Danina
26.09.08,08:06
Dobrý deň, prosím o názory na nasledovný problém:
Do sro chce vložiť peniaze zahraničná nepodnikajúca fyzická osoba a ja teraz neviem ako. / Ide o dosť veľkú sumu /. Jedinou jeho požiadavkou je, že z toho bude mať každý rok 5%. Pochádza z Ruska. Nechce platiť žiadne dane tam, máme mu to zdaniť tu on chce proste svojich 5% a hotovo, viac ho to netrápi. Nechce byť ani tichým ani normálnym spoločníkom. Pôvodne to chcel dať ako zálohu, lenže my by sme mali problém po prijatí úhrady na bankový účet s DPH. No vôbec neviem ako by sme tie peniaze mohli prijať aby to bolo čisté.
Ďakujem vopred za podnety aj názory, lebo už fakt neviem kam z konopí.
Vladimír Ozimý
26.09.08,06:57
z čoho bude mať 5%. Z poskytnutej sumy alebo zo zisku?
m.hladka
26.09.08,07:02
Spísať zmluvu o pôžičke a zahrnúť tam aj tie percenta, podľa toho o čo sa jedná.
Danina
26.09.08,07:19
5% by mal mať len z tých peňazí čo dá. Keby sa to klasifikovalo ako pôžička, bol by to úrok, a ten by mal byť jeho kapitálový príjem, nie? A on sa chce vyhnúť akýmkoľvek daniam. On chce už proste čisté peniaze, a či ich zdaníme my alebo ktokoľvek iný / samozrejme okrem neho / je mu fuk.
m.hladka
26.09.08,07:53
Hm, tak to sa jedná potom o veľký balík. Chce si ich schovať vo vašej firme. A čo tak urobíť s ním zmluvu o pôžičke bezúročnú. A vlastne by ste mu vracali splátky v 5%. Možno?
Danina
26.09.08,07:55
Ale on chce vrátiť asi aj istinu. Už som o tom aj uvažovala, ale podľa mňa by musel tie úroky priznať, nie?
m.hladka
26.09.08,09:55
Špekulant.
Danina
26.09.08,10:19
Ďakujem za odpovede.