Ežor
26.09.08,14:37
V septembri sme na základe zmluvy o dielo vystavili faktúru za služby, ktoré naša firma vykonala. Vystavenie faktúry je podmienené právoplatnosťou rozhodnutia stavebného úradu. Rozhodnutie bolo právoplatné a tak sme faktúru vystavili. Avšak chybou pracovníčky stavebného úradu sme vystavili faktúru na rozhodnutie, ktoré ešte nebolo právoplatné a tak nám ju z firmy vracajú, že ju musíme vystaviť až keď rozhodnutie nadobudne právoplatnosť. Ja teraz neviem či tú faktúru mám stornovať, alebo čo mám robiť aby to účtovne sedelo. Ďakujem všetkým, čo mi poradia.
m.hladka
26.09.08,13:19
Ak ju vrátili, tak tam prepíš len dátumy, pretože v JU pokiaľ nie je úhrada, tak to neúčtuješ do denníka len do knihy faktúr. A vlastne faktúru vystavuješ na základe ZoD, tak si tam pozri ako to máte uzavreté.
Zoltán Kovács
26.09.08,13:27
Ak ju vrátili, tak tam prepíš len dátumy, pretože v JU pokiaľ nie je úhrada, tak to neúčtuješ do denníka len do knihy faktúr. A vlastne faktúru vystavuješ na základe ZoD, tak si tam pozri ako to máte uzavreté.

No nie je to také jednoduché, len prepísať dátumy. Čo ak ide o platiteľa DPH, a dokonca mesačného? A vystavená fa už bola zahrnutá do uzavretého obdobia?

Podľa mňa storno, a nová podľa ZoD
Ežor
26.09.08,13:36
Sme platcovia DPH ale štvrťročný, takže budeme priznávať v októbri. Zmeniť dátumy nemôžem, lebo už som vystavovala iné faktúry a nesedelo by mi poradie s dátumami vystavenia.
m.hladka
26.09.08,17:07
Možno ani nemusí byť nová fa, záleži od ZoD, to je dôležitejšie.