junior2
25.09.08,11:34
chcela by som sa spytat, ci sa ma odpocitat DPH z blocku za parkovne.
Podotykam, ze na blocku nie je uvedena dan ani jej sadzba. Je to vlastne dan zaplatena mestu za zotrvanie v historickej casti mesta.
Martin Mocko
25.09.08,09:37
chcela by som sa spytat, ci sa ma odpocitat DPH z blocku za parkovne.
Podotykam, ze na blocku nie je uvedena dan ani jej sadzba. Je to vlastne dan zaplatena mestu za zotrvanie v historickej casti mesta.

Pokial je to dan za zotrvanie v hist. casti..tak nemoze ist o parkovanie. A v tomto pripade uctujes na 538...a jasne ze bez DPH kedze dan nie je predmetom dane :rolleyes:
junior2
25.09.08,09:57
a v pripade, ze je uvedene priamo na blocku "parkovne", tak si zrejme odpocitavam DPH...
je to trosku matuce, kedze vlastne ten listok je z parkovacieho automatu
Martin Mocko
25.09.08,10:05
a v pripade, ze je uvedene priamo na blocku "parkovne", tak si zrejme odpocitavam DPH...
je to trosku matuce, kedze vlastne ten listok je z parkovacieho automatu

Polopatisticky: DPH odpočítaš iba z dokladu, na ktorom je uvedená sadzba dane a výška DPH. Pokiaľ tam nič také nenájdeš...tak ide buď o neplatcu, službu/tovar oslobodený od DPH alebo predávajúci nepozná zákon a vystavuje doklady "jánošíkovsky" od buka do buka - vo všetkých týchto prípadoch nemôžeš odpočítať DPH, keďže nie je akú...
junior2
25.09.08,10:57
dakujem :-)
junior2
25.09.08,11:53
a este drobna podotazka: ak budem mat na blocku uvedene "parkovne", na aky ucet budem davat naklad?
Martin Mocko
25.09.08,12:03
a este drobna podotazka: ak budem mat na blocku uvedene "parkovne", na aky ucet budem davat naklad?

518AE - keďže ti niekto poskytuje priestor na parkovanie vozidla - poskytuje ti službu - prenájom priestoru.