Ančika
24.09.08,14:54
Máme malého vnúčika (1 mesiac) a pretože má problémy s trávnením strašne reve až dostal slabinovú herniu (pruh, prietrž, kýla) a čo ja viem ako sa to ešte volá. Dcéra ho dojčí, krásne priberá, ale ten rev zväčša ráno a večer sa nedá počúvať. Keďže tak pekne priberá, tak nám na rukách oťažieva a o chvíľu budeme všetci z neho chorí na chrbticu. Uspokojí ho len pochod po schodoch. Aj sa nám zdá, že nás už zneužíva, ale sa bojíme zhoršenia hernie, a tak keď začne ten rev poctivo ho nosíme na rukách. Má niekto nejaký recept na zlepšenie trávenia u takého malého človeka?
kajasla
24.09.08,13:24
Ak je dieta plne dojcene tak by nemalo mat traviace problemy. CHlapci trpia kolikami , to sa riesi rektalnou rurkou na uvolnenie plynov , alebo celkom ucinny je aj espumisan pre male deti. Kupite v lekarni. Ak sa dieta dojci nie je potrebne mu nic ine davat a to prvych 6 mesiacov. Caj rusi imunologicke ucinky materskeho mlieka. Deti tiez bolievaju brusko ak sa popri dojceni zacne prikrmovat umelym mliekom, takze ja doporucujem vylucne dojcenie. Ak dieta place najme vecer pred spanim , je dost mozne , ze za cely den malo vela vnemov , ktore nevie spracovat a tak ich musi vyplakat. Ludovo sa to vola aj urieknutie. Na to zase pomoze ak bude dieta v klude a ziadny ludia, iba mama otec , pripadne blizka rodina. Doporucujem tiez stiahnut z internetu knihu- kazde dieta sa vie naucit spat. Vyborna vec doporucujem
Pohar
24.09.08,13:26
pamätám si nám dala decká lekárka i ked som dojčila také kvapky na zlepšenie trávenia a lepšie uvolnovanie vetrov!!! nech skúsi aj dcéra jesť kmínové polievky s vajíčkom....
tie kvapky (sirup) neviem ako sa volali - spýtajte sa lekárky lebo mesačnému by som nerada niečo sama dávala
nám to dala lekárka na predpis!!!!
Majte sa.
Marína
24.09.08,13:58
kajasla, môžeš uviesť konkrétnu stránku, odkiaľ stiahnuť menovanú knihu? Nepodarilo sa mi vygoogliť.
xavenka
24.09.08,14:36
Tie kvapky sa volaju sab a predpisuje ich lekar
lukija
24.09.08,14:41
Ahojte,
neda mi nereagovať... nieje pravda, že čaj ruší imunologické účinky materského mlieka!!!!!! Dojčatám sa môže dávať čaj, ikeď je pravda, že ak matka dieťa dojčí, stačí materské mlieko. Ja by som skúsila ešte kvapky Sab simplex... potom preskúmať, resp. všímať si, kedy malo dieťa naposledy stolicu a aká bola. Skúste pomasírovať bruško, ak bolí. Ale niekedy sa na pravú príčinu bolestí bruška nikdy nepríde, vtedy zrejme ide o tzv. trojmesačnú koliku, mala by spontánne ustúpiť a treba to len vydržať. Pri hernii treba dávať pozor, aby nedošlo k jej priškrteniu (črevo sa nedá vtlačiť späť do brušnej dutiny) - vtedy treba urgentne hladať lekara a riešiť to operačnou cestou, ale na to vas iste obvodná pediatrička upozornila.
Pohar
24.09.08,14:58
Tie kvapky sa volaju sab a predpisuje ich lekar
áno dakujem za pripomenutie
my sme mali tuším sab simplex
Barbara
24.09.08,16:09
môžeš skúsiť aj fenyklový čaj.
arizona
24.09.08,16:23
Možno pomôže pomasírovať bruško, alebo chrbátik:):):)
mon
24.09.08,16:48
A niekedy nepomôže nič, občas deti plačú bez príčiny - naša druhá dcéra plakávala až do 8 mesiacov. Mimochodom dieťa si zvykne na všetko a bude si to vynucovať - takže s tým nosením si to radšej premyslite a nájdite nejaký iný spôsob na upokojenie. Nám sa podarilo situáciu trochu zmierniť cumlíkom.
Mariana B.
24.09.08,16:48
ja tiez odporucam Espumisan, nam odporucali davat ho aj preventivne, tak pri kazdom druhom kojeni 10-15 kvapiek. nam velmi pomahali tieto kvapky.
Andyke
24.09.08,16:57
Marína pozri:
http://74.125.39.104/search?q=cache:7-_iFqhQhpQJ:www.materskacentra.cz/boskovice/Download/Spani.doc+ka%C5%BEd%C3%A9+die%C5%A5a+sa+vie+nau%C4 %8Di%C5%A5+spa%C5%A5&hl=sk&ct=clnk&cd=3&gl=sk
Marína
24.09.08,18:30
Vďaka Andyke.:)
angee
24.09.08,18:52
Neviem, či je to u dieťatka s herniou vhodné, ale keď som ja mala malé deti a plakali, tak som ich dala na bruško a pomasírovala "krížiky" - okolo pása na bokoch - neviem to napísať presnejšie a toto vždy zabralo. Tiež som sa snažila privinúť si ich "na srdiečko", kľudne sa im prihovárať, moc nechodiť a radšej ticho sedieť a deti sa vždy ukľudnili. V rodine som videla aj prípad, keď s dieťatkom chodili, striedala sa pri ňom celá rodina a ja som to cítila tak, že dieťatko sa len vyrušovalo a "bolo zlé". Mala som len 2 deti, ale ani jedno nebolo "zlé", neverím na "zlé" deti, myslím si že je to hlavne o pokoji matky. Keď je pokojná matka, je pokojné aj dieťa, hoci pri prvom je to veľmi ťažké dosiahnuť, matka sa bojí či niečo nerobí zle. Ale s láskou k dieťatku a pokojom sa to prekoná, neboj.
petovsan
24.09.08,18:57
My sme používali cca prvé 3-4 mesiace po narodení Infacol, u nás zaberal na 100%, koliku sme nezažili ani raz ... a vraj chlapci sú na ňu náchylnejší; doporučila som ich kedysi známemu, osvedčil sa aj u nich (po týždni mi celý vytešený vrúcne ďakoval, že sa konečne v noci vyspal:)). Treba vyskúšať, možno Vám pomôžu tiež.
Myslím, že dnes by ich už malo byť dostať aj u nás v lekárni, pred štyrmi rokmi mi ich priniesla kamarátka z Anglicka.
našla som čosi o nich aj na nete: http://www.nobel.sk/default.aspx?what=drug&code=37076 alebo
http://www.infacol.co.uk/
Ančika
25.09.08,05:39
Ďakujem všetkým za rady. Espumisan nezaberá skúsime ešte z iných doporučovaných liekov. Naše bábätko cumlík nechce a nežnosti a lásky si užije, lebo dcéra je veľmi trpezlivá a dobá mamina. Ja som taká nebola.
angee
25.09.08,06:17
Určite si bola dobrá mamina, keď si vychovala takú nežnú dcérku a si aj starostlivá babka, keď hľadáš spôsoby ako vnúčikovi pomôcť. Cítim to tak, že keď je v rodine toľko lásky problém vás už nebude dlho trápiť a po rokoch na to budete už len s úsmevom spomínať
diabol4
25.09.08,06:50
Ja som mala taký istý problém s mojím synčekom. Jeho plač bol srdcervúci. Detská lekárka mi odporučila SABSIMPLEX. Je na prírodnej báze. Problémy ustúpili aj keď úplne nevymizli. Na trávenie som mu dávala feniklový čajík. Takto sme sa trápili 9 mesiacov, až kým sme neprešli na tuhú stravu. Prajem veľa trpezlivosti.
Ančika
25.09.08,07:03
Určite si bola dobrá mamina, keď si vychovala takú nežnú dcérku a si aj starostlivá babka, keď hľadáš spôsoby ako vnúčikovi pomôcť. Cítim to tak, že keď je v rodine toľko lásky problém vás už nebude dlho trápiť a po rokoch na to budete už len s úsmevom spomínať
Ďakujem za príjemné pohladenie. Nemám veľa skúseností s internetom (bavilo by ma to, len nemám čas), ale určite nie je iná taká "rodinne založená stránka" ako je táto naša poraďácka. Vždy sa tu cítim ako doma, nikdy nie som sama. Uprimná vďaka patrí všetkým, čo ju založili a s láskou vedú a samozrejme všetkým poraďákom. Už mám zaistené v lekárni doporučované kvapky pre nášho Mišenka.
feron
25.09.08,08:42
Pri dojčení dieťaťa je niekedy veľmi dôležité aj to, ako sa stravuje matka, niektoré deti sú na to citlivejšie, iné menej. Môže pomôcť, ak aj matka prispôsobí stravu, je to pre ňu síce náročnejšie, ale ak by sa malému uľavilo, tak sa to oplatí. V mamičkovských časopisoch a na internete sa dajú nájsť o tom články. Naše deti napr.neznášali čerstvé pečivo, samozrejme zeleninu, po ktorej "nafukuje"aj dospelého, asi tie látky idú aj do mlieka.
vilob
27.09.08,21:27
Nedá mi nezareagovať. Mala som podobný problém s prvorodeným synom. V jednom kuse doslova vrieskal. Nerobilo mu problém prekričať aj 3-4 hodiny vkuse. Nakoniec sa zistilo, že malý nemal dostatočne vyvinutý zvierač na žalúdku a všetko mliečko čo papal sa mu vracalo späť do pažeráka. To spôsobovalo niečo ako pálenie záhy a bábätko preto veľmi plače. Zvyčajne sa táto choroba (pažerákový reflux, resp. gastroezofagálny reflux) prejavuje okrem plaču aj zvracaním bábätka, mne však synček absolútne nezvracal. Na chorobu mu prišli skoro náhodou a po zmene mliečka a vysvetlení lekárky čo všetko robiť na zmiernenie príznakov, sme doma mali bábo akoby vymenené. Len tak pre informáciu ešte môžem napísať, že maličký plakával najviac po kojení, počas kojenia bol veľmi nespokojný, najlepšie bolo keď sme ho držali hore na rukách, často sa mu "čkalo". Ak by ste mali záujem, napíšem aj niečo viac. Netuším, či toto môže byť aj váš problém,ale človek nikdy nevie.
botosova
28.09.08,16:48
Ja mam doma 19 mesacneho syna a ten tiez maval dost casto koliky a trva to v podstate az doteraz, v podstate kazdu druhu noc sa budi s velkym placom a ako keby bol v soku, vezmem si ho k sebe a hladim ho po brusku, ked povypusta plyny, tak za spinka, a samozrejme aj hojdanie a mierne natriasanie velmi pomaha, takze odporucam to vydrzat, pevne nervy, hlavne je aby matka nebola unavena a vystresovana, to dieta citi a potom sa ho moze marne snazit upokojit. A mi sme cajik nepouzivali, ale zaberala masticka PUPIK a cvicenie
Ančika
30.09.08,07:50
Ďakujem ešte raz všetkým za rady a morálnu podporu. Naše bábätko dnes operovali v DFNsP v Bratislave. Už má po operácii, je pri mamine a dúfam, že zajtra lebo pozajtra už budú doma s nami, lebo nám veľmi chýbajú.
lukija
11.10.08,09:01
Ďakujem ešte raz všetkým za rady a morálnu podporu. Naše bábätko dnes operovali v DFNsP v Bratislave. Už má po operácii, je pri mamine a dúfam, že zajtra lebo pozajtra už budú doma s nami, lebo nám veľmi chýbajú.
Ahoj,
a čo sa zistilo? aka bola nakoniec pričina ťažkostí malého?
dufam, že sa už mate dobre :-)