LuboTT
26.09.08,09:00
Dobry den.
Poprosim o radu, lebo aj na infolinke VUB su nejak vedla...
Modelova situacia (za jeden mesiac):
1. Najlacnejsi balik flexiuctu (37Sk/mes, iba pristup cez net)
2. Prichodzie platby (1 x 14100Sk, 10 x 100Sk)
3. Odchadzajuce platby (1 x 15000)
4. Tym padom je podmienka na ziskanie 6% uroku splnena (vklady aspon 15tis, min. 12 pohybov na ucte.)

Chcem sa spytat, ci pri tomto sposobe budu nejake poplatky nad ramec balika (prichodzie platby, uctovne polozky)?

P.S.: Ak sa vam to zda pritiahnute za vlasy:), tak aj mne. Ale zial bohu som bral hypoteku v case, ked bola zviazana s beznym uctom. A zrusenie tohto uctu je zmena zmluvnych podmienok hypoteky (popl. 4000Sk). Takze nech si ten ucet maju, ked ho chcu...

P.S.2: Momentalne uz nie je podmienka mat pri brani flexihypoteky aj flexiucet. Existuje nejaky sposob pre "starych" zakaznikov, ako to zrusit a neplatit tych 4000Sk? Dakujem.
Chobot
26.09.08,07:36
Dobry den.
Poprosim o radu, lebo aj na infolinke VUB su nejak vedla...
Modelova situacia (za jeden mesiac):
1. Najlacnejsi balik flexiuctu (37Sk/mes, iba pristup cez net)
2. Prichodzie platby (1 x 14100Sk, 10 x 100Sk)
3. Odchadzajuce platby (1 x 15000)
4. Tym padom je podmienka na ziskanie 6% uroku splnena (vklady aspon 15tis, min. 12 pohybov na ucte.)

Chcem sa spytat, ci pri tomto sposobe budu nejake poplatky nad ramec balika (prichodzie platby, uctovne polozky)?

Mne vychádza, že okrem poplatku za účet zaplatíš poplatok za tú odchádzajúcu platbu 1x15000 vo výške 4,50 SKK.

A tam, odkiaľ budeš prevádzať tých 10x100 SKK neplatíš za platobný príkaz prípadne za pohyb na účte?


P.S.: Ak sa vam to zda pritiahnute za vlasy:), tak aj mne. Ale zial bohu som bral hypoteku v case, ked bola zviazana s beznym uctom. A zrusenie tohto uctu je zmena zmluvnych podmienok hypoteky (popl. 4000Sk). Takze nech si ten ucet maju, ked ho chcu...

P.S.2: Momentalne uz nie je podmienka mat pri brani flexihypoteky aj flexiucet. Existuje nejaky sposob pre "starych" zakaznikov, ako to zrusit a neplatit tych 4000Sk? Dakujem.

Bohužiaľ nie je, ten účet tam musíš mať. Ja som mal pred pár rokmi len spotrebný úver a kvôli nemu som musel držať ten účet, lebo si z neho inkasovali. Treba urobiť tak, ako to chceš urobiť, nech sú náklady čo najnižšie.
LuboTT
26.09.08,09:48
Dakujem za odpoved.
Mam ucet v mBank, takze tam neplatim za ziadne prevody, proste to vsetko nadefinujem ako trvale prikazy.
Niekde na nete som videl odporucanie, ze by mohlo stacit napisat doporuceny list do banky so ziadostou o zmenu a odpustenie poplatku za zmenu, nakolko sa nejedna o "zavaznu" zmenu v hypotekarnej zmluve. Mozem skusit, uvidim...
brčko
09.11.10,16:08
Pri predčasnom splatení flexiúčtu sa účtuje poplatok za predčsné ukončenie flexihypotéky (ak skôr ako rok pred splatnosťou, tak 1%) a aj poplatok za zmenu zmluvných podmienok zo strany klienta vo výške 35eur?
Som bola teraz prekvapená, ked nám tvrdili, že ked si berieme flexihypotéku a nou uhradíme spotrebný úver, tak nám nebudú účtovať poplatok za predčasné ukončenie flexipôžičky. Ale zaúčtovali si poplatok za zmenu zml.podmienok, čo sa mi zdá pri ukončnení zmluvy=predčasnom splatení dosť teda zaujímavé. Samozrejme aj ukončenie zmluvy je zmena. Nemáte skúsenosť?
Všeobecne sa mi zdá, že ak hovoria o rôznych poplatkoch, tak sa nehovorí o tom, čo v zmluvných podmienkach pod zmenou zmluvných podmienok myslia. Napr. či sa účtuje tento poplatok pri tzv. bezodplatnej Mimoriadnej splátke flexihypotéky, ked sa neúčtuje žiadny poplatok za čiastočné splatenie. Ale samozrejme k zmene zmluvných podmienok dochádza. Poplatky za zmenu so schvalovaním = 133eur a bez schvalovania 65eur.