Lubo44
26.09.08,15:05
Ahojte,
potreboval by som poradiť s postupom ako vysporiadať DPH pri dovoze materiálu z ČR.

Český platca DPH vystavý faktúru slovenskému živnostníkovi, platcovi DPH, na tričká, ktoré on ďalej sprcuje a predá zákaznikovi na slovensku.

Potreboval by som vedieť, ako treba ďalej postupovať. Či treba zaplatiť DPH daňovému úradu a až potom si ju môže uplatniť na odpočítanie dane? Alebo stačí, keď príslušnú sumu uvedie v daňovom priznaní na vstupe aj na výstupe zároveň bez jej zaplatenia daňovému úradu.

Ďakujem za pomoc.
Jana Acsová
26.09.08,13:15
Český platca DPH vystavý faktúru slovenskému živnostníkovi, platcovi DPH, na tričká, ktoré on ďalej sprcuje a predá zákaznikovi na slovensku.Nejaká špeciálna úprava tričiek? :)



Potreboval by som vedieť, ako treba ďalej postupovať. Či treba zaplatiť DPH daňovému úradu a až potom si ju môže uplatniť na odpočítanie dane? Alebo stačí, keď príslušnú sumu uvedie v daňovom priznaní na vstupe aj na výstupe zároveň bez jej zaplatenia daňovému úradu.
Klasický postup - zaúčtovať - zahrnúť do záznamov podľa § 70 ZDPH - pri vzniku daňovej povinnosti je možné zároveň uplatniť odpočítanie dane ak máte faktúru týkajúcu sa dodávky - premietnuť do daňového priznania bez ohľadu na dátum úhrady.

Zadajte si vyhľadávanie napr: nadobudnutie tovaru a nájdete viac k otázke. Jedná sa o klasické nadobudnutie tovaru na Slovensku.
Lubo44
26.09.08,13:36
ide o lepenie reklamy na tričká, podľa objednávky zákazníka.

ale firma, od ktorej tričká nakupuje je zaregistrovaná ako platca DPH v Českej republike a odtiaľ aj tričká posiela. Takže asi to nebude ako bežné nadobudnutie na Slovensku. Alebo áno?
Jana Acsová
26.09.08,15:00
ale firma, od ktorej tričká nakupuje je zaregistrovaná ako platca DPH v Českej republike a odtiaľ aj tričká posiela. Takže asi to nebude ako bežné nadobudnutie na Slovensku. Alebo áno?Veru áno. Identifikované osoby, cezhraničné dodanie. Na Slovensku následne použité na podnikanie, je jedno na aké, či spracovanie a následný predaj, priamy predaj atď.