adenka
25.09.08,12:26
chcela by som poprosiť o radu všetkých poraďákov...mám takýto problém.
Dostala som do rúk jednu s.r.o., ktorá má účtovníctvo spracované len za
rok 2004, to znamená, že potrebujem účtovať 2005, 2006 a 2007. A neviem čo mám robiť...mám program TP Soft, ale s ním už končím. Kupujem si Pohodu, ale neviem či je tam možné účtovať aj takto dozadu...Nemá s tým niekto skúsenosť. Možno by mi dali aj možnosť účtovať aj tieto roky, ale zrejme by som platila upgrade za všetky tie roky. Nie je to veľa dokladov tak ma napadlo či je možné to účtovať aj nejako ručne....poradíte?
Jana1303
25.09.08,10:35
Ak môžem poradiť, stiahni si z internetu (www.exalogic.sk ) program - Oberon - a môžeš účtovať 100 položiek zadarmo v jednom roku a samozrejme i roky minulé.
m.hladka
25.09.08,10:41
Ak si nastaviš program, tak by sa to malo dať. Ručne radšej neskúšaj. A to nepodávali DP za tie roky?
adenka
25.09.08,10:59
nie za celé roky nemajú ani štvrťročné DP ani ročné. Nechcem to vidieť keď im vyrubia tie pokuty. Jediné čo majú spravené sú mzdy aj s komplet výkazmi. Aj to len pre to, že im prišla na kontrolu inšpekcia a chceli to mať. Tak som im robila spätne všetky mzdy....ale bude to fuška.
m.hladka
25.09.08,12:11
Držím palce, nech ti aspoň dobre zaplatia. Po podaní DP za tie roky im určite príde kontrola.
botosova
28.09.08,17:13
Aj ja drzim palce s tymto veeeelkym problemom, osobne by som toto nechcela zazit
ondrejvla
28.09.08,18:58
No, úprimnú sústrasť! Ja som robila za 2 roky a bolo to vyčerpávajúce, dávaj si pozor na platné zákony v tom období.
adenka
29.09.08,13:53
Ďakujem všetkým, hádam to nejako zvládnem...
jacekova
29.09.08,14:15
A to je za trest??? lebo mne to tak pripadá... držím palce na rukách aj nohách :-)
Ondrejková
14.10.08,03:37
Vedel by mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať podiel na zisku v nemenovanej prevádzke herňa s hracími automatmi, ak firma je platcom DPH kvartálne.
Majiteľ mi len doniesol PPD, VPD. Ako to mám účtovať????
Ďakujem
Ondrejková
14.10.08,05:26
Naozaj mi nevie nikto odpovedať???
Danila
14.10.08,07:10
Vedel by mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať podiel na zisku v nemenovanej prevádzke herňa s hracími automatmi, ak firma je platcom DPH kvartálne.
Majiteľ mi len doniesol PPD, VPD. Ako to mám účtovať????
ĎakujemNo ťažko zaúčtuješ podiel na zisku, ak máš problém so základmi účtovníctva. V poslednom čase sa množia príspevky zadávateľov, ktoré si stránku Porady nevysvetľujú ako stránku pre možnosť konzultácií pri zaúčtovaní istej hospodárskej operácie, ale firmu pre sprostredkované spracovanie účtovníctva. Podnikateľská verejnosť oprávnene často adresuje spŕšku kritiky na nekvalitné poskytovanie účtovníckych služieb. Tvoj prípad je toho jednoznančým príkladom. Možno som zariskovala poriadkovú pokutu od admina, ale s radosťou ju prijmem, ak moje slová padnú na úrodnú pôdu pre tých, ktorí sa účtovníctva chytajú ako záchrannej slamky, keď na trhu práce nenašli inú realizáciu. A aby si nepovedala, tak predsa len Ti niečo poradím. Zober si údaje o účtovnej jednotke, analyzuj, koho vlastne účtuješ, zaúčtuj všetky hospodárske operácie na základe účtovných dokladov, zisti HV a zaúčtuješ podiel na zisku, ak nejaký bude. Aj keď neviem, prečo to všetko práve v tomto období.
Ondrejková
14.10.08,11:04
Milá Danielka,
pre tvoju informáciu, robím účtovníctvo presne 6 rokov a prešla som presne 3 daňovými kontrolami, ktoré dopadli v celku úspešne. Chyby boli ako u každého, hovorí sa, sto ľudí, sto chutí. S témou podiel na zisku, no s tým som sa ešte nestretla. A pravdu povediac nič mi to nehovorí. Ale ďakujem, že si ma hneď hodila do jedného vreca s tými kvázy účtovníčkami, ktoré si myslia, že keď prejdú prvým kurzom účtovníctva tak si o sebe myslia bohviečo. Pekný deň