Beata2
25.09.08,18:53
Ahoj Poraďáci, jeden známy /SZČO, platca DPH, JÚ/chce kúpiť byt na podnikanie, zriadiť si tam kancelárske priestory. Pýtal sa ma, či je možný spätný lízing. Netuším o čo ide. Počuli ste o tom?
Zoltán Kovács
25.09.08,16:56
Ahoj Poraďáci, jeden známy /SZČO, platca DPH, JÚ/chce kúpiť byt na podnikanie, zriadiť si tam kancelárske priestory. Pýtal sa ma, či je možný spätný lízing. Netuším o čo ide. Počuli ste o tom?

Pozri nasledovný link:

http://www.porada.sk/t34430-spatny-leasing.html
Beata2
25.09.08,17:12
Ďakujem za link, Vychádza mi z toho, že ak chce využiť spätný lízing, musí tú nehnuteľnosť najprv vlastniť. Dá sa to vôbec využiť aj na nehnuteľnosti? Ak áno, v čom je výhoda oproti napr.hypoúveru? Kto sa zaoberá spätným lízingom nehnuteľností?
Monika Kováčová
25.09.08,17:16
nemám právne vzdelanie ale podľa logiky mi vychádza toto:
leasing: vlastník leasingová spoločnosť, držiteľ nájomca (ide o prenájom s právom kúpy)
hypoúver: vlastník majiteľ, ťarcha v prospech banky

čo sa týka matematiky, úver je lacnejší.

Neviem ktorá sa spoločnosť sa zaoberá leasingom nehnuteľností.
Monika Kováčová
25.09.08,17:19
Beata2
25.09.08,17:24
Aha, a pri spätnom lízingu ide o zabezpečovací prevod vlastníckeho práva za finančné služby /ak som dobre čítala/. To znamená, že ak vlastním nehnuteľnosť a využijem spätný lízing, tak sa vlastníctvo prevedie na fin.spoločnosť? Je to vôbec bezpečné? Nehnevajte sa, ale opýtam sa ešte raz, dá sa to použiť pri nehnuteľnostiach?
Beata2
25.09.08,17:25
Ďakujem za ďalšie linky,idem si ich naštudovať
mladymuz
25.09.08,17:32
takouto formou aj my ziskavame prostriedky na dalsi rozvoj.
Spatne sa leasinguje aj budova aj vyrobne linky.
Beata2
25.09.08,17:49
Len sa chcem uistiť. počas trvania spätného lizingu ste previedli vlastnícke právo na spoločnosť, ktorá vám poskytla prostriedky?
mladymuz
25.09.08,18:00
nie je to ešte dotiahnuté, práve sa riesia zmluvy..ale bude.
Musí sa to tak isto aj vyradit a potom zase zaradit.
Zaobera sa tym aj Unicredit a CSOB.
Beata2
26.09.08,18:26
Ďakujem za odpoveď, nemohla som reagovať včera, odišli mi baterky z myši.