janina028
07.05.05,15:57
Milí poradaci, prosim o radu, teda skor informaciu. V nasom spolocenstve vlastnikov bytov mi ponukaju viest hlavne "papierovo" vsetko okolo spolocenstva. Lenze nemam s tym skusenosti :confused: , tak by som sa chcela opytat niekoho, kto skusenosti ma, ze kolko priblizne to zaberie casu a co vsetko to asi obnasa. Moc Vam dakujem :)

janka
Muška
07.05.05,14:32
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2253&page=25&pp=10&highlight=spolo%E8enstvo+bytov
klikni.
A hore na lište si daj hľadať "spoločenstvo bytov" - najdeš dosť tém, ktoré Ti pomôžu
sklenkova
07.05.05,14:33
záleží od počtu bytov.Ak ide o účtovnú stránku a tak 40 bytov(predpokladám,že tam bývaš a bola by si v predstavenstve)je čo sledovať:zálohy za byty,FO,zálohy na teplo,elektriku,...rôzne revizie,zálohové platby-pri zvyšovaní,dodávatelov-úhrady,inventúru-ale pokiaľ si skúsená účtovníčka tak ti to nebude robiť problém -len stáť veľa času.
janina028
07.05.05,14:48
Dakujem za rady.Ano byvam tu a bola by som v predstavenstve, bytov mame 18 a nie je tu ani jeden neplatic. Teraz som este nejake 4 mesiace doma (materska dovolenka), ale potom to bude horsie, co sa tyka casu, tak preto som sa radsej informovala. Dakujem este raz obom.

janka
sklenkova
07.05.05,15:12
Skús si pozrieť stránku:www.kornel.sk/informator1.htm aj2
janina028
07.05.05,15:48
dakujem moc, mam, co citat:p , ale aspon to budem mat vsetko pohromade. a este jedna otazka, ak to nevadi: musi mat aj spolocenstvo ten "fantasticky" ;) registracny poriadok? asi ano, vsak? a musi byt aj schvaleny prislusnym uradom? tak to dufam, nie? este raz moc dik.:)

janka
sklenkova
07.05.05,16:59
áno, ale vyrieš to jednoducho. Pošli si email otázku do št. archívu ,behom 2-3 dní máš odpoveĎ.SVB má právnu subjektivitu, nie je SZČO takže mu nestačí iba pri vyraďovaní sa obrátiť na štátny archív.Ale pokiaľ si na materskej myslím,že to nebude pre teba žiaden problém a keď je pár šikovných ľudí je to super.Treba trochu sledovať aj zákony aby vo fonde vždy boli peniaze,keď máte reguláciu, teraz do dvoch rokov sú povinné merače a dať dom do poriadku, trebárs vyšpárovať, 6 roč.povinné revízie výťahov,elektrika v NP,príp.vymalovať...
sklenkova
07.05.05,17:02
áno,veď nie ste SZČO
janina028
07.05.05,17:40
Mila Kika, velmi pekne ti dakujem.Nastastie doteraz sa o spolocenstvo staral clovek, co vsetko dal porobit, tym myslim regulaciu - merace na teplo, novu strechu atd, vytah nastastie nemame a sparovat tiez asi netreba, lebo sme "tehlak", takze toto by mi odpadlo, ale co sa tyka toho reg.poriadku,tak o tom urcite nevedia, musim im to povedat a pomoct im to vybavit. Bude sa u nas totiz menit skoro cele predstavenstvo a v tom novom by som uz mala byt aj ja. Ale to je vlastne jedno, treba to riesit hned, aby sme nahodou este neplatili nejaku pokutu.

janka