janka001
26.09.08,11:32
Zdravím poraďáci:)
Ako som sa dočítala názory na uplatňovanie si stravného spätne sa líšia. Vzhľadom k tomu, že SZČO nekupoval stravné lístky od januára, dohodli sme sa nechať to tak. Ale mám otázku. Je potrebné aby si živnostník viedol za seba (zamestnancov nemá) dochádzku? Ako inak pri kontrole preukáže, že si právoplatne uplatnil dané množstvo stravných lístkov?

Ďakujem.
vikinka
26.09.08,09:53
Pokiaľ nie som PN ako živnostník,určite musím pracovať každý pracovný deň a nielen vtedy,ak je treba aj cez víkend.Nech mi DÚ dokáže že to nie je tak!
liba2
26.09.08,10:08
Zdravím poraďáci:)
Ako som sa dočítala názory na uplatňovanie si stravného spätne sa líšia. Vzhľadom k tomu, že SZČO nekupoval stravné lístky od januára, dohodli sme sa nechať to tak. Ale mám otázku. Je potrebné aby si živnostník viedol za seba (zamestnancov nemá) dochádzku? Ako inak pri kontrole preukáže, že si právoplatne uplatnil dané množstvo stravných lístkov?

Ďakujem.szčo sám sebe nevedie dochádzku - nikam nedochádza - podniká - súhlasím s vikinkou.
pufamuf
30.09.08,09:26
Nemyslím, že by niektorý živnostník viedol sám sebe dochádzku. Ale je možné, že niekedy to niekto vymyslí (napr.: DÚ :)), a živnostník si vyrobí tabuľku a bude si ju sám vypisovať a sám schvaľovať.
pufamuf
09.10.08,18:09
A ešte jedna vec, u nás majú zamestnanci dohodnuté v kolektívnej zmluve, že stravný lístok nedostanú iba v deň pracovnej cesty, kedy dostanú stravné na cesťák. (takže dostávajú aj za dovolenky a PN-ky, OČR-ky atď....). Možno by si mohol aj živnostník uviesť v smernici, že mu patria stravné lístky aj za tieto dni, ale či by to DÚ uznal ako VOZD to si nedovolím tvrdiť.