jovanni
29.06.04,10:50
Vie niekto poradit, akych noriem sa musim drzat pri zalozeni autolakovne a v pripade zalozenia novej s.r.o. ake dokumenty predlozit zivnost.uradu /potrebujem koncesiu?/??
Neviem, ci mam hladat pozemok, ktory bude splnat nalezitosti alebo mam tieto veci riesit dodatocne /je to dost riskantne/.
Dakujem za uspokojivu odpoved.
porfin
29.06.04,09:13
treba si v prvom rade ujasniť, či chcete podnikať ako živnosník, alebo ako s.r.o. a podľa toho sa zariadiť.
Rozhode nie je dobré urobiť si prevádzku a až potom si zisťovať, či môže byť práve tam. Obzvlášť to platí pre autolakovňu.... treba myslieť aj na požiarne predpisy, predpisi spadajúce pod životné prostredie, odpady......
Dobrá je stránka www.sk-bussines.sk (http://www.sk-bussines.sk/), kde je veľa písané o živnosti.
Prípadne sa presne informovať na živnostenskom úrade v mieste kam patríte.

V prílohe posielam zoznam živností , možno sa zíde aj iným...
jovanni
30.06.04,10:45
dakujem za radu. Urcite to bude s.r.o. Ale neviem, ako je to s kompetenciami na zivnost. uradoch. Ja som sa pytal u nas /v Topolcanoch/ a dostal som odpoved, ze nepotrebujem u nich mat nejake extra povolenie... Ale tomu neverim, pretoze viem, aki mocni su ludia s peciatkami.
VieraM
30.06.04,11:07
Odporúčam pred zahájením činnosti obrátiť sa úrad životného prostredia Okresného
úradu, pretože ako pôvodca odpadu sa budete riadiť určitými nariadeniami a tam Vám
dajú kompetentnú odpoveď aké parametre Vaša prevádzka musí spĺňať a potrebujete
aj povolenie okresného hygienika.
jovanni
30.06.04,11:41
dakujem, skusim.