škol. roku.
Som už pár mesiacov PN a nejaký čas ešte budem. Počas PN nedostávam daňový bonus. Uvažoval som prepísať ho na manželku. Dostala by ho zo spätnou platnosťou od doby keď ho prestali vyplácať mne ?
ZDENIELA
25.09.08,05:02
Môj syn teraz opakuje druhý ročník na VŠ. Budem dostávať na neho daňový bonus ? Dcéra dovŕši počas škol. roka 16 rokov. Bude treba doniesť potvrdenie o návšteve školy (na daňový bonus) vtedy alebo bude stačiť v novom škol. roku.
Som už pár mesiacov PN a nejaký čas ešte budem. Počas PN nedostávam daňový bonus. Uvažoval som prepísať ho na manželku. Dostala by ho zo spätnou platnosťou od doby keď ho prestali vyplácať mne ?

Ak syn tak neprekročil štandardnú dĺžku štúdia a nedovŕšil ešte vek 25 rokov tak áno.
Dcéra, predpokladám, že chodí stále na ZŠ do deviatky. Kým je dieťa školopovinné (deväťročná školská dochádzka) daňový bonus sa dáva len na základe rodného listu. Ak nastúpi na strednú školu, to potrebuješ k daňovému bonusu i potvrdenie o návšteve školy.
Daňový bonus zamestnávatelia nevyplácajú spätne. Ak si dlhodobo PN, no za celý rok úhrnom stále zarobíš viac ako 1/2 minimálnej mzdy, daňový bonus za celý rok ti vyplatí zamestnávateľ pri ročnom zúčtovaní dane alebo daňový úrad po podaní daňového priznania. Spočítaj si koľko si zarobil a koľko ešte zarobíš do konca roka (v hrubom) a sám uvidíš,... ak si nebol na PN dlhšie ako pol roka a nemáš len minimálnu mzdu, čiste teoreticky by ti to malo vyjsť a o daňový bonus neprídeš.
kargo
25.09.08,07:17
Ešte to upresním:-Dcéra navštevuje 2. ročník strednej školy.
-Ja som na PN od 21.01.08. Za odpracované dni (1.- 20.) v januári som mal hrubú mzdu 17700 Sk. Potom som išiel na malý kardiochirurgický zákrok s predpokladanou PN 2-3 týždne. Nakoniec z toho bola PN až doteraz. Skončil som z trojnásobným bypassom a podľa chirurga a môjho kardiológa by som mal byť práceschopný tak od 1.11. Závodná doktorka ale tvrdí že ona ma tak skoro do práce nepustí a tak mi reálne hrozí že o daňový bonus prídem.Moja hrubá mzda pri odpracovaní celého mesiaca bývala cca 27000 Sk.
Jana1303
25.09.08,07:23
Na daňový bonus má nárok dieťa, ktoré študuje a neprekročilo vek 25 rokov.
Anja111
25.09.08,07:29
Môj syn teraz opakuje druhý ročník na VŠ. Budem dostávať na neho daňový bonus ? Dcéra dovŕši počas škol. roka 16 rokov. Bude treba doniesť potvrdenie o návšteve školy (na daňový bonus) vtedy alebo bude stačiť v novom škol. roku.
Som už pár mesiacov PN a nejaký čas ešte budem. Počas PN nedostávam daňový bonus. Uvažoval som prepísať ho na manželku. Dostala by ho zo spätnou platnosťou od doby keď ho prestali vyplácať mne ?


Ešte to upresním:-Dcéra navštevuje 2. ročník strednej školy.
-Ja som na PN od 21.01.08. Za odpracované dni (1.- 20.) v januári som mal hrubú mzdu 17700 Sk. Potom som išiel na malý kardiochirurgický zákrok s predpokladanou PN 2-3 týždne. Nakoniec z toho bola PN až doteraz. Skončil som z trojnásobným bypassom a podľa chirurga a môjho kardiológa by som mal byť práceschopný tak od 1.11. Závodná doktorka ale tvrdí že ona ma tak skoro do práce nepustí a tak mi reálne hrozí že o daňový bonus prídem.Moja hrubá mzda pri odpracovaní celého mesiaca bývala cca 27000 Sk.
Škoda, že manželka nepožiadala o vyplácanie DB skôr... Ale môže tak urobiť aj teraz. Do konca roka jej bude vyplácaný DB za príslušné mesiace a pri ročnom zúčtovaní dane dostane doplatený DB za predchádzajúce mesiace... Samozrejme, ak splní podmienky pre výplatu DB...