AntekaK
25.09.08,14:41
Ahojte,
naša škola dostala z MŠ prostriedky na vybudovanie jazykového laboratória - 80 % sme dostali, 20 % musíme dofinancovať. Projekt robilo riaditeľstvo školy. Mne prišli peniaze od zriaďovateľa, nemám žiadnu zmluvu ani nič, kde by bolo určené, ako urobiť vyúčtovanie a podobne. Zriaďovateľ dostal iba avízo od KŠÚ. Pýtala som sa ich, či ide o kapitálové prostriedky, zriaďovateľ sa usmernil, že sú to bežné výdavky. Neviete mi poradiť, či faktúra môže byť vystavená jedna, ja to rozúčtujem, časť uhradím z prostriedkov ministerstva, časť dofinancuje škola z rozpočtu. Ďalej v projekte urobili rozpis, musí byť tento rozpis presne dodržaný? S odstupom času prišli na to, že niektoré položky by mohli nahradiť rozumnejšími, samozrejme v rámci toho, aby išlo o predmety nutné do tohto laboratória.

Neviete mi poradiť, kde by som našla podrobné informácie týkajúce sa vyúčtovania nákladov spojených s vybudovaním laboratória?
Ďakujem Vám a želám pekný deň.
brixina
08.11.08,11:43
Dobry den,
aj ja mam podobny problem ako vy. Tiez sme skola a dostali sme peniaze na jazykove laboratorium. Tiez nemam ziadnu zmluvu nic, len proste prisli peniaze na ucet. Pozerala som, ze Vam nikto neodpisal a tiez neviem, ako to cele zauctovat. Celkovo od prijmu az po uhradu faktury. Ak ste to nahodou niekde nasli tak mi prosim Vas poradte. Dakujem
asma
09.11.08,09:34
predpokladám že ide o projekt vyhlaseny ministerstvom skolstva - skola vypracovala projekt a podala ho na ministersto - my sm takto robili uz dva, tiez sme nedostali ziadnu zmluvu len na stranke minedu bol zoznam skôl ktorym bol projekt schvaleny - skuste si to najst - co sa tyka na co sa financie minu - postupujete podla vasho projektu na co ste ich ziadali - ak mate v rozpocte poziadovane financie rozdelene na kapitalove a bezne - treba to dodrzat, ak len na bezne - treba dodrzat orientacne ceny, ak mate nejake vyhodnejsie ceny mozete ich vyuzit , podmienkou je aby sa dodrzala hranica beznych vydavkov, co sa tyka faktury moze byt jedna a tuto rozuctujete na financovanie z prostriedkov ministerstva a financovanie z vlastnych - sponzorskych prostriedkov - dufam ze je to zrozumitelne a ze to staci. vyucovanie sa robi sucasne s vyhodnotenim projektu - vascinou byva urcene uz vo vyhlaseni projektu
asma
10.11.08,05:51
este som zabudla - účtovanie - tak isto ako dotacia aj čerpanie normalne na položky - len som si dala analytiku napr. v SY 12 aby som vedela si kontrolovať čerpanie.
Iný je prípad, keď je v projekte klauzula - zriadiť mimorozpočtový účet - ale to sa asi vas netýka
judita1971
10.11.08,06:38
najsmutnejšie na týchto projektoch je, že ekonóm školy sa dozvie o tom zväčša ako posledný. Keď učitelia robia projekty, popíšu čo vedia , neporadia sa. A potom ekonóm láta pláta. Aj nám prešiel jeden projekt, ale čo tam popísali do projektu som ešte nevidela, pýtam ho už druhý týždeń, ale akosi bez odozvy. aký účet napísali, či treba zriadiť nový účet alebo nie, aké výdavky tam dali,...
asma
10.11.08,07:59
ja som povedala našej p. riaditelke, ze každý projekt musí prejst mojimi rukami, aby som videla, čo si dali do rozpočtu projektu a či si to dali správne - zatiaľ to u nás tak funguje, dôležitý je tiež harmonogram projektu - kedy sa čo nakúpi - to by mal tiež účtovník vedieť, či sa to dá tak, ako je to plánované