Richard
06.05.05,21:02
Ak si želáte poslať link (link je adresa témy, resp. príspevku, na ktorú stačí kliknúť a nasmeruje užívateľa priamo na danú webovú adresu) na tému, o ktorej si myslíte, že by mohla zaujímať aj Vášho známeho.

Postupujte nasledovne:
Otvorte si želanú tému, v hornom menu stlačte "Práca s témou", po stlačení sa vynorí menu, z ktorého si vyberte "Poslať na email". Otvorí sa nové okno s formulárom, kde zadáte emailovú adresu príjemcu, ktorému chcete link na túto tému poslať.

Prikladám aj obrázok, kde je znázornené rozbaľovacie menu z ktorého sa dá vybrať tlačidlo "Poslať na email".
ayya
26.04.06,18:24
musim sa priznat, ze az teraz pred chvilkou som prisla na to, ako tu v porade poslat link na jednotlivy prispevok :D lebo niekedy je tema velmi dlha a vyhladanie konkretneho prispevku potom zaberie vela casu.....:o doteraz som to robila velmi komplikovane cez rozsirene vyhladavanie ....

link na temu som vedela poslat uz davno - obycajne to robim tak, ze si ziadanu temu necham "otvorit v novom okne"... urobim dvojklik v adresarovom okienku aby sa mi adresa "omodrila", potom ctrl+c ... a na mieste, kde ten link chcem vlozit dam ctrl+v ... hotovo - ja viem, ze to vacsina z nas vie, ale aj tak to sem pisem :D lebo .... dnes som prisla na to, ako sa da poslat link priamo na jednotlivy prispevok...
som tak trosku "zavidela" lenkek... alebo AVO, alebo inym ... ale hanbila som sa spytat a nevedela som tu na porade najst ten navod :o

takze: teraz sa idem pochvalit:
kazdy prispevok je cislovany, to som vedela uz davno ... ale az dnes som si vsimla, ze tak isto ako tema, sa da aj jednotlivy prispevok "otvorit v novom okne" prave cez to poradove cisielko prispevku... a potom je postup taky isty ako pisem hore...

veeeeeeelmi sa vytesujem, ze som na to prisla :D :D :D
lenkak
26.04.06,18:30
Len Richardov príspevok je upozornenie mailom na link, ale píšeš pre mnohých ľudí nové zistenia.
Teším sa s Tebou.
Viera123
26.04.06,18:36
Ayya, ty sa vytešuješ, a ja som ešte stále neprišla na to číslovanie!!! už som to vzdala, že veď sa naučím na minikurze!:D
Ale keď si tie číslovania už načala, tak mi to skús ešte raz vysvetliť! Ja za ten svet nemôžem nájsť väčšie číslo ako to, ktoré sa mi vojde na stránku!:mee:
Sorry, že som mimotemy . Pretože akonáhle si otvorím stránku novú, tak mi to čísluje opäť od jedna, číže nemám šancu nájsť príspevok väčšieho čísla ako 40!
ayya
26.04.06,18:37
Len Richardov príspevok je upozornenie mailom na link, ale píšeš pre mnohých ľudí nové zistenia.
Teším sa s Tebou.

nechcela som zakladat kvoli tomu jednu samostatnu temu... a uz pol hodinku hladam, kde by sa to hodilo... nakoniec som sa rozhodla, ze sem ... ;)

okrem toho som si hned aj vyskusala, ze v ramci porady mozem zmenit nazov odpovede a pridat tam ikonku z tych, ktore su umiestnene dolu ... tiez sa to asi velmi nepouziva :-) ... co aj celkom schvalujem, lebo sa podla toho da celkom dobre orientovat, ze v ktorej teme prave som, ak mam narolovane prispevky az dolu na stranke - navyse - nastavila som si ich az 20 ... takze moje stranky su "dlhe"

ale niekedy sa aj zmena nazvu odpovede moze hodit :)
lenkak
26.04.06,18:38
Viera 123, pri svojom príspevku máš vpravo hore číslo 4. Na to keď klikneš otvorí sa tvoj príspevok ale len on. Nie celá téma. Takto fungujú všetky príspevky.
ayya
26.04.06,18:39
Ayya, ty sa vytešuješ, a ja som ešte stále neprišla na to číslovanie!!! už som to vzdala, že veď sa naučím na minikurze!:D
Ale keď si tie číslovania už načala, tak mi to skús ešte raz vysvetliť! Ja za ten svet nemôžem nájsť väčšie číslo ako to, ktoré sa mi vojde na stránku!:mee:
Sorry, že som mimotemy . Pretože akonáhle si otvorím stránku novú, tak mi to čísluje opäť od jedna, číže nemám šancu nájsť príspevok väčšieho čísla ako 40!

Vierka, vidis ako su jednotlive prispevky od ludi oddelene? ... ako vies, kto pise odkial-pokial? ... je to graficky rozdelene na jednotlive prispevky... a v pravom hornom rozku je cisielko a pred nim je # ...
vyskusaj hned teraz... tento bude mat #7 ak ma nikto nepredbehne :D
ayya
26.04.06,18:43
... pretože akonáhle si otvorím stránku novú, tak mi to čísluje opäť od jedna, číže nemám šancu nájsť príspevok väčšieho čísla ako 40!
nechapem... ako otvaras nove stranky? popis postup... mozes? :confused:
lenkak
26.04.06,18:55
Každá príspevok v téme sa začína od č. 1. Ale samotná téma má svoje číslo. Každá iné.
V každej téme nájdeš pri každom príspevku číslo od 1 - až po posledný príspevok v téme. Ale téma má len jedno číslo.

Uvedieme si pr. tejto témy. Táto téma má poradové číslo : 9105, vidíš ho hore v linku:
http://www.porada.sk/t9105-ako-posla-link-na-temu.html (http://www.porada.sk/t9105-ako-posla-link-na-temu.html)

a má 8 príspevkov , môj bude deviaty.
Príspevky sú očíslované od 1-9 aj s mojim.
Barbara
27.04.06,04:36
Každá príspevok v téme sa začína od č. 1. Ale samotná téma má svoje číslo. Každá iné.
V každej téme nájdeš pri každom príspevku číslo od 1 - až po posledný príspevok v téme. Ale téma má len jedno číslo.

Uvedieme si pr. tejto témy. Táto téma má poradové číslo : 9105, vidíš ho hore v linku:
http://www.porada.sk/t9105-ako-posla-link-na-temu.html (http://www.porada.sk/t9105-ako-posla-link-na-temu.html)

a má 8 príspevkov , môj bude deviaty.
Príspevky sú očíslované od 1-9 aj s mojim.



Ahojte Kočky, môžem sa pridať aj ja??? Ja to robím tak, že si otvorím 2 okná PORADY a na aký príspevok chcem poslať link, tak to robím tak, že v 1 okne mám nachystanú odpoveď a v 2 okne mám ten link čo chcem poslať, takže kliknem na ten link čo chcem poslať, chytím to s myšou a prenesiem to do mojej odpovedí a jeto!!!:D :D :D

a tiež som hrdá nato, lebo som nato prišla sama, len ma mrzí, že som ešte nato neprišla ako treba meniť farbu písmen v odpovedi, skúšam, ale sa mi to nedarí :mee: :mee:
Paula
27.04.06,04:49
Ahojte Kočky, môžem sa pridať aj ja??? Ja to robím tak, že si otvorím 2 okná PORADY a na aký príspevok chcem poslať link, tak to robím tak, že v 1 okne mám nachystanú odpoveď a v 2 okne mám ten link čo chcem poslať, takže kliknem na ten link čo chcem poslať, chytím to s myšou a prenesiem to do mojej odpovedí a jeto!!!:D :D :D

a tiež som hrdá nato, lebo som nato prišla sama, len ma mrzí, že som ešte nato neprišla ako treba meniť farbu písmen v odpovedi, skúšam, ale sa mi to nedarí :mee: :mee:
Nastav sa kurzorom do citovaného príspevku na miesto, kde chceš písať , klikni na okienko na lište hore , kde sa dá farba zmeniť.
Barbara
27.04.06,05:28
Nastav sa kurzorom do citovaného príspevku na miesto, kde chceš písať , klikni na okienko na lište hore , kde sa dá farba zmeniť.


skúsím to tak- teda
takto??? keď som chcela napísať " takto??, tak najprv som klikla na A- kde sa zmenia farby, takto skúša vždy, ale to mi stále zmení na čierne

Vieš načo som prišla???, že Ty máš aj po ukončení vety toto : /color a Ešte aj Quote a ja to nemám. ja mám len toto COLOR="PaleGreen" COLOR tie "" tam TY nemáš, čo dočerta robím zle???

[COLOR="LightBlue"]ďakujem Ti, skúšam to tak ako tu vidím, jak to máš TY

vidíš vôbec mi to nejde
Paula
27.04.06,05:31
skúsím to tak teda
takto???Sem so si dala kurzor a hore na lište máš okienko "A", tam si zvolíš farbu


ďakujem Ti, skúšam to tak ako tu vidím, jak to máš TY
V príspevku predtým som ti iba písala. ako farbu zmeníš, nevstúpila som do tvojho,prepáč.
Barbara
27.04.06,05:42
Nastav sa kurzorom do citovaného príspevku na miesto, kde chceš písať , klikni na okienko na lište hore , kde sa dá farba zmeniť.


COLOR=royalblue - nemáš tam ani uvodzovky a ja to tam mám:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: kurčapes prečo mi to nejde????:mee: :mee:

jóóój prečo tam mám tie uvodzovky????
postup ako to robím --- teda kliknem na A/ som chcela aby to A bolo tučné tak som vyčiernila to Ačko a klikla na B napísalo mi 2x B, ale určite mi to nenapísalo tučným
napr. teraz mám na Ačku , že mi to má písať s modrým, ale nepíše.
Paula
27.04.06,06:23
ale nepíše.
Najprv kliknúť na voľbu pre farbu, a potom písať.
Najprv kliknúť na voľbu pre tučné, a potom písať
Hlinkovx
27.04.06,06:23
anika..
a vyznačíš si ten text, ktorého písmo a farbu chceš zmeniť??
Zita5
27.04.06,06:30
Ahojte Kočky, môžem sa pridať aj ja??? Ja to robím tak, že si otvorím 2 okná PORADY a na aký príspevok chcem poslať link, tak to robím tak, že v 1 okne mám nachystanú odpoveď a v 2 okne mám ten link čo chcem poslať, takže kliknem na ten link čo chcem poslať, chytím to s myšou a prenesiem to do mojej odpovedí a jeto!!!:D :D :D

a tiež som hrdá nato, lebo som nato prišla sama, len ma mrzí, že som ešte nato neprišla ako treba meniť farbu písmen v odpovedi, skúšam, ale sa mi to nedarí :mee: :mee:


V okienku odpovede na hornej lište máš také " A " podtrhnuté s hrubou čiarou , klikni vedľa toho na šipku a tam sa Ti roztvorí farebná škála . Na písmo , ktoré chceš zmeniť farebne si osvieť/tak ako keby si išla kopírovač / a klikni na ľubovoľnú farbu .....a už to je .
Barbara
27.04.06,07:03
anika..
a vyznačíš si ten text, ktorého písmo a farbu chceš zmeniť??


som to škúšala všelijako ajtak že som najprv klikla na A tam sa mi to zmenilo napr. na modrú uzučkú čiarku ale keď som začala písať tak mi to zase písalo načierno.
aj tak som to skúšala, že najprv som napísala text, vyčiernila a klikla na modré, ale mi to ostalo čierne--presne som to tak chcela písať ako vo Worde,
že najprv napíšem text a potom vyčierním a kliknem napr. na tučné Béčko.a ništ.
díky Vám za RADY:p
budem to ďalej skúšať,
Barbara
27.04.06,07:14
V okienku odpovede na hornej lište máš také " A " podtrhnuté s hrubou čiarou , klikni vedľa toho na šipku a tam sa Ti roztvorí farebná škála . Na písmo , ktoré chceš zmeniť farebne si osvieť/tak ako keby si išla kopírovač / a klikni na ľubovoľnú farbu .....a už to je .

no veď to robím tak , dočerta a ništ, už som ztoho zúfala, pripadám ako NEMTUDKO:mee:
teraz skúsimteraz skúšam
vidím tam uzučku ružovú čiaru, t.z. že by toto malo písať ružovje, ale určite to nebude:mee:

no vidzíte??? že to neni????
to COLOR= "Plum " to Plum prečo ja mám v uvodzovkach???? má to tak byť???? asi nie
:rolleyes:
Simonab
27.04.06,07:57
Ahoj ako ti to ide? Iba skúšam, ale mne sa to podarilo normálne ako vo Worde. Aj keď som priamo písala, aj keď som si ho začiernila. V čom môže byť u teba zrada?
Barbara
27.04.06,08:11
Ahoj ako ti to ide? Iba skúšam, ale mne sa to podarilo normálne ako vo Worde. Aj keď som priamo písala, aj keď som si ho začiernila. V čom môže byť u teba zrada?

Ahoj asi v tom čo som už vyššie písala, že to red ja mám s veľkým R a Vy to máte s malým.
to by som už aj ja strašne rada vedela, že kde je ten pes zakopaný.
skúšam to odvtedy čo som tu členkou a nie a nie.

díky za ochotu :D
už som v koncoch:cool: :mad:
ešte že aspoň tie smajlíky mi fungujou:) ;)
rada
27.04.06,12:47
:) Jéééj, čítam si tieto príspevky a naučili ste ma tu takto farebne pracovať
Doteraz som to nevedela.
Ďakujem a pekný deň.:o
Barbara
28.04.06,05:20
Slávaa ešterazsláva

vidzíte?už mi to jde:D :D


som veľmi šťastnátralalalalalalalaltrililiiiiiiďakujem Vám všem,ktorí ste sa mi snažilipomôcťaby som už konečne aj ja vedela zvýrazňovaťtext
srdečná vďaka
tiririririrturururskáčem od radosti
Simonab
28.04.06,06:03
Slávaa ešterazsláva

vidzíte?už mi to jde:D :D


som veľmi šťastnátralalalalalalalaltrililiiiiiiďakujem Vám všem,ktorí ste sa mi snažilipomôcťaby som už konečne aj ja vedela zvýrazňovaťtext
srdečná vďaka
tiririririrturururskáčem od radosti

Barbarka veď sa pochváľ ako sa ti to podarilo.:p Možno aj iní majú taký istý problém. Teším sa s tebou:p ;) :p ;) . Ide ti to nádherne.
Barbara
28.04.06,06:28
Barbarka veď sa pochváľ ako sa ti to podarilo.:p Možno aj iní majú taký istý problém. Teším sa s tebou:p ;) :p ;) . Ide ti to nádherne.


Ahoj Simonka
tak ja to robím tak, že keď si vyberiem nejakú farbu, kliknem naň objaví sa mi názov farby a text napíšem medzi názvom farby a medzi COLORnapr. ---COLOR=Red COLOR--- takže COLOR=REDkliknem medziRED a COLOR napíšemtext a na konci je slovoCOLOR
neviem či som to napísala dosť zrozumiteľneale dúfam
alebo pri podčiarknutí medzi dvoma Učkami napr.PrvéUtextdruhéU
:p
ale určite je aj jednoduhší spôsob , ale ten ešte neviem.
a neviem ešte ako naraz zmeniť písmo aj farbu
Hlinkovx
28.04.06,10:54
a neviem ešte ako naraz zmeniť písmo aj farbu
však si predsa vyznačíš to , čo chceš zmeniť a zmeníš aj písmo a aj veľkosť...
podľa mňa je to tak najjednoduchšie
Hlinkovx
28.04.06,10:55
dkkkkkkotirirtzuikk
Hlinkovx
28.04.06,10:57
ale zložitejšie vyberieš farbu zobrazí sa [ COLOR = "Navy" ] klikneš na veľkosť [ SIZE = "2" ] dkkkkkkotirirtzuikka napíšš text..a na konci je zase toto [ /SIZE ][ /COLOR ]
ale podľa mňa je toto zbytočne komplikované
Kabaka123
27.04.15,14:31
Ayya, ty sa vytešuješ, a ja som ešte stále neprišla na to číslovanie!!! už som to vzdala, že veď sa naučím na minikurze!:D
Ale keď si tie číslovania už načala, tak mi to skús ešte raz vysvetliť! Ja za ten svet nemôžem nájsť väčšie číslo ako to, ktoré sa mi vojde na stránku!:mee:
Sorry, že som mimotemy . Pretože akonáhle si otvorím stránku novú, tak mi to čísluje opäť od jedna, číže nemám šancu nájsť príspevok väčšieho čísla ako 40!

Vierka, vidis ako su jednotlive prispevky od ludi oddelene? ... ako vies, kto pise odkial-pokial? ... je to graficky rozdelene na jednotlive prispevky... a v pravom hornom rozku je cisielko a pred nim je # ...
vyskusaj hned teraz... tento bude mat #7 ak ma nikto nepredbehne :D

číslovanú tému vidím v linku, vidím číslo postu, tiež v linku - napr. ten môj 2715778

ale idem si oči vyočiť, číslo v pravom hornom rožku nevidím...
ja v mojom príspevku v pravom hornom rohu mám len hodiny, dátum a čas.
Kde je to číslo príspevku?


A práve som objavila okienko hľadať v debate:):):) LUPA
Pre mňa nový objav.
kukučka
27.04.15,14:41
Nuž preto, lebo tá téma desaťročná, je od vzniku porady! :D

pod príspevkom je retiazka, je tam ukrytý odkaz, postav sa na ňu a skopíruj
Kabaka123
27.04.15,16:32
Nuž preto, lebo tá téma desaťročná, je od vzniku porady! :D

pod príspevkom je retiazka, je tam ukrytý odkaz, postav sa na ňu a skopíruj


aha ok vďaka....

pohľadala som novšiu tému a v novšej téme tiež nie sú v pravom rohu čísla príspevkov... ale ak sa pod pravým rohom myslí číslo v linku... tak viem už viem o čo sa jedná... myslím, že pravý horný roh... nie je celkom šťastné vyjadrenie... číslo príspevkoch sa zobrazuje aj v starších témach... klikla som na retiazku... a je mi to jasné....