Polly404
26.09.08,12:58
Ahojte, nevie niekto poradiť. Podnikateľovi účtujúcemu v JU príde faktúra, na ktorej je tovar a materiál-obaly spolu v jednej sume. Ale ja to musím rozúčtovať. Faktúru si nahodím s 2 zápismi, ale to nevstupuje do peňažného denníka. Tam vstupuje až úhrada. Problém je ten, že systém mi nedovolí dať na jeden výdavkový pokladničný doklad 2 zápisy. Mám to uhrádzať dvomi pokladničnými dokladmi - tovar zvlášť a obaly zvlášť?
liba2
26.09.08,11:11
Ahojte, nevie niekto poradiť. Podnikateľovi účtujúcemu v JU príde faktúra, na ktorej je tovar a materiál-obaly spolu v jednej sume. Ale ja to musím rozúčtovať. Faktúru si nahodím s 2 zápismi, ale to nevstupuje do peňažného denníka. Tam vstupuje až úhrada. Problém je ten, že systém mi nedovolí dať na jeden výdavkový pokladničný doklad 2 zápisy. Mám to uhrádzať dvomi pokladničnými dokladmi - tovar zvlášť a obaly zvlášť? V žiadnom prípade nie, odsleduj si to v operatívnej evidencii a na konci roka preúčtuj - alebo si obstaraj vhodnejší účtovný program ;)
Polly404
26.09.08,12:09
Vyzerá to tak, že program je dobrý, len ja s ním mám ešte málo skúseností a stále ma niečím milo prekvapí. Ako teraz. Do peňažného denníka zapisuje údaje podľa faktúry (účtovanie na nej je prednostné pred VPD), ale až po úhrade, takže ak mám fa rozúčtovanú na tovar a materiál zvlášť, ale na VPD mám jednu sumu s účtovaním na tovar, tak po úhrade mi to rozúčtuje v PD podľa fa, teda na tovar a materiál. Ale aj tak ďakujem za radu. Občas potrebujem len "nakopnúť".