Hanka Perka
27.09.08,11:40
Prosím pomôžte.Bývam v rodinnom dome a chovám papagája (korelu). Dnes som ju vyložila s klietkou von a macka nám klietku prevrátila , vták vyletel a mačka ho chytila a vytrhala mu i pierka na hlave. Tú ranku má aj troška podliatu krvičkou ale na tam takú malú dierku . A nevieme či to je niečo ako ucho alebo mu to spôsobila tá mačka ale okolo dierky nie je krv a ani to okolo nie je podliate...prosím poradťe čo mám spraviť!:(
arizona
27.09.08,11:51
Ja odporúčam veterinára:D:rolleyes:

Hanka Perka, určite je lepšie navštíviť osobne veterinára, lebo takto na diaľku, nikto neurčí diagnózu a papagája nevylieči...
Chobot
27.09.08,19:30
Prosím pomôžte.Bývam v rodinnom dome a chovám papagája (korelu). Dnes som ju vyložila s klietkou von a macka nám klietku prevrátila , vták vyletel a mačka ho chytila a vytrhala mu i pierka na hlave. Tú ranku má aj troška podliatu krvičkou ale na tam takú malú dierku . A nevieme či to je niečo ako ucho alebo mu to spôsobila tá mačka ale okolo dierky nie je krv a ani to okolo nie je podliate...prosím poradťe čo mám spraviť!:(

AK je to dierka na boku hlavy za okom, tak je to ucho. To neurobila mačka. Vtáky majú uši len také malé dierky. Normálne ich nie je vidno, lebo sú schované pod operením.

Ak nemá žiadne viditeľné zranenie, len tie vytrhané pierka, tak neboj, pierka dorastú.
pasuliatko
27.09.08,21:55
zaujímave,že máš papagája a nevieš ako vyzerá jeho ucho?divne podla mna
Achy
29.09.08,08:46
Presne, moze to byt usko. Nase andulky sem-tam santili, vytrhali si perie a parkrat im ho bolo vidiet.
Inac pre porovnanie si pozri napriklad tento obrazok:
http://parrotclub.sk/pimg/bild.php?bc=583&showcat=107&eintrag=144
mysimis
29.09.08,08:47
Hanka, čo je s papagájom? Ako ste to zvládli u veterinára?
Hanka Perka
12.02.09,14:21
Ďakujem že ste mi radili..:) Veterinár nakoniec nebol potrebny..Papagajovi sa ranky zaholili aj same vytrhany chost opäť dorástol