DanielaSL
08.05.05,14:32
Prajem všetkým mamičkám na porade k dnešnému sviatku veľa osobných , pracovných úspechov a hlavne veľa zdravia.:)
TMaja
08.05.05,12:36
dakejeme :)
ondrejvla
08.05.05,12:39
Srdečná vďaka! Aj babičkám?! Ak áno, ešte raz ďakujeme!
Zuzka
08.05.05,13:29
Vlasti, hádam babička bola aj mamička, tak snáď :D
ondrejvla
08.05.05,13:32
Tak teda ďakujeme ešte raz!
Ja len preto, že mne už nikto nepovie mama, ale každý len Starká! No a teraz si vyber!
porfin
08.05.05,15:26
Je super, že máte komu gratulovať..., ja som o tú svoju milovanú mamičku prišla veľmi skoro:(, mala som 24rokov a ona niečo po 50-tke, keď zomrela.
Je to už veľa rokov, ale stále mi chýba...
Všetkým mamičkám prajem , aby sa mohli vždy tešiť so svojich detí / hoc tie deti majú aj cez 40/. A všetkým deťom/ aj tým 40ročným/ , aby sa mohli so svojej mamičky tešiť dlhé a dlhé roky.
jasa
08.05.05,18:56
dakujeme..:-)
S21
09.05.05,04:18
ďakujeme :)
ALDA
09.05.05,06:19
Ďakujem, je to krásna gratulácia, ešte raz ďakujeme:):)
abel
14.05.06,09:10
Ja sa teda priznám, že som si myslela, že deň matiek je až dnes - 14. 5. Pre všetky maminy, ktoré neoslávili pred týždňom, želám, aby sa im splnilo, čo si želajú, a ak sa nič neželajú, tak im želám aspoň želé.:D :D :D
Jana Acsová
14.05.06,09:40
Pre všetky maminy, ktoré neoslávili pred týždňom...No vlani to bolo 8. mája 2005, teda pred týždňom a rokom. :)
Viera123
14.05.06,09:46
Ja sa teda priznám, že som si myslela, že deň matiek je až dnes - 14. 5. Pre všetky maminy, ktoré neoslávili pred týždňom, želám, aby sa im splnilo, čo si želajú, a ak sa nič neželajú, tak im želám aspoň želé.:D :D :D
Elen, Deň matiek je dnes, tuším ti nikto ešte nevinšoval:rolleyes:! Hrozní tí muži!:mee:
Jana Acsová
14.05.06,09:49
Elen, Deň matiek je dnes, tuším ti nikto ešte nevinšoval:rolleyes:! Hrozní tí muži!:mee:Nie je sama. Súhlasy pribúdajú k minuloročnému želaniu ...

Aj keď sa to dá chápať ako sviatok všeobecne. :) :) :)
DanielaSL
14.05.06,10:19
Pre rokom som zadala túto tému.....tak dnes v nej pokračujeme, pekné, že to niekto vytiahol aj dnes.:) Všetkým mamičkám a babičkám prajem pekný dnešný deň a aj v ďaľších radosť z našich detí. A na koho deti zabudli ...tak tu je kytica odo mňa.
KEJKA
14.05.06,10:22
Ďakujem aj ja, ale syn i dcéra mi zavinšovali, tak som blahom bez seba.
abel
14.05.06,18:10
Elen, Deň matiek je dnes, tuším ti nikto ešte nevinšoval:rolleyes:! Hrozní tí muži!:mee:
Vierka, ale nezvaľuj to zase na nich. Chúdence, keby bol deň manželiek, tak by nás zasypali kvetmi (aj v kvetináčoch). Ja mám doma v kalendári Deň matiek 7.5. ale v rádii nám vyhrávali dnes. Navrhujem nečakať na nikoho a oslavovať vždy a stále. ;)
Viera123
14.05.06,19:11
Vierka, ale nezvaľuj to zase na nich. Chúdence, keby bol deň manželiek, tak by nás zasypali kvetmi (aj v kvetináčoch). Ja mám doma v kalendári Deň matiek 7.5. ale v rádii nám vyhrávali dnes. Navrhujem nečakať na nikoho a oslavovať vždy a stále. ;)
No skôr tými kvetináčmi asi... Ani kvety by v nich nebolo treba...
ale keďže, my ženy, pravidelne zabúdame na Deň otcov, (MDŽ sme im vzali:D:D:D:D), tak ich nejako prešla chuť oslavovať...:rolleyes:
ajobs
14.05.06,19:24
Všetkým mamičkám na Porade vinšujem aj za mužskú časť poraďákov všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia, pohody a vytrvalosti v radení na tomto jedinečnom fóre.:) :) :) :)
Paula
14.05.06,19:30
Všetkým mamičkám na Porade vinšujem aj za mužskú časť poraďákov všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia, pohody a vytrvalosti v radení na tomto jedinečnom fóre.:) :) :) :)

Ď A K U J E M E :) :) :)
ajobs
14.05.06,19:40
Ď A K U J E M E :) :) :)


:) :) :) :) :)
Marianna01
15.05.06,14:23
Mne zavinšoval synček v škôlke krásne pripraveným programom - od dojatia sme tam všetky plakali. Aj keď sa to učiteľky zrejme nikdy nedozvedia, aj tak im aj takto ďakujem za dlhú a náročnú prípravu detí na naozaj prekrásne vystúpenie. Veľmi to bolo dojímavé...:):):)
kendy
15.05.06,15:27
Dámy, Deň matiek je vždy druhú májovú nedeľu!

Pekná básnička pre oteckov:

Keď na ústach ti pení pena..
Kto utrie ti ju ?? Predsa žena.
Kto králikom dá nažrať sena,
mliečko vytlačí kravke z vemena ???
Kto dáva ti nežné mená ,
keď zvraciaš na záchode, bledý ako stena ??
Kto donesie do rodiny vena,
kto pleje ,sadí na záhrade semena ??
Iba žena ...
Tak už nebuď taký chuj,
a aspoň občas poďakuj ...
Tweety
15.05.06,15:33
Dámy, Deň matiek je vždy druhú májovú nedeľu!

Pekná básnička pre oteckov:

Keď na ústach ti pení pena..
Kto utrie ti ju ?? Predsa žena.
Kto králikom dá nažrať sena,
mliečko vytlačí kravke z vemena ???
Kto dáva ti nežné mená ,
keď zvraciaš na záchode, bledý ako stena ??
Kto donesie do rodiny vena,
kto pleje ,sadí na záhrade semena ??
Iba žena ...
Tak už nebuď taký chuj,
a aspoň občas poďakuj ...
Som sa nasmiala, veľmi trefné.:p:p:cool:
willma
15.05.06,15:59
Mne zavinšoval synček v škôlke krásne pripraveným programom - od dojatia sme tam všetky plakali. Aj keď sa to učiteľky zrejme nikdy nedozvedia, aj tak im aj takto ďakujem za dlhú a náročnú prípravu detí na naozaj prekrásne vystúpenie. Veľmi to bolo dojímavé...:):):)
Mňa to čaká zajtra u sojky. Už mám kúpený pakel hygienických vreckoviek:p
dadika
15.05.06,17:52
Zaujímavé je ale toto:
Doma mám 2 kalendáre a v jednom sa deň matiek nespomína a v druhom je vyznačený 8.5.
V práci má kolega vyznačený 7.5. ,ja 8.5. a naši pracanti 14.5.
....ako vidieť sviatky na Slovensku sú ujednotené :D
....všimnite si svoj kalendár :D
kendy
15.05.06,17:59
Tak či tak, tento rok by to malo byť 14.5., lebo je to druhá májová nedeľa. A vlani to bolo preto 8.5., lebo prvá nedeľa bola 1.5.
dadika
15.05.06,18:01
Tak či tak, tento rok by to malo byť 14.5., lebo je to druhá májová nedeľa. A vlani to bolo preto 8.5., lebo prvá nedeľa bola 1.5.
jasné...ale ide o to, že kalendár by mal byť predsa jednotný:p
kendy
15.05.06,18:10
jasné...ale ide o to, že kalendár by mal byť predsa jednotný:p

Presne tak. A toto ma vie rozčúliť. Že niektorí ľudia robia veci, ktorým nerozumejú a vyzerá to takto - že ty si sa k tomu správnemu dátumu ani nedopátrala.

Jedine že by si človek kupoval tri - štyri kalendáre a v čom sa zhodnú, tak to bude zrejme pravda :o
dadika
15.05.06,18:13
Presne tak. A toto ma vie rozčúliť. Že niektorí ľudia robia veci, ktorým nerozumejú a vyzerá to takto - že ty si sa k tomu správnemu dátumu ani nedopátrala.

Jedine že by si človek kupoval tri - štyri kalendáre a v čom sa zhodnú, tak to bude zrejme pravda :o

no a to nehovoriac o tom, že niekto si tam ani svoje meniny nenájde....napr. môj manžel /:D aspoň ale ušetríme/
kendy
15.05.06,18:20
A ako sa volá? Lebo ja mám muža Ctibora a ten si meno našiel (aj keď som tomu neverila, keď sme sa zoznámili, že je to aj v slovenskom kalendári :))
dadika
15.05.06,18:21
V niektorom je a v niektorom nie
abel
18.06.06,11:56
Je to síce téma deň matiek, ale chcem zablahoželať dnes k sviatku všetkým otcom, ocom, ocinkom, tatinom, skrátka všetkým správnym Poraďákom, ktorí sa vzorne starajú o pokračovanie našich životov.
bv_alexandra
18.06.06,15:35
keby si to tu nenapísala tak ani neviem že dnes je den otcov. Hned idem volať tomu môjmu.
Ofélia
06.05.08,14:00
11. 5. 2008 je deň "MATIEK", preto prajem všetkým ženám, matkám, starým matkám, mnoho radosti v kruhu rodiny .

Vitajte mamičky

Vitajte nám, vitajte nám

mamy, mamky, mamičky.

Zasmejte sa, pozdvihnite

starostlivé hlavičky.

Dnes je veľký sviatok,

mala by tu hudba hrať.

Snežienky a konvalinky,

mali by tu rozváňať.

Vy však skromné mamičky, málo ku šťastiu žiadate,

stačí vám, keď veľkú lásku vašich detí poznáte.
VladoaKatka
06.05.08,16:46
Mama-vyznanie

Vidím prekvapenie v Tvojich očiach a krásny úsmev, ktorý z nich vyžaruje.
Vlastne až teraz si si uvedomila, že už nie som ten malý chlapec s rozbitými kolenami.
Mami pamätáš...? Je to už dávno, keď som otvoril oči a pozrel sa na svet, bol biely a
strašne veľký. Mami, dnes som už dospelý a svet je už krásny, farebný.
Pozerám sa naň aj na Teba. Vlastne si sa vôbec nezmenila, si stále tou mamičkou ako prvý krát.
Azda ti pribudlo len pár vrások, mozole na dlaniach, a tiež jeden dospelý syn.
No dnes si tu so mnou. Stojím na prahu života, toho ozajstného a cítim ako na mňa dýcha.
Chcel by som ťa chytiť za ruku, tak ako kedysi keď som bol malý.
Vieš mami, trošku sa bojím, bojím sa hlasu, ktorý ma priťahuje, je tajomný, je to hlas života mami.Hovoria mi dospelý.

Túžil som strašne po tom slove, ale dnes, keď som tak blízko neho, stále častejšie sa obzerám za seba do diaľky, kde je moje detstvo. Pamätáš mami, keď si ma priniesla domov v bielej perinke? Pamätáš sa na autíčko s ktorým som sa tak rád hral? Pamätáš sa na moje prvé topánočky? A na môj prvý krok? Vidím ešte dnes krásny úsmev, ktorý vyčarilo na tvojej tváry moje prvé slovo : „MAMA“
A potom jedno ráno si mi dala do ruky lízanku, na chrbát zavesila tašku a kráčali sme spolu do školy. Tešil som sa dovtedy, kým ma od teba neodtrhli, nechápal som to a chcel som tomu rozumieť. Priniesol som prvú jednotku, mami, ako je to dávno? Sú to sekundy, hodiny, mesiace a roky plynúceho času. Toho času, v ktorom som sa učil žiť. Mami, na čo myslíš? Na to keď som prišiel prvý krát neskoro domov? Viem, bola to hlúposť, ale ako ti to vysvetliť? Že som chcel prežiť kúsok ozajstného večera, večera vo dvojici. Nie, nebolo to nič zlé, len ten večer sa tuším spájal s prvým bozkom. Mami, s tebou som prežil aj bolesť, pri tom všetkom a smutnom vidím Teba, mami, ty plačeš? Neplač, teš sa, som tu, som mladý a som aj starý.
Mladý na to, aby som vedel, čo je život, starý na to aby som sa pohral so svojim autíčkom.
Dnes už viem, čo je život. Krásna lúka plná kvetov, slnko zohrievajúce svet, ľudia, ktorých každodenne stretávam......
Ty, s krásnym úsmevom, otec s prísnou tvárou. Život, to je obrovský strom, pod ktorým si môžu oddýchnuť všetci ľudia. Mami, mám ťa veľmi rád a chcem ti v tento krásny deň, povedať to slovo, ďakujem! Ďakujem za cestu k životu po ktorej si ma učila kráčať. Ďakujem za pohladenie tvojou rukou. Ďakujem za prebdené noci, v ktorých si spolu so mnou prežívala bolesť. Ďakujem...... Mami, za všetko, ďakujem, za to čo bolo, i za to čo príde.

http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000084564.jpg
TOKY
06.05.08,19:26
Poznáte Ju?
Je milá a nežná ako jarný kvet,
čo snežienkou ho voláme.
Je dobrá a krásna ako rozprávka,
čo osvieži nás po ráne.

Je to naša mama!
Ona len nám žije!
Dobre nám je, dobre,
kým jej srdce bije.

Je nám ako rosa,
čo oživí kvet.
Bez mamy je pustý,
prázdny celý svet.

Mama, drahá mama,
my ťa rady máme.
Za lásku ti srdce
plné lásky dáme.

http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000001879.jpg
balunka
07.05.08,06:25
Aj ja sama som matka,
prajem všetkým matkám /nielen na Porade /aj sebe ,veľa zdravia a pevné nervy pri našej práci aj pri deťoch
lorelei
07.05.08,06:30
Vsetkym maminam
Zitulda
07.05.08,06:39
Pripájam sa aj ja k želaniu všetkého dobrého všetkým mamičkám (čo v mojom kalendári je 11.05), ale aj oteckom(možno aj tým,ktorí si to nezaslúžia. Ja osobne dnes sa necítim najlepšie ale život je pekný keď si odmyslíme zlé veci. Mamičky musíme myslieť veľmi,veľmi pozitívne.
Vďaka za dobré želania.
Ofélia
07.05.08,12:06
Pocta matkám.
VladoaKatka
08.05.08,10:01
Všekým poraďáckym MAMIČKÁM

http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000084910.jpg
Anja111
08.05.08,10:20
Odkaz mamy
jozka56
10.05.08,17:53
Všetkým maminám k zajtrajšiemu sviatku http://sl.glitter-graphics.net/pub/1178/1178278d9e2sybohp.gif j:---
Vranová
10.05.08,18:31
Tak toto si zaslúži fakt veľké VĎAKA, veľmi potešilo..určite tu je veľa účtovníčiek mamičiek, ktoré majú svoje ratolesti doma a určite sú natom ako ja, že nemôžu sa im toľko venovať koľko by si priali a zaslúžili naše detičky...viem, že naša profesia je veľmi ťažká a náročna na čas, ale aj keď sa venujeme práci, tak naš duch maminky je stále s nimi ........
VladoaKatka
11.05.08,09:00
alla66
09.05.09,21:01
Dnes si pripomíname deň matiek.


V 17. storočí vo Veľkej Británii pracovalo u pánov od rána do večera veľa detí bez nároku na voľno. Jedine štvrtá nedeľa počas pôstu bola príležitosťou navštíviť rodičov a doniesť darčeky súrodencom. Tejto nedeli sa začalo hovoriť „ Nedeľa matiek.“

Po celej Amerike viedla pani Anna Jarvis kampaň za špeciálny deň pre matky, potom čo jej zomrela jej milovaná matka v roku 1908.

V roku 1914 podpísal prezident USA Woodrov Wilson v Kongrese rezolúciu, ktorou ustanovuje sviatok Deň matiek na druhú nedeľu v máji. Niektoré krajiny vo svete si osvojili rovnaký deň, ale vo Veľkej Británii sa oslavoval štvrtú nedeľu počas pôstu.
http://www.beruska8.cz/pranicka/maminkam/5.gif

.
Tomáš Bezdeda ♥ Matka
http://www.youtube.com/watch?v=fSi23F5dTPc
Rozalka
10.05.09,11:29
http://www.beruska8.cz/pranicka/maminkam/5.gif




Povedzte svojej mamičke (nielen v Deň matiek), ako ju veľmi ľúbite, kým je to môžete povedať.
kero64
10.05.09,11:35