t.betinka
26.09.08,15:42
Tatrabanka mi ponuka hypotekarny uver co to je oplati sa vziat si tu pozicku ake su vyhody a ake su nevyhody.Dakjem.
Chobot
26.09.08,13:48
Tatrabanka mi ponuka hypotekarny uver co to je oplati sa vziat si tu pozicku ake su vyhody a ake su nevyhody.Dakjem.

Keď nevieš, čo je hypotekárny úver, tak ho neber. AK to nepoznáš, zrejme to nepotrebuješ. A ak niečo nepotrebuješ, je to to zbytočné.
t.betinka
26.09.08,14:27
Prave že ho nepoznam čo to je hypotekarny uver preto sa pytam aky to je,potrebujem uver na kupenie bytu.Ci mas stym niekto skusenost.
bonita
26.09.08,15:38
Skusenost s tym ma velka cast populacie.:)

Hypo uver je, ked banka za teba zaplati kupnu cenu bytu a ty jej to splacas urcene roky v urcenych splatkach. Banka ma potom na liste vlastnictva tvojho kupeneho bytu tarchu a v pripade, ze prestanes splacat, tak tvoj byt jednoducho povedane zabavi , preda a stiahne si svoju nesplatenu cast.

Podla dlzky rokov splacania zaplatis nielen uver , ale aj uroky. Casto az 100%. Pr. vezmes milion na 30 rokov a vratis 2 mil. Preto je dobre mat v zmluve moznost predcasneho splatenia uveru po nejakych rokoch, bez pokuty za predcasne splatenie. Mozes a nemusis tu moznost vyuzit. Ak vyuzijes budu uroky mensie. Mozno za 10 rokov sa dostanes k vacsim peniazom a tuto moznost uvitas. Inak musis ratat s tym, ze ak mas teraz cca 20 rokov, tak skoncis splacanie uveru v patdesiatke / to uz budes mat aj velke deti a mozno uz aj vnucata/.
lorelei
26.09.08,15:57
Tatrabanku neodporucam v nijakom pripade. Sice ponukaju, ked klient este nema od nich ziadny uver, ale ako nahle ho zoberie, tak sa zacina kolotoc problemov. V prvom rade zabudnite na vybavenie do 48 hodin. Inak je tu uz vela tem, a aj priamo o Tatra banke......tam sa dozvies vela zaujimavosti.

Hypotekarny uver z TATRABANKY
t.betinka
26.09.08,17:27
BONITA si supeeer,x-krat dakujem za super radu.Pretože mam 42 r. 2 dospele deti byvam v najme kamarat nechce spisat najomnu zluvu ani oženit sa nechce adresu mam na mesto preto uvažujem o nejakom uvere,chcem si kupit byt.Pozerala som aj tu tatrabanku ale lepšie je niekoho opytat sa poradit.Najhoršie na tom je že som z vychodu prestahovala som sa na stredne Slovensko nemam tu rodinu nepoznam tu ludi.Prišla som na inzerat.Riskovala som pretože s exmanželom sme byvali v 1 dedine ohrozoval nielen mna ale aj moje deti.Išlo nam o život .
bonita
26.09.08,20:44
Tak prajem, nech vam s detmi to byvanie vyjde.