zlatica.turisova
24.09.08,22:28
Dobrý večer poraďáci! Prosím Vás poraďte mi ako vložiť do prezentácie pohyblivý obrázok-animovaný.Z animovaného obrázka sa mi po vloženi do prezentácie stane obyčajný obrázok.Ďakujem:mad:
Chobot
24.09.08,20:45
Dobrý večer poraďáci! Prosím Vás poraďte mi ako vložiť do prezentácie pohyblivý obrázok-animovaný.Z animovaného obrázka sa mi po vloženi do prezentácie stane obyčajný obrázok.Ďakujem:mad:

A skúšala si aj spustiť prezentáciu? Alebo si len pozerala jednotlivé strany? Prezentácia sa spúšťa funkčnou klávesou F5.

Ešte pre upresnenie - akú animáciu si do prezentácie vložil? V akom formáte? Bolo to .gif? Ak áno a vložila si to cez "Vložiť obrázok", tak to bude animované tým spustením prezentácie.

V prílohe máš taký vzor - otvor si ju a potom klikni na F5.
zlatica.turisova
25.09.08,07:56
Ďakujem za radu.Ja som si prezentáciu spustila,ale obrázok mi neblikal.Stiahla som ho z internetu a vložila najprv do mojich dokumentov-Microsoft office Word/v rámci prípravy materiálu na prezentáciu/.Obrázok už tam neblikal. Potom som skúsila vložiť obrázok priamo z internetu do prezentácie a tiež neblikal. Po otvorení tvojej prílohy a spustení prezent./ F5 / obrázok sa hýbal. Kde robím chybu?Ďakujem už je to dobre. Ja som vkladala cez ikonu vložiť obrázok a nie cez text "vložiť"Ešte raz vrele dík. Už si mi pomohol aj cez iného poraďáka s vložením hudby. Mnohoásobné ĎAKUJEM:
Chobot
25.09.08,08:40
Ďakujem za radu.Ja som si prezentáciu spustila,ale obrázok mi neblikal.Stiahla som ho z internetu a vložila najprv do mojich dokumentov-Microsoft office Word/v rámci prípravy materiálu na prezentáciu/.Obrázok už tam neblikal. Potom som skúsila vložiť obrázok priamo z internetu do prezentácie a tiež neblikal. Po otvorení tvojej prílohy a spustení prezent./ F5 / obrázok sa hýbal. Kde robím chybu?Ďakujem už je to dobre. Ja som vkladala cez ikonu vložiť obrázok a nie cez text "vložiť"Ešte raz vrele dík. Už si mi pomohol aj cez iného poraďáka s vložením hudby. Mnohoásobné ĎAKUJEM:

Jááj počkaj, ty robíš prezentáciu vo Worde? Tak tam ti to nepôjde! Word nie je spustiteľná aplikácia. Dokument Wordu nepodporuje animácie, tam ti pripojí len statický obrázok! TO máš také isté, ako keby si ten dokument vytlačila a chcela od neho, aby na papiera prebiehala animácia.

Ak chceš prezentáciu s animáciou, tak prezenáciu musíš vytvori v aplikácii Power Point. Tá podporuje rôzne pekné čačky bačky, blikajúce texty a animované obrázky. Word ti takú prezentáciu neurobí.

Tam je pes zakopaný.;)

Alebo som zle pochopil, čo si napísala... V akej aplikácii si teda vytvorila prezentáciu? Vo Worde alebo v PP?
anklar
25.09.08,13:40
A skúšala si aj spustiť prezentáciu? Alebo si len pozerala jednotlivé strany? Prezentácia sa spúšťa funkčnou klávesou F5.

Ešte pre upresnenie - akú animáciu si do prezentácie vložil? V akom formáte? Bolo to .gif? Ak áno a vložila si to cez "Vložiť obrázok", tak to bude animované tým spustením prezentácie.

V prílohe máš taký vzor - otvor si ju a potom klikni na F5.

Ahoj, Chobotík.
Klikla som na Tvoju prílohu, ktorú si doložil k svojmu textu, aby som si to pozrela.
Nedalo sa to otvoriť, na monitor mi vyskočilo okienko "Otvoriť v programe" - nasledovala ponuka. Prosím ťa, v akom programe si to budem môcť prezrieť?
Klik na F5 nepomáha.:rolleyes:
Opäť (ako vždy) niečo neviem :mee:. Inokedy sa mi prílohy Poraďákov bez problému otvoria. Čo mi chýba v PC alebo, čo robím zle?
Chobot
25.09.08,13:54
Ahoj, Chobotík.
Klikla som na Tvoju prílohu, ktorú si doložil k svojmu textu, aby som si to pozrela.
Nedalo sa to otvoriť, na monitor mi vyskočilo okienko "Otvoriť v programe" - nasledovala ponuka. Prosím ťa, v akom programe si to budem môcť prezrieť?
Klik na F5 nepomáha.:rolleyes:
Opäť (ako vždy) niečo neviem :mee:. Inokedy sa mi prílohy Poraďákov bez problému otvoria. Čo mi chýba v PC alebo, čo robím zle?

Prezentácie sú štandardne v programe Power Point alebo inej free verzii nejaké prehliadača prezentácií. Treba si priradiť koncovku .ppt k aplikácii Power Point (ak ju máš na PC).

F5 môžeš klikať až potom, keď ti to otvorí Power Point.
Chobot
26.09.08,10:24
Ahoj, Chobotík.
Klikla som na Tvoju prílohu, ktorú si doložil k svojmu textu, aby som si to pozrela.
Nedalo sa to otvoriť, na monitor mi vyskočilo okienko "Otvoriť v programe" - nasledovala ponuka. Prosím ťa, v akom programe si to budem môcť prezrieť?
Klik na F5 nepomáha.:rolleyes:
Opäť (ako vždy) niečo neviem :mee:. Inokedy sa mi prílohy Poraďákov bez problému otvoria. Čo mi chýba v PC alebo, čo robím zle?

A už ti to ide?
anklar
26.09.08,10:39
A už ti to ide?
:) ...nuž, hm, ehm, hrmnnm, :) vieš, hm, ja si najskôr musím dať zistiť, či vôbec mám power point. To sa dozviezm, keď bude mať servisman čas. Tak sa veci majú, už vieš, Chobotík?. :)
Strááášne však ceňujem Tvoj interes, škoda, že ti nemôžem opäť dať bod.
Chobot
26.09.08,10:46
:) ...nuž, hm, ehm, hrmnnm, :) vieš, hm, ja si najskôr musím dať zistiť, či vôbec mám power point. To sa dozviezm, keď bude mať servisman čas. Tak sa veci majú, už vieš, Chobotík?. :)
Strááášne však ceňujem Tvoj interes, škoda, že ti nemôžem opäť dať bod.

Tak si stiahni a nainštaluj túto aplikáciu (Power Point Viewer). Je to síce len na prezeranie prezentácií, upravovať ich nemôžeš, ale aj to stačí.

http://downloads.sk/program/power-point-viewer_37?diskusia=1
anklar
26.09.08,10:56
Tak si stiahni a nainštaluj túto aplikáciu (Power Point Viewer). Je to síce len na prezeranie prezentácií, upravovať ich nemôžeš, ale aj to stačí.

http://downloads.sk/program/power-point-viewer_37?diskusia=1

Stiahnuť smelo, bez obáv? Táto otázka len preto, že po príchode do práce som si narýchlo prečítala na post.sk, že free verzia Spybot je vírus a treba si to rýchlo odinštalovať. Ale, keď to tu dávaš Ty, tak to musí byť OK, jasné.
Ďakujem :).
hanelie
26.09.08,11:47
klárika,

vieš, hm, ja si najskôr musím dať zistiť, či vôbec mám power point.
aký máš office? napr 2000 - tam je aj ppt
skús si pozrieť : štart programy - mala by tam byť ikona power point
anklar
01.10.08,09:57
klárika,

aký máš office? napr 2000 - tam je aj ppt
skús si pozrieť : štart programy - mala by tam byť ikona power point

Ahoj, Hanka,
nemám power point. Chobot mi ponúkol na stiahnutie, aj som to použila, ale že kde to mám!!!, kam sa to umiestnilo, nemám ánung.
Orim
01.10.08,16:18
Skús to pohľadať cez štart hladať, tam daj názov programu, tak to možno najdeš. :)
anklar
02.10.08,13:23
Skús to pohľadať cez štart hladať, tam daj názov programu, tak to možno najdeš. :)

Priatelia, Chobot, Hanelie i Orim, priatelia, Vy zrejme neviete, že hádžete ...;). Dúfam však, aj tak vidíte, že klobúk mám pred Vami dolu.

Takto, na diaľku, hm, Vaše snahy naučiť ma niečo, asi vyjdú nazmar. To by ste museli nado mnou stáť s bičom v ruke - aj tak by som nič nenašla.
V tejto oblasti som celkom normálny analfabet.