marekpm
25.09.08,07:40
Prajem dobry den,

chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s tym ako je to a ci je to mozne mat u toho isteho ZĽ 2 pracovné zmluvy, a aky to ma vplyv na odvody dan, atd.


DAKUJUM
Jana1303
25.09.08,05:48
Áno môžeš mať u jedného zamestnávateľa 2 prac.pomery, odvody platíš z oboch prac. pomerov, daň taktiež z oboch prac. pomerov ale nezdaniteľnú čiastku si môžeš uplatniť iba v jednom prac. pomere a daňový bonus taktiež iba v jednom prac. pomere.
Maňaska
27.08.09,09:16
Dorý deň,

je pravda, že:
pri súbežných pracovných pomeroch platí zamestnávateľ odvody nasledovne:

ZP - za ZC zo súčtu VZ za oba pracovné pomery, ktorý však nesmie byť väčší ako max. VZ (2006,17)
za ZL zo súčtu VZ zamestnanca, ktorý však nesmie byť väščí ako max. VZ (2006,17)

SP - za ZC - zo súčtu VZ, ktorý však nesmie byť väčší ako max. VZ(1084,55 , 2892,12)
za ZL - z VZ z každého pracovného pomeru - čiže súčet môže byť väčší ako max. VZ.

Ďakujem za posúdenie.
majoneza
27.08.09,10:00
Ak napln prace je ine, moze byt efektivnejsie mat jeden pracovny pomer a jednu dohodu.

V tom pripade, z dohody zamestnanec neplati odvody, tak usetrite nieco. Najvacsi rozdiel je v tom, ze zamestnavatel plati odvody okolo 1 % (a nie 35,2 %) tak teoreticky, by mal byt ochotny platit o tretinu viac za pracu na zaklade dohody.
Maňaska
27.08.09,11:43
Musia to byť dva pracovné pomery. ide teraz o to, čo s odvodmi a či to robím dobre.