Ljenka
25.09.08,08:18
Zdravím všetkých,
potrebujem poradiť. Sme firma vyrábajúca vzduchotechniku ( živnostník ) a potrebujeme zamestnať živnostníkov. Prácu budú vykonávať u nás, našimi strojmi atď...Výsledkom je konkrétna vec, neurčitého počtu a samozrejme na neurčitý čas, preto sa nám zmluva o dielo nehodí. Nevie mi niekto poradiť nejaký vhodný vzor, ktorý by som si následne upravila??Ďakujem.
Zita5
25.09.08,06:22
Zdravím všetkých,
potrebujem poradiť. Sme firma vyrábajúca vzduchotechniku ( živnostník ) a potrebujeme zamestnať živnostníkov. Prácu budú vykonávať u nás, našimi strojmi atď...Výsledkom je konkrétna vec, neurčitého počtu a samozrejme na neurčitý čas, preto sa nám zmluva o dielo nehodí. Nevie mi niekto poradiť nejaký vhodný vzor, ktorý by som si následne upravila??Ďakujem.

Podľa môjho názoru sa jedná o pracovný pomer . " X " krát opakovaná téma , skúste pohľadať na Porade .
Zita5
25.09.08,06:30
Pôsobnosť Zákonníka práce
§ 1
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#hore)

(1) Tento zákon upravuje individuálne pracovnoprávne vzťahy v súvislosti s výkonom závislej práce fyzických osôb pre právnické osoby alebo fyzické osoby a kolektívne pracovnoprávne vzťahy.

(2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

(3) Závislá práca môže byť vykonávaná výlučne v pracovnom pomere, v obdobnom pracovnom vzťahu alebo výnimočne za podmienok ustanovených v tomto zákone aj v inom pracovnoprávnom vzťahu. Závislou prácou nie je podnikanie alebo iná zárobková činnosť založená na zmluvnom občianskoprávnom alebo zmluvnom obchodnoprávnom vzťahu podľa osobitných predpisov.