Ivan222
26.09.08,22:21
Zdravim Vas,
pred nedavnom som si nechal opravit pocitac. Chvilku fungoval ale zase je spomaleny, tak som si chcel preinstalovat svoj Windows.

Pri prvom screene stlacim F10 a bum - zadajte password... :(

Cize mily pan opravar zadal pri opravovani heslo a momentalne sa neviem dostat do Biosu aby som preinstaloval windows.

(zjednodusene - chcem naformatovat cely disk a "zacat od znova" :) )

Viete niekto ako sa dostat k tomuto heslu? pripadne ako ho obist?

Vdaka,
Ivan
Zoltán Kovács
26.09.08,20:29
Zdravim Vas,
pred nedavnom som si nechal opravit pocitac. Chvilku fungoval ale zase je spomaleny, tak som si chcel preinstalovat svoj Windows.

Pri prvom screene stlacim F10 a bum - zadajte password... :(

Cize mily pan opravar zadal pri opravovani heslo a momentalne sa neviem dostat do Biosu aby som preinstaloval windows.

(zjednodusene - chcem naformatovat cely disk a "zacat od znova" :) )

Viete niekto ako sa dostat k tomuto heslu? pripadne ako ho obist?

Vdaka,
Ivan

Zavolať milému opravárovi a vypýtať si heslo. Zrejme si ho nežiadal o zaheslovanie BIOS-u, tak nech láskavo ti dá prístup.
Pidgey
26.09.08,20:35
no, mozno staci stlacit enter, (prip 2x ako potvrdenie prazdneho hesla. Pochybujem ze by opravar daval nejake heslo,ale predpokladam ze ti asi resetol bios a niektre biosi pri prvom pristupe do biosu pozaduju vytvorit (hoc aj prazdne) heslo.
Takze mas dve moznosti: bud skus stlacit enter a snad ta to pusti dalej. Ak nie, tak treba opat resetovat bios, cize musis otvorit pocitac a bud najst na doske kde sa resetuje bios (3 koliky , na 2 z nich je jumper - ALE TREBA NAJST SPRAVNE OZNACENE KOLIKY.) Alebo ak nevies ktore su to, vyber na pol minuty CMOS bateriu (pokial viem jedina bateria na doske), to ti resetuje bios, cize aj heslo do biosu.
Ale upozornujem, tymto si zrusis cele nastavenie biosu.Aj ked vo vacsine pripadov staci ten default co tam je prednastaveny.

BTW naozaj potrebujes bios? mozno mas nastavene bootovanie z CD tak to skus dat do mechaniky a restartuj PC. prip sa pozri pri starte systemu, ci ti neponuka -tak ako F10 vstup do biosu, nejaku inu klavesnicu na zmenu odkial sa ma bootovat.Myslim ze teraz to uz ma asi vacsina PC. Tak ci tak, s tym biosom, je lepsie, ak ti ho naozaj zahesloval, bud si to heslo vypytat,alebo ho resetni ako som pisal.

P.S. k tym trom kolikom na doske - resetuje sa to tak ze ked oznacim koliky 1, 2 a 3 a jumper je na 1 a 2, tak ho das na 2 a 3 na cca pol minuty a potom to vratis spat na 1 a 2 a je to...
Fero11
27.09.08,03:16
jj uplne staci ak vyberes baterku co napaja cmos na cca 20-40 sek. a bios sa nastavy do tovarenskych nastaveni.
duves
27.09.08,07:19
jj uplne staci ak vyberes baterku co napaja cmos na cca 20-40 sek. a bios sa nastavy do tovarenskych nastaveni.
To je najjednoduchsie. Ale možno tiež s problemom. Urcite je tam ochranna nalepka. Ak otvori PC, strati zaruku, za prelomenie hesla do BIOS-u nemože stratiť zaruku.
Su utilitky na prelomenie hesla do BIOS-u.
Fero11
27.09.08,07:34
Tie nalepky su naprd ochrana, uz som na troch PC tie nalepky v pohode odlepil a nalepil naspat, to je tak robota na cca 2-3 min (mali by vymysliet lepsiu ochranu).
O utilitach na prelomenie hesla som zatial nepocul, respektive som sa o to ani nijak specialne nezaujmal
petmar
27.09.08,14:16
Na prístup do biosu sa dá použiť továrenské heslo, skús sa opýtať v servise. Aspoň pred pár rokmi to tak bolo, ,---
Jekyll
27.09.08,18:22
www hack-web ic cz/new/bios html (tento server ma nepustí, tak som vynechal bodky - stačí dosadiť)
duves
29.09.08,10:00
O utilitach na prelomenie hesla som zatial nepocul, respektive som sa o to ani nijak specialne nezaujmal
treba vyhladat, skusil by som toto:
http://www.tech-faq.com/reset-bios-password.shtml
alebo toto:
http://www.hack-web.ic.cz/new/bios.html
Ivan222
30.09.08,18:42
OK :) v prvom rade dakujem za odporucania.

Co sa tyka prazdneho hesla - to mi nejde. Takisto nie je nastavenie spustenie primarne z CD, cize ani tadial cesta nevedie

Co sa tyka pocitaca tak som nenapisal je to notebook HP Compaq. Notas uz je celkom stary, cize zaruka nehrozi.
Da sa vybrat baterka aj na notase? Hm, nie velmi smart otazka ale nikdy som ho neskusal rozobrat..
Fero11
01.10.08,03:40
A skusal si programy z toho odkazu co mas vyssie http://www.hack-web.ic.cz/new/bios.html
Fero11
01.10.08,03:59
btw, mam tu doma jeden starucky cca 10 rocny notebook a aj na tvojom by sa mala dat odobrat klavesnica a tak to vyzera pod nou. Tam je aj ta spominana baterka
Ivan222
30.10.08,14:57
Vdaka,
tak ten vyber baterie pomohol - resetovalo to bios do povodnych nastaveni :)
dakujem
cumelsk
06.02.12,09:18
Odblokovanie Biosu,Heslo v Biose: www.pcx.sk