Dzoana
26.09.08,13:52
Dobry den. Chcem sa opytat, ak ma SZCO podnikajuci na Slovensku prijem z Holandska /vyfakturoval prace za jeden mesiac/ , aky je postup pri zdanovani prijmov? Zahrnie to k ostatnym prijmom na Slovensku a potom postupuje podla metody vynatia prijmov? To znamena, ze neplati z toho prijmu dan? Mal zaplatit dan v Holandsku? Ma mat nejaky doklad, ze zaplatil dan v Holandsku? Dakujem.
Zoltán Kovács
26.09.08,11:55
Dobry den. Chcem sa opytat, ak ma SZCO podnikajuci na Slovensku prijem z Holandska /vyfakturoval prace za jeden mesiac/ , aky je postup pri zdanovani prijmov? Zahrnie to k ostatnym prijmom na Slovensku a potom postupuje podla metody vynatia prijmov? To znamena, ze neplati z toho prijmu dan? Mal zaplatit dan v Holandsku? Ma mat nejaky doklad, ze zaplatil dan v Holandsku? Dakujem.

Ak dobre chápem, tak szčo na základe vykonaných prác vystavil fa za dodané služby. Tak to zahrnie do zdaniteľných príjmov ako osttné príjmy.
Vladimír Ozimý
26.09.08,12:39
Dobry den. Chcem sa opytat, ak ma SZCO podnikajuci na Slovensku prijem z Holandska /vyfakturoval prace za jeden mesiac/ , aky je postup pri zdanovani prijmov? Zahrnie to k ostatnym prijmom na Slovensku a potom postupuje podla metody vynatia prijmov? To znamena, ze neplati z toho prijmu dan? Mal zaplatit dan v Holandsku? Ma mat nejaky doklad, ze zaplatil dan v Holandsku? Dakujem.

nie zisky podnikov (patrí sem aj výkon činnosti SZČO) ak poskytuje službu sa zdaňujú tam kde má bydlisko FO. To jest v tuzemsku. Povinnosť zdaniť v Holandsku by mal len vtedy ak by mu vznikla stála prevádzkareň (službová) a tá vzniká ak pracuje v zahraničí sústavne viac ako určité obdobie (treba ísť do zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s NL).Ale mesiac to určite nie je je to buď 6 alebo 12 mesiacov.
Takže nič nerieši SZČO a príjem si zdaní riadne v daňovom priznaní na Slovensku
Marína
26.09.08,15:51
Tvojou povinnosťou je v daň. priznaní v odd. XIII. uviesť:
Požadované údaje uvedené v jednotlivých ODDIELoch pod tabuľkami č. 1, 2 a 3 v členení:
druh a výška príjmov dosiahnutých zo zdrojov v zahraničí (vypíše sa jednotlivo pre každý druh príjmov podľa meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu, rodné čislo (DIČ) a celkové spoločne dosiahnuté príjmy a výdavky ak ide o účastníkov združenia, uvádza sa aj percentuálny podiel pripadajúci na každého účastníka.
Zmluvu prikladám.