janina77
25.09.08,14:59
Dozvedela som sa, ze vykonavanie absolvenstskej praxe a s tym suvisiace financovanie je skratene zo 6 mesiacov na 1 mesiac.
Neviete niekto ci je to docasne do konca roka, alebo je to uplne zrusene, alebo ako to vlastne je.
Dakujem za odpovede.
Chobot
25.09.08,13:32
Dozvedela som sa, ze vykonavanie absolvenstskej praxe a s tym suvisiace financovanie je skratene zo 6 mesiacov na 1 mesiac.
Neviete niekto ci je to docasne do konca roka, alebo je to uplne zrusene, alebo ako to vlastne je.
Dakujem za odpovede.

Kto ti to povedal? V zákone je, že absolventská prax je najviac 6 mesiacov.

§ 51
Príspevok na vykonávanie absolventskej praxe


(1) Absolventská prax na účely tohto zákona je získanie odborných zručností a praktických skúseností u zamestnávateľa, ktoré zodpovedajú dosiahnutému stupňu vzdelania absolventa školy. Za absolventskú prax za podmienok ustanovených týmto zákonom je možné považovať aj získavanie alebo prehlbovanie odborných zručností alebo praktických skúseností uchádzačom o zamestnanie do 25 rokov veku, ktoré rozšíria ich možnosti uplatnenia na trhu práce.

(2) Za absolventa školy sa na účely tohto ustanovenia okrem absolventa školy podľa § 8 ods. 1 písm. a) považuje každý uchádzač o zamestnanie do 25 rokov veku bez ohľadu na to, či skončil sústavnú prípravu na povolanie, a bez ohľadu na to, či získal pravidelne platené zamestnanie.

(3) Absolventská prax sa vykonáva na základe uzatvorenej písomnej dohody o absolventskej praxi medzi absolventom školy vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie v určenej dĺžke a úradom a na základe uzatvorenej písomnej dohody medzi úradom a zamestnávateľom.

(4) Absolventská prax sa vykonáva najviac 6 mesiacov, bez možnosti jej predĺženia a opakovaného vykonávania, v rozsahu 20 hodín týždenne. Začiatok vykonávania absolventskej praxe a jej rozsah určuje zamestnávateľ. Po skončení absolventskej praxe vydá zamestnávateľ absolventovi školy potvrdenie o vykonaní absolventskej praxe.
janina77
25.09.08,13:44
v zakone ano, ale vraj nie su na to peniaze... info od ludi, co o nu ziadali.
Chobot
25.09.08,13:52
v zakone ano, ale vraj nie su na to peniaze... info od ludi, co o nu ziadali.

Tak to je možné - zákon píše, že je to max. 6 mesiacov. si to potom závisí od toho, koľko prostriedkov má úrad práce k dispozícii.
milanr
10.03.09,10:32
Máme uzatvorenú zmluvu s ÚPSVaR o absolventskej praxi. Chcem si iba overiť, aké povinnosti máme ako zamestnávateľ počas trvania praxe okrem evidencie dochádzky a vystavenia potrvdenia o vykonaní praxe. Odmenu mu nevyplácame žiadnu. Neprihlasujem ho ani do ZP + SP ? Ďakujem
drobeceva
10.03.09,10:34
Máme uzatvorenú zmluvu s ÚPSVaR o absolventskej praxi. Chcem si iba overiť, aké povinnosti máme ako zamestnávateľ počas trvania praxe okrem evidencie dochádzky a vystavenia potrvdenia o vykonaní praxe. Odmenu mu nevyplácame žiadnu. Neprihlasujem ho ani do ZP + SP ? Ďakujem
Tak ako píšeš. Nenahlásuješ nikde, stále po ukončení mesiaca dáš evidenciu dochádzky.
Monika C.
23.03.09,17:03
Poradáci nestíham to teraz tak sa Vás rovno opýtam - keď zamestnávateľ zobere niekoho na absolvenstskú prax má z toho niečo alebo je zadarmo.
inga26
27.03.09,09:50
Poradáci nestíham to teraz tak sa Vás rovno opýtam - keď zamestnávateľ zobere niekoho na absolvenstskú prax má z toho niečo alebo je zadarmo.

zadarmo??? urcite nie, vsak ma k dispozicii 4 hodiny denne cloveka, ktory ho nestoji ani cent, neplati zanho ziadne odvody... to sa mi nezda zadarmo, to mi pripada ako zisk

ale ak ta zaujima aj prispevok pre zamestnavatela, tak ten je minulostou.