stefbel
24.09.08,15:13
Je možné začať podnikať v oblasti, v ktorej som zamestnaný?
Príklad pracujem v oblasti servisu mob telefónov a chcel by som si otvoriť e-shop s predajom mobilných tel.
optimistka
24.09.08,13:51
máš povinnosť oznámiť to zamestnávateľovi a mať na to jeho súhlas pokiaš mieniš podnikať v príbuznom obore v akom si v pracovnom pomere
ekopo
24.09.08,14:01
znenie zo zákonníka práce:
§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti


(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
stefbel
24.09.08,16:46
Hmm dik..prva prekažka doteraz to šlo až moc jednoducho...
stefbel
25.09.08,04:56
Ináč čo by sa vlastne mohlo stať keď tak nad tým uvažujem, keby som to zamestnávateľovi neoznámil? Mohol by som príjsť keď tak len o miesto? Problém je ten že mám maximálne neochotného zamestnávateľa a šanca že by mi to u neho prešlo je minimálna. V zmluve žiadnu klauzulu ani minimálnu nemám žiadnu...
Infarkt
25.09.08,05:05
EKOPO - aktuálne znenie ZP je :

§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

Dôležitá je zhoda...ako som ja správne pochopil, tak tvoj zamestnávateľ má servis MT - aj predáva MT ?
Ty chceš predávať MT - budeš aj servisovať ?
stefbel
25.09.08,05:28
Nie moj zamestnavateľ je autorizovaný servis pre mt značky Nokia, bez predaju, čisto servis, pre operátorov atď. Ja by som chcel len predaj.
Píšu si o sebe, že sú vedúcou spoločnosťou v oblasti POPREDAJNÝch slžieb - servis atď.
poisonkatka
25.09.08,05:52
to by si podla mna mohol...ty budes predavat, on servisovat :-))
ekopo
25.09.08,06:14
INFARKT skús odtialto http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#83 skopírovať ods. 1 a uvidíš ako sa slovíčko dostalo do príspevku. A mimochodom servis versus predaj nie je podľa mna ani obdobná činnosť.
Infarkt
25.09.08,06:19
Aj ja potom v tom nevidím problém ;)

Zamestnávateľ servis - ty predaj (e-shop).
Infarkt
25.09.08,06:21
INFARKT skús odtialto http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#83 skopírovať ods. 1 a uvidíš ako sa slovíčko dostalo do príspevku. A mimochodom servis versus predaj nie je podľa mna ani obdobná činnosť.

Aj ja odtiaľ citujem, teda kopírujem, ale aby som zbytočne nezavádzal, tak tie červené preškrtnuté mažem...a neber si to osobne ;)
ekopo
25.09.08,06:28
Aj ja odtiaľ citujem, teda kopírujem, ale aby som zbytočne nezavádzal, tak tie červené preškrtnuté mažem...a neber si to osobne ;)
ušlo. Nebolo a nie je mojim úmyslom nikoho zavádzať, resp. v príspevkoch niečo nepodstatné k téme zvýraznovať. Dôležitejšia je moja posledná veta v predchádzajúcom príspevku.
Infarkt
25.09.08,06:36
ušlo. Nebolo a nie je mojim úmyslom nikoho zavádzať, resp. v príspevkoch niečo nepodstatné k téme zvýraznovať. Dôležitejšia je moja posledná veta v predchádzajúcom príspevku.

mimotemy Ale v poho...chápem že ujde...sme len ľudia :). A nič také, že je tvojim úmyslom zavádzať som nepovedal...teda nenapísal ;). Zvýrazňovanie ja osobne považujem za dobrú pomôcku v dlhom, alebo v nepotrebnom texte a hlavne, v priamej súvislosti s nastoleným problémom ;) mimotemy