dadika22
26.09.08,08:29
Vedel by mi prosím niekto poradiť, akým kurzom (v deň vystavenia alebo v deň uskutočnenia zdaniteľného plnenia) mám zaúčtovať faktúru z Českej republiky, keď sa tieto dátumy na fa nezhodujú?Materiál s dodacím listom prisiel 10.09.08 (kurz 1,222), skladník ho prijal na príjemku (112/111) a faktúra prisla neskôr, s dátumom vystavenie 17.09.08 (kurz 1,259) a tento dátum je podľa zákona pre zaúčtovanie fa smerodatný (111/321). Faktúru zaúčtujem v agende Prijaté faktúry a cez záznam preberiem príjemku do položiek faktúry. Problém vzniká na účte 111, kde sa mi nevyrovnávajú strana MD a D (keď sú použité rôzne dátumy a tým aj kurzy). Aký dátum mám teda použiť pri zaúčtovaní faktúry?Ďakujem za radu.
Onko
27.09.08,21:25
Tie dátumy môžu byť odlišné, resp. keď materiál príde v iný deň ako faktúra, tak musia byť odlišné. Nevyrovnanú sumu na účte 111 spôsobenú rozdielnymi kurzami cudzej meny treba doúčtovať cez interný doklad.

Ukážky môžných účtovaní sú v téme porada.sk/t54185-obstaranie-materialu.html (nejde mi dať ako link, nemám ešte potrebný počet príspevkov :mad:)