Tatiana
08.05.05,10:13
Ahojte Poraďáci!

Potrebovala by som veľmi rýchlo Vašu pomoc. Naskytuje sa mi nastúpiť od 01.06.2005 na lepšie platené miesto. Už teraz viem, že zamestnávateľ mi bude robiť problémy a bude trvať na dvojmesačnej výpovednej lehote. Viem, že sa už o tom tu písalo, ale ešte raz Vás prosím poraďte mi, ako sa s ním dohodnúť alebo aké mám použiť chodníčky aby som to ukončila k 31.5.2005. A ešte jedna prosbička, s tým istým zamestnávateľom mám aj uzatvorenú dohodu o vykonaní prác do 31.12.2005 /to preto, aby za mňa platil najmenšie odvody, tak mi dal na HPP a DoVP/ ako mám napísať žiadosť o zrušenie DoVP. Aká je tam výpovedná doba? Prosííííííííííííííííííííím a ďakujem.
Tatiana
08.05.05,12:52
Prosím, poradíte mi a pomôžete, ako to mám zajtra šéfovi predložiť?
ondrejvla
08.05.05,13:02
Tatiana, všetko je v Zákonníku práce!!!

Pozri si § 59,ods.1,písm.b) dohodou, k tomu sa viaže §60,ods.1 - ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pravcovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.
alebo §67 Výpoveď daná zamestnancom- Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu, alebo bez uvedenia dôvodu!
Alebo, keby si chcela byť moc ostrá, môžeš použiť to, že platí za teba malé odvody, tým nielen že obchádza zákon-lebo ty určite robíš na DoVP opakované činnosti, ale okráda aj teba na dôchodku, alebo prípadne PN!
Tatiana
08.05.05,13:12
Ďakujem Ti! Môžem ešte ukončiť DoVP ihneď aj keď ju mám uzatvorenú do 31.12.2005???
ondrejvla
08.05.05,13:25
Ďakujem Ti! Môžem ešte ukončiť DoVP ihneď aj keď ju mám uzatvorenú do 31.12.2005???
Z DOVP dáš len výpoveď podľa § 67 ZP!
Tatiana
08.05.05,14:32
Ďakujem Ti Vlasti. Mrzí má, že musím zajtra takto sa dohodnúť. Ale musím to urobiť. Lebo môj šéfko vôbec si necení prácu. Myslela som si, /naivne/ že keď mu robím päť firiem -s.r.o. ktoré sú platcami DPH mesačne - všetko čo s tým súvisí plus daňové priznania, že mi aspoň o trochu zvýši plat. Ale na tom plate 10 000 mesačne hrubého stojím už 4 roky, a keď som mu to povedala, že aspoň nech mi pridá prémie za daňové priznania, tak sa pozeraz na mňa ako teľa, že čo ja vlastne chcem a ako sa opovažím niečo mu také povedať.
alušik
08.05.05,14:43
Tani, s tym platom to myslis vazne???:eek: Ja by som sa odtial pratala, aj keby som mala zostat docasne nezamestnana. Ved to nie je mozne!!! Urcite by som to za tie peniaze nerobila. Ved to je taky mizerny plat, ze aj pre jednu jedinu firmu by to bolo v dnesnej dobe malo. Teda... Ja nie som z Blavy, kde sa zarabaju ine peniaze, ale za 10.000 hrubeho - to by som teda nerobila. Ved to sa cloveku ani do prace neoplati chodit.
Tatiana
08.05.05,14:50
Ja viem, že som v tomto smere blbá. Ale pýtať viac, je to proti mojej srsti. Stále som si myslela, že ten šéf to ocenení a prilepší. Ale ostalo to iba pri mojom myslení.....
porfin
08.05.05,15:36
Tani súhlasím s Alušikom,len chcem doplniť , že nie všetci z "Blavy" zarábajú iné peniaze... ja robím tieš účto a môj čistý plat je okolo 10-11 000. Takže nič moc. Ale tu je veľmi veľká konkurencia a na jedno miesto sa prihlási 14-15 účtovníčiek a zmestnávateľ zoberie tú, čo zapíta najmenej...
ondrejvla
08.05.05,15:57
Tatiana, váž si sama seba, takže rýchlo radšej preč! Ale myslím si, že najväčšiu chybu si spravila, keď si súhlasila s DOVP! Jemu si ulahodila, ale nerozmýšľala si nad tým, čo ďalej, že ty na tom stratíš! Ak vieš robiť všetko, čo sa ekonomiky týka, účtovníctvo, ta pýtaj si správne ohodnotenie! Držím ti palce, nech sa ti to podarí!
Tatiana
08.05.05,16:49
Ja viem, že to bola moja chyba. Čo sa týka ekonomiky, tej sa nebojím. Ďakujem za podporu. Dúfam, že zajtra to dopadne všetko OK.
silvia940
09.05.08,05:46
Ahoj Tatiana.Ocitla som sa v podobnej situácii ako ty,takže rady mi prišli vhod.Len mám malý problém v tom, že moja žiadosť o rozviazanie PP zatiaľ nebola podpísaná.Nevieš, aká je doba na podpis?Myslím, že ak chcem 31.5.08 odísť a nemám podpis na žiadosti, neviem aký je ďalší postup.Môžem odísť aj bez súhlasu? Stačí, že som žiadosť napísala?
Tweety
09.05.08,06:10
Ahoj Tatiana.Ocitla som sa v podobnej situácii ako ty,takže rady mi prišli vhod.Len mám malý problém v tom, že moja žiadosť o rozviazanie PP zatiaľ nebola podpísaná.Nevieš, aká je doba na podpis?Myslím, že ak chcem 31.5.08 odísť a nemám podpis na žiadosti, neviem aký je ďalší postup.Môžem odísť aj bez súhlasu? Stačí, že som žiadosť napísala?
Ak chceš ukončiť PP dohodou, tu je potrebný súhlas druhej strany, ak nie je, nemôže byť takto ukončený PP. Skús sa poinformovať o tvojej žiadosti o skončenie PP u zamestnáv.
silvia940
09.05.08,06:39
Ako sa mám informovať u zamestnávateľa,keď vlastne on má dať súhlas a nechodí momentálne do práce? Mám pocit, že sa tomu chce vyhnúť, je PN. A ja mám novú prácu od 1.6.08.Čo mám teda robiť?
Tweety
09.05.08,06:46
Ako sa mám informovať u zamestnávateľa,keď vlastne on má dať súhlas a nechodí momentálne do práce? Mám pocit, že sa tomu chce vyhnúť, je PN. A ja mám novú prácu od 1.6.08.Čo mám teda robiť?
Ak nemáš dôvod na okamžité skončenie PP podľa § 68 ZP, tak ostáva iba podať výpoveď podľa § 67, tá je už s VD.
silvia940
09.05.08,07:05
Ako by som to mala napísať? Je niekde nejaký vzor? Aká je tam potom VD?Čo je vlastne §67?
Ďakujem za rady
Tweety
09.05.08,07:08
Ako by som to mala napísať? Je niekde nejaký vzor? Aká je tam potom VD?Čo je vlastne §67?
Ďakujem za rady
Výpovedná doba je dvojmesačná, § 67 ZP je Výpoveď daná zamestnancom, to som už písala vyššie.
Denda
09.05.08,07:13
Ako by som to mala napísať? Je niekde nejaký vzor? Aká je tam potom VD?Čo je vlastne §67?
Ďakujem za rady
V prvom rade by ste mali informovať svojho potenciálne nového zamestnávateľa o tom, že nemáte ešte ukončený pracovný pomer k 31.5.2008. Je to z dôvodu korektného prístupu, ak s Vami počíta, že 1.6.2008 k nemu nastúpite. Niekedy je to podstatná informácia na uzatvorenie nového pracovného pomeru a môže sa Vám stať, že prídete o prácu a nebudete mať ani novú.
Výpovedná doba Vám začne plynúť od 1.6.2008 a trvá 2 mesiace.
Denda
09.05.08,07:17
Ako sa mám informovať u zamestnávateľa,keď vlastne on má dať súhlas a nechodí momentálne do práce? Mám pocit, že sa tomu chce vyhnúť, je PN. A ja mám novú prácu od 1.6.08.Čo mám teda robiť?
Neriešte pocity, ale overte si osobne so zamestnávateľom, či je rozviazanie pracovného pomeru dohodou k 31.5.2008 schodné.